Sıkça Sorulan Sorular

Ekitap Noktası Nedir?

Ekitap Noktası Nedir?

Ekitap Noktası Şirketi, ürün sahibi ile müşteri arasında güvenli alışveriş altyapısı oluşturmaktadır.

 

Ödeme Yolları Nelerdir?

Ödeme Yolları Nelerdir?

Ödeme altyapısı, Türkiye’nin en güvenilir ödeme yöntemi altyapısı olan İyzico’dur. İyzico, Ekitap Noktası sistemine entegre bir şekilde çalışmaktadır.

 

Yurtdışında Yaşıyorum Ödeme Yapabilir miyim?

Yurtdışında Yaşıyorum Ödeme Yapabilir miyim?

Evet, güvenle ödeme yapabilirsiniz. Visa veya MasterCard logolu tüm Kredi ve Banka Kartı kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Bunun için kitabın tanıtım sayfasında bulunan “Satın Al” butonuna tıklayın, bir sonraki adımda kart bilgileri girebileceğiniz form gelecektir. Kart bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi tamamlayın. Ödemeniz başarıyla gerçekleşmesi durumunda mail adresinize bir sipariş tamamlandı maili alacaksınız. Bu mailden sonra en kısa sürede indirme bağlantıları gelecektir, anında indirebilirsiniz.

Bulunduğunuz ülkeye göre ödeme seçenekleri de sunuyoruz, bunlar Sofort Überweisung/Banking, GiroPay, Ideal veya Qiwi.

Hala aklınıza takılan sorular mı var? Lütfen İletişim sayfamızı ziyaret edin.

 

Hangi Kartlarla Ödeme Yapabilirim?

Hangi Kartlarla Ödeme Yapabilirim?

MasterCard veya Visa logosu bulunan tüm kartlarla ödeme yapabilirsiniz. Yurtiçi tüm Kredi ve Banka kartalarıyla ödeme yapabilirsiniz.

 

Banka Kartımla Ödeme Yapabilir miyim?

Banka Kartımla Ödeme Yapabilir miyim?

Yurtdışı/Yurtiçi kullanıma açıktır. Banka kartları ile ödeme yapmak için “Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme” seçimi yaparak “Ödeme Yap” butonuna tıklamalısınız. Kartınızın 3D Secure özelliğine açık olması gerekmektedir. İlk defa internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız 3D secure özelliği açık olup olmadığını öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kart Kullanımı:

– Banka kartı üzerinde bulunan 16 haneli kart numarası, kart sahibi, kartın son kullanım tarihi ve kartın arka kısmında bulunan son 3 hane girilir.

– Öde butonuna tıklanır ve sistem kart bilgilerini kontrol eder. Tek kullanımlık alışveriş şifresi bankada kayıtlı olan cep telefonuna SMS ile iletilir.

– Gelen şifre 180 saniye içerisinde ekrana girilir ve alışveriş tamamlanır.

 

Kapıda Ödeme Seçeneği Neden Yok?

Kapıda Ödeme Seçeneği Neden Yok?

Ekitap Noktası’nda bulunan tüm kitaplar (e-kitap) PDF formatında olup teslimatı internet üzerinden gerçekleşmektedir. Ödeme sonrası indirme linkleri sipariş formunda bırakmış olduğunuz mail adresine “sipariş tamamlandı” maili olarak iletilir.

Ev adresine herhangi bir kargo gönderimi gerçekleşmediği için “Kapıda Ödeme” seçeneğimiz mevcut değildir.

 

Satın Aldığım Dosyaları Akıllı Telefon, Tablet ve Laptop Cihazlarımda Okuyabilir miyim?

Satın Aldığım Dosyaları Akıllı Telefon, Tablet ve Laptop Cihazlarımda Okuyabilir miyim?

Evet okuyabilirsiniz, Ekitap Noktası’nda bulunan e-kitapların tamamı PDF formatında olup tüm cihazlardan (Akıllı Telefon, Tablet, Laptop, Bilgisayar vb.) okunabiliyor.

Eğer indirdiğiniz PDF dosyası düzgün okunmuyor veya açılmıyorsa, önce aşağıdaki uygulamayı cihazınıza göre indirip kurmalısınız. Kurulum tamamlandıktan sonra PDF dosyasını yeniden açın, sorunsuz çalışacaktır.

