Neden İstek Duası Yapmalısınız Çok Önemli

İstek Duası Neden Önemlidir ve Nasıl Yapılması Gerekir?

Uzun zaman önce fakirlikten ve yoksulluktan mustarip bir şekilde hayata küsmüş bulunmaktaydım, yanı sıra sevgilimin beni terk edip gitmesi beni adeta yürüyen bir cenazeye döndürmüştü.

  • Bütün bu sıkıntılardan kurtulabilmek, ruhuma yeni bir kapı açabilmek için de bulunduğum kısır döngüyü atlatabilmek, kendime yeni bir meşgale bulabilmek maksadıyla internette dolaşırken istek duası ile karşılaştım.

Ama bu istek duasının farklı bir dua olduğunu anladığım için kalbime yeni bir fikir doğdu ve garip bir ilham eseri olarak bu istek duasını uygulamaya karar verdim.

  • Emin olun ortalama 1 hafta içerisinde ilkin beni terk edip giden eski sevgilim bana dönerek özür diledi, sırılsıklam aşık olduğunu, beni asla bırakamayacağını ve bensiz bir an bile huzur bulamayacağını dile getirdi.

Ardından da içinde bulunduğun fakirlik ve yoksulluk kısa süre içerisinde beni terk edip gitti, eski sıkıntılı günlerim adeta bir rüya gibi daha doğrusu korkunç bir kabus gibi silinip geride kaldı.

Bütün bunları istek duasına borçlu olduğumu özellikle ifade etmek istiyorum, bu nedenle size de istek duasını nasıl yapmanız gerektiğini anlatmaya karar verdim.

İstek Duası Nasıl Yapılır Hangi Esmaları Okumak Gerekli?

İstek duası 1 adet 33 taneli tesbih ile yapılır ve bu tesbihin üzerine şu esmalar okunur:

Semi
Fettah
Kuddûs
Cemîl
Settar

Fakat işin en önemli kısmı da bu esmaların 33 taneli tesbih üzerine nasıl okunması gerektiği kısmıdır. Bu esnada da hangi niyete odaklanıp hangi şekilde düşüncelere sahip olmanız gerektiği de hayati bir öneme sahiptir. Dolayısıyla istek duasını doğru bir şekilde yapabilmek için şunları uygulamalısınız:

Önce sessiz bir yere geçerek 33 taneli bir tesbih alıp bu tesbihi önünüze koyup kıbleye doğru dönerek gözlerinizi kapatıp tesbihin üzerine ilkin 33 defa Ya Semih esmasını okumalısınız.

  • √ Ya Semi esmasının Cenabı Hakk’ın bir ismi şerifi olduğunu, her şeyi duyup işiten ve hiç kimsenin ulaşamayacağı bilgilere bile sahip olan, başka hiçbir varlığın haberdar olamayacağı bilgiler ile sonsuz bir kudrete sahip olan manasını taşıdığını da bu esnada düşünün.

İlginizi Çekecek: Mum Büyüsü

Aynı zamanda istek duasını yapmış olduğunuz niyeti de düşünmelisiniz.

Şurası çok önemli ki esmaları okurken manalarını da düşünmek durumundasınız, bu nedenle her esma okuma esnasında hangi manayı düşünmeniz gerektiğini de söyleyeceğim. Çünkü istek duası ancak ve ancak bu esmaların anlamları düşünüldüğünde amacına ulaşabilir.

