Siğil Duası Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Siğil Duasını Doğru Yaparak Bu İlletten Kurtulabilirsiniz, Dikkatlice Okuyun

Vücuttaki bir virüsten dolayı ciltte oluşan deformasyonların iyileşmesi için siğil duası okunur. Tıbbı olarak bakıldığında siğilin çok fazla çeşidi vardır. İlaçla iyileşmesi için tedavi uygulanmalıdır. Fakat bazen ilaç tedavisine cevap vermeyen siğiller olabiliyor.

  • İşte bu durumda siğil duası okunarak Allah’tan şifa vermesi beklenir. Defalarca yapılarak olumlu sonuçlar alınmış olan siğil duasının faydası kaçınılmazdır. Duanın tesirinin kuvvetli olabilmesi için alimlerin söylediği şartlar yerine getirilmelidir, bu şartlar aşağıda paylaşılacak.

Siğil Duasına Başlamadan Önce

Her duada olduğu gibi siğillere dua okunacağı zaman abdest alınmalıdır. Duanın içeriği doğrudan Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetlerden oluştuğundan abdestsiz okunmamalıdır.

  • Dikkatin dağılmadan okunması için sessiz ve sakin bir oda tercih edilmelidir. Siğil duası okunan kişi de hem dua yapıldığını bilmeli hem de cilt bakımı ve hijyeni adına oldukça dikkatli davranmalıdır. Siğil duası okunurken samimi olunmalı ve Rabbimizin duayı kabul edeceğine inanılmalıdır.

Siğil Duası Kaç Defa Okunmalıdır?

İslami kaynaklarda duanın 3, 7 veya 40 defa okunması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Alimlerin büyük çoğunluğu duanın tesirli olabilmesi için 3 defa okunması gerektiğinde görüş birliği etmişlerdir.

Siğil Duasının İçeriği ve Anlamı

  • Siğil duası, Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetlerden oluşmaktadır. Taha Suresi’nin 105, 106 ve 107. ayetlerinin oluşturduğu duanın anlamında “Peygamber Efendimize (sav) dağların kıyamet gününde ne olacağını soranlara Rabbimin onları ufalayıp savuracağına dair cevap vermesi yer alır.”

Dağların yerini dümdüz boş yerler alacağı ve dağların yerinde ne çukur ne de yükselti olmayacağı bildirilir. Ayetlerin içeriği ile siğillerin ufalanıp yok olması ve yerlerinin dümdüz olması niyaz edilir. Ayetleri ezberleyemeyenler siğil duası yaparken metinden okuyabilirler.

İlgili Yazı: Burç Öğrenme

Siğil Duası Neye Okunmalıdır?

  • Bazı bölgelerde siğil duası üç buğday tanesine veya sapına okunur. Okunan sap veya tane toprağa gömülür. Bazı bölgelerde ise dua okunduktan sonra herhangi 3 tane buğday sapı veya tanesi toprağa gömülür.

Fakat sahih İslami kaynaklarda duanın buğday tanesine veya sapına okunması gibi bir bilgi yoktur. Çünkü duanın eşyalarla bağlantısı söz konusu değildir. Dua herhangi bir eşyaya okunmadan direkt yapılmalıdır. Yine de bazı ulema, siğil duasının buğday tanesine okunmasında bir sakınca ve beis olmadığını ifade ederler.

Siğil Duasının Okunma Vakti

Duayı yapmak için en uygun vakit uyumadan önceki vakittir. Bu da yatsı namazından sonraya denk gelmektedir. Abdestini alan kişi namazını kılar, siğil duasını okur ve ardından hemen uyumaya gider. Tecrübeler uyumadan önce yapılan duanın daha tesirli olduğunu göstermektedir.

Dua metni şöyledir ve mutlaka yukarıdaki bilgiler ve kurallar göz önünde bulundurulup tatbik edilmelidir:

“Ve yes’elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbî nesfâ. Fe yezeruhâ kâan safsafâ. Lâ terâ fîhâ ivecen ve lâ emtâ.”

Şu tavsiyemizi de inceleyin:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.