Tarz Sahibi Olmanın En Etkili 15 Yolu

Kibarlık ve nezaket…

Her zaman kibar olun ve şartlar ne olursa olsun nezaketinizden bir şey kaybetmeyin. Çünkü kibar ve nazik insanların “kendilerine has bir havaları” vardır. Bu hava karşıdaki kişiyi hemen sarıp sarmalar ve onun duygularını dışavurması için zemin hazırlar.

Erkek erkek gibi, kadın kadın gibi…

Erkekler günlük hayattaki tüm tercihlerinde erkeklere has seçimler yapmalıdır. Aynı şekilde kadınlar da kadınsı kıyafetler ve takılar ile kendi cinsiyetlerinin belirleyici özelliklerini yansıtmalıdır.

Tarz sahibi olmak adına aykırı arayışlar içine girmeyin. Her ne kadar bazı kaynaklarda kadınların erkeklerin ceketlerini ya da gömleklerini giymelerinin ilgi çekici olduğu ifade edilse de bu tür görüşlere çok fazla itibar etmeyin. On binlerce yıldır süren geleneksel kültür kodlarına güvenin ve erkekseniz erkek gibi kadınsanız kadın gibi görünmenin çok daha iyi sonuçlar vereceğini unutmayın.

Fazla kilolarla tarz sahibi olmanız mümkün değil!

Eğer kilolu bir kişiyseniz istediğiniz kadar pahalı takılar alın ya da istediğiniz kadar şık kıyafetler tercih edin, hiç fark etmez. İnsanlar size “kilolu”, “toplu”, “şişman” gibi sıfatları layık görecektir.

Eğer bu olumsuz ifadeler ile insanların zihninde yer edinirseniz sonraki aşamalarda göstereceğiniz tüm gayretleriniz boşa gidebilir. O halde kilolarınıza dikkat edin ve fazlalıklarınız varsa her şeyden önce onlardan kurtulmaya gayret edin.

Ne giyeceğinize bir gün önceden karar vermek…

Günlük hayatınızdaki işleri planladığınız gibi ertesi günü neler giyeceğinizi de planlayın.

Eğer bir gün önceden ne giyeceğinizi belirlemişseniz gerilimden kurtulursunuz ve ertesi gün yaşama daha büyük bir özgüvenle devam edersiniz.

Az takı ve aksesuarla çok etki bırakmak

Tarz sahibi olmak isteyen kadınların en sık yaptıkları hatalardan biri de çok sayıda takı ve aksesuar kullanmaktır. Ancak yapılması gereken şey bunun tam aksidir. Yani kişi mümkün olduğu kadar az takı ya da aksesuar tercih etmelidir.

Bir ya da iki şık aksesuar her zaman insanların çok daha fazla dikkatini çeker. Bu nedenle uzmanların “Az takı her zaman çok etki bırakır.” görüşünü benimsemek daha akılcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Karizmatik Olma Yolunda 5 Pratik Tüyo

Rol modeller seçmek…

Modayı ve yükselen trendleri sürekli takip etmek oldukça zordur. Ayrıca popüler kültür her zaman kişiye uygun örnekler sunmaz. Bu nedenle kendinize rol model olabilecek bir-iki kişi seçin. Onların kılık kıyafet tercihlerini devamı takip edin ve kendiniz için olumlu sonuçlar çıkarın.

Tabi rol modelleri takip ederken kendi kişiliğinizi de ihmal etmeyin ve örnek aldığınız kişiyi birebir taklit etmekten kaçının. Tarz sahibi insanları taklit etmenin işe yaradığını kabul edin, fakat kendi tarzınızı oluşturmanın en mantıklı seçim olacağını da unutmayın.

Duruş biçimi, jest ve mimikler ile tarz oluşturmak…

Beden dili detaylarının çok etkili tarz oluşturma araçları olabileceği genellikle insanların aklına gelmez. Ancak bir kişinin duruşu ile jest ve mimikleri de tarz sahibi olmasını sağlayan önemli detaylardır.

İnsanlar genellikle küçük yaşlardan itibaren çevrelerinde bulunan kişilerden çeşitli beden dili hareketleri öğrenirler ve bunları ömürleri boyunca uygularlar. Fakat bu hareketlerin bazıları kişiye yakışırken bazıları çok itici olabilmektedir.

Tarz sahibi olmak isteyen kişi duruş biçimini değiştirmeli, kendisine yakışan jest ve mimikleri tercih etmelidir. Eğer insanların hoşuna gitmeyen hareketleri varsa bunlardan da vazgeçmelidir.