  • √ Ya Semi esmasını 33 defa tesbihin üzerine okuduktan sonra şimdi 33 defa Ya Fettah esmasını okuyarak aynı zamanda Allah’ın bütün kapalı kapıları açabilecek yegane gücün sahibi olduğunu, kuluna her türlü ihtiyacını en kısa sürede ve uygun bir vakitte verdiğini de düşünmelisiniz. Zira Ya Fettah esması bu derin anlamları taşımaktadır.
  • √ Ardında Ya Kuddûs esmasını 33 defa okuyarak Kuddûs esmasının tertemiz ve bütün kirlerden arınmış bir kainatı en güzel şekilde başından beri yaratıp dizayn eden manasını taşıdığına odaklanmalısınız.
  • √ Ve önünüzdeki 33 taneli tesbihin üzerine şimdi de 33 defa Ya Cemîl ismi şerifini telaffuz ederek bu esnada da güzellik ve hayır namına, fazilet ve nimet adına kainatta bulunan her türlü hayır hasenatın ancak Allahu Teala tarafından insanlara ihsan edildiğini düşünmek gerekir.
  • √ Ve son olarak Ya Settar esmasını 33 defa okumanız gerekir, bu ismi şerifi telaffuz ederken de Allahu Teala’nın bütün gizlilikleri bildiğini; ama bu gizlilikleri, mahcup olmaması ve sıkıntı yaşamaması için diğer insanlardan sakladığını düşünerek hareket etmelisiniz.

İstek Duası Sonrasında Neler Yapılacak?

Bu esmaların anlamlarını da düşünerek uygulamayı yaptığınızda istek duası en güzel şekilde amacına ulaşacaktır ve sizi bahtiyar eyleyecektir inşallah.

  • İstek duasını bu şekilde yapıp bitirdikten sonra önünüzdeki 33 taneli tesbihi alıp sessiz bir yerde başka insanların ulaşamayacağı bir noktaya saklayıp yeniden eski yerinize gelip orada 3 defa Fatiha Suresini okuyarak istek duasını bitirebilirsiniz.

Yukarıda da söylediğim gibi ben bu uygulamayı yaparak ilkin eski sevgilimin bana yeniden dönmesini sağladım, ardından da yoksulluk iletinin tamamen ortadan kalktığına tanık oldum.

  • Bunu kendi hayatımda bizzat yaşadığım için Allah’a olan imanım ve inancım da tamamen artarak içimde huzur ve huşu duymaya başladım.

Yalnız istek duasını yaparken bu duayı gece vaktinde yapmanın daha faziletli olduğunu bilerek davranmanız gerekir, aynı zamanda duayı yapma aşamasında abdestli olmanın ve iki rekat nafile namaz kılmanın duaya icabeti arttıracağını da düşünmelisiniz.

Çok özel ve esrarlı sözcükler içeren başka bir istek duası da şudur:

“Nedense bütün insanlığın yalana teslim olduğu zamanlarda bile hidayet ışığınla yolunu kaybetmekten uzak duran ve selim hidayet kaynaklarına yönelen kutlu kulların daima bizim de yolumuzu aydınlatarak önümüzde bulunan engelleri kaldırmış ve bize hidayet kaynağını göstererek varlığımıza huzur katmıştır Allah’ım. Kan revan içerisinde dolaşan yaralı ruhları bile kısa süre içerisinde, maruz kaldıkları girdaptan ve anafordan kurtarıp onlara saf huzuru ve salt mutluluğu bahşeden rahmet hazinen ve şefkat deryan, bizim için ezelden ebede kadar açık duracak, biliyorum. Bu nedenle senden başka hiçbir varlığın yardımını ve desteğini istemediğim gibi senin muradın doğrultusunda olmayan hiçbir olayın başıma gelmesine de rıza göstermek istemiyorum Allah’ım. Bu nedenle kapındayım ve bu bilgi eşliğinde senden istek duasının kabulünü niyaz ediyorum, istek duasını kabul ederek bana gönül hoşnutluğu ve ruh huzuru bağışla, amin.”

Bu dua sözleri, Yüce Yaratıcı’mız olan Allah’a karşı saygı, edep ve huşu dolu bir yakarış ile yapılmalıdır.

Şu videoda bulunan duayı da seveceksiniz:

Şu tavsiyemizi de incelemenizi öneririz:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.