Papaz Büyüsü Meğer Filmlerde Anlatılanlardan Çok Farklıymış

Papaz büyüsü adı nereden gelir?

Halk arasında “Papaz büyüsünü yalnızca papazlar yapabilir” gibi yanlış bir kanaat vardır. Bu algının oluşmasındaki sebep ilk defa bu büyünün Süryani rahipleri tarafından yapılmış olmasıdır. Yoksa büyünün papaz olmak yani Hristiyan olmak ile bir alakası yoktur. Konu ile ilgili ve yeterli bilgiye sahip herkes bu büyüyü yapabilir. Papaz büyüsü sadece bir isimlendirmedir. Bu büyünün bazı bölgelerde “keşiş büyüsü” biçiminde isimlendirilmesi de aynı yanlış algının sonucudur.

Papaz büyüsü ile yarasa kanı büyüsü aynı şey midir?

Papaz büyüsü ile yarasa kanı büyüsü aynı şey değildir. En temel fark şudur:

Papaz büyüsünde kime büyü yapılacaksa onun bedeninden bir parça alınır ve  büyü bu parça üzerinde yapılır. Bir tel saç, bir tırnak parçası veya küçük bir deri parçası olabilir. Böyle bir parça olmadan papaz büyüsünün yapılması mümkün değildir.

Yarasa kanı büyüsü ise adı üstünde yarasa kanından yapılır. Yani üzerine büyü yapılan kişiden parça alınmaz, büyü eşyası haricidir. (yarasa kanı)

Papaz büyüsü Doğu toplumlarında, yarasa kanı büyüsü ise Batı toplumlarında ortaya çıkmıştır. Ayrıca yeri gelmişken geçmeyeceğimiz önemli bir hususu belirtmekte fayda vardır: Filmlerde popüler hale getirilen şeytan çıkarma rituelleri ile gerçek papaz büyüsünün hiçbir alakası yoktur. Gerçek papaz büyüsünün uygulaması şöyledir:

Papaz büyüsünün yapılışı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi papaz büyüsünde ilk önemli iş büyü yapılacak kişinin bedeninden bir parça alınmasıdır. Alınan bu parça hemen bir kumaş parçasına iyice sarılmalıdır. Çünkü kısa bir süre dahi olsa güneş ışığı gören bir parça artık papaz büyüsü için uygun kabul edilmez. Bu nedenle parçanın gece alınmasına dikkat edilir. Saç teli en yaygın kullanılan malzeme olsa da tırnak ya da küçük bir deri parçası alınırsa daha tesirli büyü yapılabilmektedir.

İkinci aşama ise iplerle düğüm atma aşamasıdır. “Papaz düğümü” tabiri işte bu papaz büyüsünden gelir. Büyü yapılacak kişinin ismi söylenerek 11 adet düğüm siyah bir ipe atılır. Her bir düğüm işe koşulmuş bir “havari”yi temsil etmektedir. Bu ip alınan beden parçası ile birlikte kumaşa sıkıca sarılır.

Bu kumaş parçası sandık, dolap gibi kapalı bir ortamda 3 gece bekletilir. Dördüncü günün sabahı bu kumaş parçası açılmadan içindeki beden parçası ve düğümlenmiş siyah iple birlikte yakılır. Yakma işlemi devam ederken neye niyet ediliyorsa fısıldaşır gibi defalarca istek cümlesi tekrar edilir. Yakma işlemi biter bitmez büyü tutmuştur.

Papaz büyüsü diğer büyülere göre en hızlı tesirini gösteren büyülerden biridir. Aşamalara bakıldığında normal bir şahsın da bu büyüyü uygulayabileceği izlenimi edinilmektedir. Hâlbuki durum hiç de öyle değildir.

Papaz büyüsünde ipin ve beden parçasının kumaşa sarılı olduğu 3 günlük bekleme süresince büyü yapan kişi tılsımlı sözler okur. Buna büyünün” mayalanma” süreci denir. Papaz büyüsünün yapılışında asıl ustalık gerektiren kısım işte bu tılsımlı sözcüklerin okunmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Soğutma Büyülerinin Yapılışı ve Etkileri

Papaz büyüsü kapkara bir büyüdür

Büyülerin büyük bir kısmı hem iyi niyetle hem de kötü niyetle yapılabilmektedir. Fakat kara büyü denilen ve sadece kötülük yapmak amacıyla yapılan büyüler da vardır. Papaz büyüsü ise kara büyü olmanın ötesinde kapkara bir büyüdür.

“Kapkara büyü” tabirinin kullanılma sebebi büyünün bozulması sürecinde de kişiye zarar vermesidir. Çoğu durumda ise papaz büyüleri bozulduğu zaman “tebdili şahıs” olur. Yani kişiyi bu büyüden kurtarsanız dahi sorun ortadan kalkmaz. Büyü, kişinin ailesinden birinde etkisini artırarak devam eder. Bu nedenle papaz büyüsünün bozulması son derece önem arz etmektedir.

Kişiye papaz büyüsü yapıldığı nasıl belli olur?

Papaz büyüsünün yapıldığını tespit etmenin bazı yolları vardır. Bunlardan ilki bu büyüye maruz kalan kişilerin takılarını peş peşe kaybetmeleridir. Bazen iki üç takı anında kaybolur. Hırsızlık vakası falan da yoktur. Kişi kendisi takıları bir yerden alır başka bir yere bırakır. Ancak ne yaparsa yapsın takıların yerini hatırlayamaz.

Kişinin bir türlü ateş yakamaması da başka bir büyü belirtisidir. Papaz büyüsüne maruz kalan biri kibrit ya da çakmak yakmaya çalıştığında başarılı olamaz. Ateş yansa bile çok kısa sürede kendiliğinden söner.

En iyi bilinen papaz büyüsü belirtisi ise içilecek suyun akışkanlığını kaybetmesidir. Bir bardak suya hafifçe üflenerek büyünün yapılıp yapılmadığı tespit edilebilir. Normal bir insan su dolu bir bardağa hafifçe dahi üflerse suyu taşırır. Ancak kendisine büyü yapılan kişi suyu taşırmak için normalden fazla enerji sarf etmek zorundadır.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.