Kişisel bakımına özen göster!

Saçlarınız devamlı bakımlı olsun. Diş bakımınıza özen gösterin. El ve ayak bakımınızı da ihmal etmeyin. Ayrıca tırnaklarınızın da kişiliğinizi yansıttığını unutmayın.

İlginizi Çekebilir: 20 Pratik Kendini Geliştirme Taktiği

Klasik giyim tarzı her zaman işe yarar

Yeni çıkan kıyafetler ile modaya uygun eşyaların bir süreliğine ilgi çektiği doğrudur. Ancak siz kalıcı bir etki yaratmak istiyorsanız klasik giyim tarzının gücüne inanın.

Eğer klasik tarzda elbiselere ve takılara yatırım yaparsanız aslında “kendi sermayenizi” de oluşturmuş olursunuz. Çünkü klasik seçimler asla eskimez ve her zaman gerçek anlamda göz doldurur. Yani klasik anlayışa sahip olup tarz sahibi olmayı başarmak da mümkündür.

Ev içinde giyilen elbiselere dikkat!

İnsanlar bakımlı ve şık olmayı genellikle dışarı çıkıldığında dikkat edilmesi gereken bir detay gibi görür. Dışarıda bakmaya kıyılamayacak kadar çekici görünen pek çok insan ev içinde kendisini tamamen bırakmıştır.

Ancak etkilemek istediğimiz insanlar er ya da geç bizim günlük yaşamımıza da şahit olur. Çünkü samimiyet ilerledikçe insanlar birbirlerinin özel yaşam alanlarına girmeye başlar.

Size tavsiyemiz ev içinde ya da günlük hayatta da bakımlı ve şık olmaya gayret etmenizdir. Giydiğiniz eşofmandan tutun da ev içinde giydiğiniz terliğe kadar tüm tercihleriniz “standartların üstünde” olsun. Yani tarz sahibi olmayı belli zamanlara sıkıştırmayın aksine bunu bir “yaşam tarzı” haline getirin.

Alışveriş ve makyaj için uzun zaman ayırın!

Mağazalarda daha fazla zaman geçirin. Bazen gözümüzün önünde olmasına rağmen bize çok yakışacak kıyafetleri bir türlü göremeyiz. Bu nedenle alışverişi aceleye getirmeyin. Hatta alışverişi “boş zamanlarda yapılan bir etkinlik” olmaktan çıkarın ve bu iş için özel olarak zaman ayırın.

Kuaförlerde de daha fazla zaman geçirin. Kuaförünüzün tüm önerilerini geri çevirmeyin. Yeni tarzlar deneyin. Tercih ettiğiniz bazı yeni tarzların size ne kadar da yakıştığını hayretler içinde fark edeceksiniz.

İç çamaşırı seçimi önemli…

Yatak odası serüvenlerini daha özel kılmak ve karşınızdaki kişiyi mutlu etmek istiyorsanız iç çamaşırı seçimine dikkat etmelisiniz.

İç çamaşırınızın durumu cinsel yaşamınız üzerine büyük etkiye sahiptir. Çünkü ön sevişme ve cinsel performans açısından görsellik tahmin edilenden daha etkilidir.

Kendi tarzınızı oluşturun ama ortama göre değişiklikler yapmaktan çekinmeyin!

Her insanın zaman içinde oluşturduğu bir tarzı vardır. Bu tarzı muhafaza etmeye çalışın. Çünkü size ait seçimler aslında sizin kimliğinizi yansıtır.

Ancak zamanla her şeyin değişebileceğini de hesaba katın. Zamanın önünde durmak yerine zamana uyun. Yani ne çok kararsız davranın ne de çok tutucu olun. “Yeni tarzlar denemek” ile “kendi tarzını korumak” arasındaki dengeyi tutturmaya çalışın.

Parfümünüze dikkat edin!

İnsanlarda “beğenme güdüsü” ile “koku alma güdüsü” beynin aynı bölgesinde bulunur. Bu nedenle parfüm seçimine takı seçiminden daha fazla önem verin. Unutmayın ki siz insanların zihinde kokunuzla yer edinirsiniz.

Özgüven şart!

Özgüven sahibi olmak tarz sahibi olmanın en önemli ön koşuludur. Hiçbir şeye sahip değilseniz bile yeterli özgüveniniz varsa karizmatik olabilirsiniz. Ancak her şeye sahip olduğunuz halde özgüveniniz yoksa çok silik bir karakter haline gelebilirsiniz.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.