Android için uygulama linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&hl=tr

iPhone için uygulama linki:
https://itunes.apple.com/us/app/adobe-acrobat-reader/id469337564?mt=8

Bilgisayar için uygulama linki:
https://get.adobe.com/tr/reader/

 

Teslimat İndirme Yoluyla Gerçekleşiyor, Neden Adres Bilgilerim İsteniyor?

Teslimat İndirme Yoluyla Gerçekleşiyor, Neden Adres Bilgilerim İsteniyor?

Ekitap Noktası’nda satılan kitaplar e-kitap (PDF) formatındadır. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra bilgisayar, laptop veya mobil cihazlara indirip okuyabilirsiniz. Satışı gerçekleşen tüm kitaplarla ilgili fatura düzenlenmesi gerekiyor, vermiş olduğunuz adres bilgileri ise fatura adresi olarak faturaya işlenmektedir. Herhangi bir kargo gönderimi yapılmamaktadır. Faturanızı adrese teslim edilmesini istemeniz durumunda lütfen ekitapnoktasi@gmail.com adresine istekte bulununuz.

 

Kitap/Hizmet Hakkında Bilgi Almak İstiyorum, Nereden Alabilirim?

Kitap/Hizmet Hakkında Bilgi Almak İstiyorum, Nereden Alabilirim?

Tüm kitapların tanıtım sayfalarında detaylı bilgi edinmek mümkün. Kitabın içeriği ile ilgili kafanızda hala soru işaretleri varsa mutlaka ürün sahibi ile doğrudan iletişime geçerek kitap içeriğinin size uygun olup olmadığını öğrenin. Bilgi almak için ekitapnoktasi@gmail.com‘a bir mesaj atmanız yeterli olacaktır. Biz, ürün sahibinin en kısa zamanda size cevap vermesini temin edeceğiz. Ürün sahibine aklınıza takılan bütün soruları mail yoluyla sorabilirsiniz.

Bizden de kitap hakkında bugüne kadar oluşan veriler (satılma sıklığı, şikayet ve iade oranları) hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Teslimat Mailini Kaybettim Maili Tekrar Göndermeniz Mümkün mü?

Teslimat Mailini Kaybettim Maili Tekrar Göndermeniz Mümkün mü?

Dilediğiniz zaman Ekitap Noktası ile iletişime geçip satın almış olduğunuz tüm kitapların indirme linklerini isteyebilirsiniz.

 

Gizlilik

Gizlilik

Ürün teslimatındaki gizlilik, e-posta ve hesaplarınız gizlidir. Ekitap Noktası’nda bulunan tüm ürünler internet ortamında teslimatı gerçekleşen türdedir. Ev adresinize herhangi bir kargo gönderimi gerçekleşmez.

 

İade Hakkım Var mı?

İade Hakkım Var mı?

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde alıcının cayma hakkı bulunmadığı halde Ekitap Noktası markası olarak biz, müşteri memnuniyeti adına alıcı tarafından makul bir sebep sunulması durumunda iade hakkını sunmaktayız. İade süresi 60 gündür.

Normalde yasa gereği elektronik ürünlerde para iadesi yasa gereği mümkün değildir. Aşağıda yasadaki madde şöyle izah edilmiş:

"Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir."

Fakat biz Ekitap Noktası (ekitapnoktasi.com) olarak okurlarımızın mağdur olmaması için 60 günlük para iade garantisi veriyoruz.

Para iadesi konusunu gündeme getirecek her okurun bu politikayı okumuş olduğu varsayılır.

Bu konuda ayrıca İade ve İptal Politikası’nı okuyabilirsiniz.

 

İade İşlemi Nasıl İşliyor?

İade İşlemi Nasıl İşliyor?

İade talebinizi bize ilettikten sonra talebiniz işleme alınır. Gereken kontroller yapılarak iade şartlarına uygun olup olmadığı tespit edilir. İşlem iadeye uygun görülürse iade işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem genelde 3 iş günü sürmektedir.

Normalde yasa gereği elektronik ürünlerde para iadesi yasa gereği mümkün değildir. Aşağıda yasadaki madde şöyle izah edilmiş:

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

Fakat biz ekitapnoktasi.com olarak okurlarımızın mağdur olmaması için 60 günlük para iade garantisi veriyoruz.

Para iadesi konusunu gündeme getirecek her okurun bu politikayı okumuş olduğu varsayılır.