Sınavlarda Başarıyı Kesinleştiren Başarı Duasını Bilmelisiniz

Başarı Duası Hangi Koşullarda Nasıl Yapılmalı, Şartları Nelerdir Tüm Detaylar

Sınav Zamanı Yaşanan Gerilim

Yaklaşan sınav zamanı hem öğrencileri hem de aileleri oldukça endişelendirmektedir. Hatta öğrenciler yaşadıkları bu stresten dolayı çoğu zaman bildiklerini unutarak başarısız olabilmektedir. Aileler de doğal olarak her açıdan bu sorunu çözerek çocuklarının mutlak başarı sağlamasını istemektedirler.

  • Çocuklarınız kaçıncı sınıfa giderse gitsin hayatının belirli dönemlerinde sınavlara tabi tutulacaktır, bu arada onlardan sınırlı bir zaman içerisinde tüm soruları cevaplayarak sınavı başarı ile tamamlaması beklenmektedir. Bu başarı beklentisi de ister istemez bir gerilim yaşanmasına neden olmaktadır. İşte bu noktada başarı duası devreye giriyor.

Sınavlar Her Zaman Hayatımızda, Başarı Duasına Giriş

İlkokul döneminde bu sınav kaygısı sadece not almak için olsa da lise giriş ve üniversite giriş sınavlarında maalesef mutlak başarı şartlanması ile hazırlanılmaktadır. Hem öğrenciler hem de veliler bu dönemde girilecek sınavların hayatlara yön verdiğini bildikleri için biraz baskı ve gerginlik hissedebilmektedirler. Sonuçta kısıtlı bir zamanda fazlaca soru cevaplanmaya çalışılmaktadır.

  • Sınavlardan başarı elde etmek için gece gündüz çalışan ve dershane, etüt merkezleri arasında mekik dokuyan bu öğrenciler, sınava hazırlanırken tüm sosyal hayattan uzaklaşarak tüm zamanlarını çalışmak için harcamaktadırlar. Tüm bu çalışmaların karşılığı olarak da iyi bir lise veya üniversite ve hatta iyi bir iş kazanılmaya çalışılmaktadır.

Ancak bazı durumlarda ne kadar çok çalışılsa da istenilen sonuç (heyecan faktörü ile) başarısızlık ile sonuçlanabilmektedir. İşte bu durumlar için iç huzurun sağlanarak çocukların kendilerine olan güvenlerine destek olunarak yola çıkılmalıdır.

Duaların hem manevi dünyaya hem de psikolojiye olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bu sınav dönemlerinde başarı duası ederek rahatlayabilirsiniz.

Başarı Duasının İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Biz Müslümanlar duanın gücüne oldukça inanırız. Bu nedenle ne isteyeceksek sadece Allah’tan isteriz. Sınav dönemlerinde de okuyarak sizi rahatlatacak olan başarı duası ile zihninizi ve manevi dünyanızı rahatlatarak çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Elbette duanın insanoğlu üzerindeki olumlu etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Sınav zamanına kadar çalışıp hazırlandıktan sonra tam teslimiyet ile tevekkül ederek başarı duası ettiğiniz zaman Allah’ın izni ile beklediğiniz sonuçlar güzel ve iç açıcı olacaktır.

Ancak çalışmadan yıl boyu yatarak son dakika dua etmenizin size asla faydası olmayacağını da unutmayınız.

Okumak İsteyeceksiniz: Baş Ağrısı için Dua

Başarı Duası

Sınavlarınızın çok daha iyi geçmesi için okuyacağınız başarı duası:

“Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahrichi muhrace sıdkin vecal li min ledünke sultanen nasira.”

İsra suresinin 80. ayeti olan bu duayı başarı duası olarak on defa sınava girerken okumalısınız. Bu duanın manası ise:

“Allah’ım beni doğru bir giriş yapmamı sağla ve yine doğru bir çıkış ihsan eyle. Yüce katından bu aciz kuluna yardım gönder.”

Sınav Başlarken Edilecek Dua

Sınav başladığında başarı duası olarak yine bu duayı okuyabilirsiniz.

“Ya Hayyum Ya Kayyum Birahmetike esteğisu.”

Manası ise:

“Ey Hayyum ve Kayyum olan Rabbim sadece senin rahmetine sığınırım…”

Bu duayı da sınava başlamadan evvel on kez okumanız hayırlısı ile başarının kapılarını açacaktır.

Başarı Duasının Etkili Olması için Bilmemiz Gerekenler

Sınavda Telaşa Kapılmayın

Gireceğiniz sınav ne kadar önemli olursa olsun asla telaşa kapılmayın. Aksine yıl boyu çalışmanızın karşılığını dua ederek sadece Allah’tan bekleyin. Endişe ve panik sadece sizin başaramayacağınız kaygısını kalbinize işler. Kendinize güvenin.

Sınav Koçunuz Kendiniz Olun

  • Bu zorlu maratonda sınav koçunuz kendiniz olun ve en doğru telkinler ile kendinizi motive ediniz. Her ders çalışmaya başladığınızda besmele ile başlayın. Amacınızı asla unutmayın ve bu sınavı kazanmanızın veya kazanamayışınızın bir son değil farklı başlangıçlar getireceğini aklınızın bir köşesinde hep bulundurun.

Elbette sınava hazırlanırken başarısız olmak için bu yola çıkmazsınız. Bu nedenle elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın ve her boş kaldığınızda kalben Allah’a yönelerek dua edin. Şüphesiz ki Allah kullarını en iyi tanıyan, bilendir.

Başarı Duası ve Birçok Kişiyi Başarıya Taşıyan Güzel Bir Tavsiye

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.