Rabbi Yessir Duasının Sözleri ve Okunma Adabı

Rabbi Yessir Duası İhtiyaç Hasıl Olan Her Vakit Okunabilir

Kısa ve kolay ezberlenen bir dua olan Rabbi yessir duası bu özelliğiyle çocuklara öğretilen ilk dualar arasında yer almaktadır. Okunmasında süreklilik yakalandığında güzel bir alışkanlık haline gelebilmektedir. Dua kelimesinin anlamı, yalvarma, dileme, yakarma olduğundan insan her zaman her durumda Rabbine sığınarak bir şeyler istemek için dua edebilir. Kul ve rabbi arasındaki en kuvvetli iletişim şekli olduğundan dua çok önemlidir.

Tüm dualar gibi bu dua da kişinin ihtiyaç duyduğu okumak istediği her an ve durumda okunabilir. Ancak bu duanın bir namaz duası olmadığının bilinmesinde yarar vardır, namazda okunmaz. Herhangi bir işe başlarken, bir sınava girerken, bir görüşme yaparken okunması önerilen güzel bir dua niteliğindedir. Allah’ın yardımının istendiği her yerde okunabilir.

Rabbi Yessir Duası Mucizevi Tesirleri Olan Bir Niyazdır

Uzun yıllar boyunca okunmuş okunmaya devam eden dualardan biri olan Rabbi yessir duası gösterdiği tesir bakımından da oldukça önemlidir. Duanın etkisine pek çok mümin sayısız kez şahit olmuşlardır. Dua, isteklerin gerçekleşmesi yolunda Allah’ın yardımını dilemek amacıyla okunmakta olup belli bazı durumlarda okunduğunda tesiri daha yüksek olmaktadır. Bunlar:

  • Maddi ve manevi yaşamdaki sıkıntıların çözümü için.
  • Okuyan kişinin ruhsal sıkıntılarından kurtularak huzur bulması için.
  • Helal rızk kazanmak isteyen müminlerin yoksulluk çekmemesi için.
  • Kişinin çaresiz kaldığı ve çıkış yolu bulamadığı zor durumlardan kurtulabilmek için.
  • Aile içerisinde ciddi problemlerin yaşanması halinde yeniden huzuru sağlamak için.
  • Kişinin başarıyı yakalayabilmesi için.
  • Düşman karşısında zor durumda olan askerin, dostlarından ihanet gören tüccar ve evine dönmekte zorlanan yolcuların düştükleri müşkül durumdan sıyrılabilmesi için.
  • Ağır hastalıklarla mücadele edenlere dayanma gücü verilmesi için.

İlginizi Çekebilir: Yatarken Okunacak Dua ile Musibetlerden Korunun!

Rabbi Yessir Duasının Okunma Usulü Nasıldır?

Çok tesirli olan ve farklı problemlerin devası gibi olan Rabbi yessir duası kişiye manevi güç sağlayarak yardım dilediği konunun üstünden gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu dua, sıkıntıyla karşılaşıldığı an yapılabilmektedir. Dua etmeden önce abdest alma zorunluğu yoktur. Dua edilirken yapılması gereken şey, Allah’a avuç açıp içtenlikle sözlerin söylenmesidir. Duayı etmek için başka bir ritüel ve yer bulunmamaktadır.

Bazı durumlarda kişi hayatında hiçbir şeyin yolunda gitmediği düşüncesine sahip olup genel olarak işlerinin düzelmesini istemek için bu duayı okumaya karar verebilir. O zaman abdestli bir şekilde sessiz ve temiz bir yere geçip samimi duygularla bu duayı okuması güzel olacaktır. Ayrıca kimi kaynaklar, bu duayı okuyarak sıkıntılarını def etmek isteyen insanlara küçük de olsa sadaka vermelerini öğütlemektedir.

Kısa Rabbi Yessir Duasının Sözleri ve Türkçe Meali

Bismillahirrahmanirrahim

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” (amin)

Kısa Rabbi Yessir Duasının Türkçe Meali

“Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır.” (amin)

Uzun Rabbi Yessir Duasının Sözleri ve Türkçe Meali

Bismillahirrahmanirrahim

“Rabbi Yessir ve la tüasir. Sehlil Aleyna bi fadlike ye müyessir. Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian. Ve temmim bil hayri.” (amin)

Uzun Rabbi Yessir Duasının Türkçe Meali

“Allah’ım senin sonsuz merhametin ve yardımın olmadan ben bu işi yapamam. Allah’ım bütün hayırlı işlerimi zorlaştırma, kolaylaştır, ilmimi artırarak yaptığım işleri bana ve çevreme faydalı kıl ve işlerimi en hayırlı şekilde sonuçlandır.” (amin)

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.