Kuduriye Duası ile Yaşamın Anlam Kazanacak

En Etkili Kuduriye Duası Bu Dikkatlice Oku

Her ne kadar aşk acısı, ilişkiler gibi konularla ilgili yazılar yazıyor olsam da kuduriye duası da, aşk acısıyla çok yakından ilgili olduğu için bu yazımı da “en etkili kuduriye duası”na ayırmak istedim.

  • Peki, niçin en etkili kuduriye duası başlığını attım? Çünkü internette birbirinden çok farklı birkaç tane kuduriye duası var; fakat bunlardan en denenmiş ve etkili olanı, birazdan aktaracağım duadır.

Duayı aktarmadan evvel çok önemli bir uyarıda bulunayım: Mümkünse aktaracağım bilgileri bir yere not et ve duayı tatbik ederken bu notu ölçüt alarak yanlış yapma. Ve bu arada, yazıyı en az iki kez okuyup tam manasıyla kavradıktan sonra tatbik etmeye başla.

Kuduriye Duası Hangi Amaçla Okunur?

Değerli okurum, bu dua, özellikle aşk ve sevgi gibi gönül işlerinde okunan çok etkili bir dua olduğu halde, çok farklı amaçlar için de okunabilir. Yani dua, bir dilek duası şeklinde de düşünülebilir ve bu amaçla da okunabilir.

Kısaca, birini kendine aşık etme veya eski sevgiliyi geri döndürme gibi amaçlarla okunan kuduriye duası, aynı zamanda her türlü dilek ve arzu için de tatbik edilir.

Kuduriye Duası Nasıl Yapılır?

Her duanın tesir gücünü arttırmanın en etkili yolları olan abdest ve namaz ile başlamak gerekiyor kuduriye duasına da. Abdest ve namaz, duaların en önemli öğeleridir; çünkü maddi ve manevi kirlerden kurtulmanın iki önemli yoludur. Tertemiz ve kirlerden arınmış bir şekilde Allah’a takdim edilen duanın daha makbul olacağı kesin.

Evet, günün herhangi bir saatinde abdest alıp namazını eda ettikten sonra, sırada Allah’ın kutsal esma-yı hüsnası ile kuduriye duasını birleştirmeye geldi, şöyle ki:

Ya Kadir
Ya Vedûd
Ya Kahhar
Ya Cami

Şimdi, bu dört mukaddes esma için ilk etapta 99 defa besmele-i şerif çekip ardından da 99 Ya Kadir ile duaya başlıyoruz. Ve her ismi 99 defa okuduktan sonra her ismin özel duasını yapıyoruz, şöyle ki:

Kuduriye Duasının Ya Kadir Esması

  • “Ey bütün varlıklara kendi kudreti ile güç ve kuvvet veren Kadir! Beni de kendi kudretinle destekle ve sana muhtaç olduğum bu aciz ve güçsüz hayat dönemecinde beni yalnızlığın çirkin acısı ile baş başa bırakıp merhamet dergahından kovma. Sen, kainatı sınırsız kudretinle inşa eden ve her dem kudret elinde tutan Kayyum’sun. Bir an kudret elini çekersen, kainatın helak olacağını bilirim. Ben de küçük bir kainatım; zira sen beni küçük bir kâinat suretinde yaratıp dünyaya gönderdin. Beni de her daim ayakta tutanın, senin kudretin olduğunun farkındayım. Bu bilginin hatırı için yaptığım duayı kabul et ve beni çaresizliğin kollarına terk etme Ya Kadir. Âmin!”

Evet, ilk olarak 99 besmele-i şerif çektikten sonra 99 defa da Ya Kadir okuyup, sonra da yukarıdaki duayı okuman gerekiyor. Aynı şekilde yine 99 defa Ya Vedûd okuyup yine aşağıdaki duayı okumalısın. En başta besmele okuduğun için artık besmele çekmene gerek yok.

Kuduriye Duasının Ya Vedûd Esması

  • “Ey aşkın ve sevdanın Yaratıcısı olan Vedûd! Senin, her varlığın ve her mahlukun kalp odağına sevda ve muhabbet tohumu ektiğini biliyorum. Öyle ki en uzak galaksilerden tut en yakın yıldızlara kadar bu aşkın geçerli olduğunu ve bu çekim gücü sayesinde kainatın ayakta durduğunu biliyorum. Ey Vedûd, sen varlıkları birbirine aşk ve sevda ipliği ile bağlayıp sevginin ve muhabbetin esas olmasını, kin ve nefretin ise geçersiz kalmasını isteyen sonsuz aşk sahibisin. Senin münezzeh zatındaki münezzeh aşk, kainatın her zerresinin aşkla dolmasına vesile olmuştur. Bu münezzeh aşkın hatırına kuduriye duasını kabul et. Âmin!”

Şimdi de Ya Kahhar esmasını 99 defa okumalı ve şu duayı mırıldanmalısın:

Kuduriye Duasını Ya Kahhar Esması

  • “Ey sevdası ve aşkı gibi kahrı ve azabı da hudutsuz olan Kahhar! Sen, aciz ve zavallı kullarına zulmeden haksız kullarını Kahhar isminle azaba uğrattığın gibi, her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğun önünü de bu mukaddes esman ile alırsın. Sen muntazam bir şekilde yarattığın muhteşem kainatın sistematik işleyişini bozan her türlü fitne ve fesada engel okursun. Ya Kahhar, ben aciz kulunun ruh dünyasını bozan şu sıkıntımı da kahret ve bana acı dolu günler yaşatan bu ıstırabı, sonsuz kudretinle ortadan kaldır. Beni kuduriye duasını yaparken amaçladığım noktaya getir ve memnun et. Âmin!”

Bu duadan sonra da son olarak kuduriye duasının son esması olan Ya Cami esmasına başvurup duayı noktalamış olacağız.

Yine 99 kez Ya Cami okuyup aşağıdaki duayı mırıldanmak gerekiyor:

  • “Ey Cami, senin her varlığı bir araya toplayan ve zıtları bile birleştiren (cem eden) kudret sahibi Cami olduğunu biliyoruz. Sen, geceyi gündüze katar, kıştan baharı çıkarır, üzüntüyü sevince çevirirsin. Sen, karanlıkla aydınlığı, sıcak ile soğuğu ve mutluluk ile hüznü aynı yerde birleştiren sonsuz Cami’sin. Öyleyse benim imkânsız gibi görünen muradımı da kalbimdeki istekle birleştir ve beni muradıma nail ederek mesrur et. Âmin Ya Cami!”

Evet, kuduriye duası bu kadar; ancak bir iki hususu daha ifade etmek gerekiyor:

  • 1. İnternette bulunan en etkili kuduriye duası bu olduğu halde, bu duanın da bazen etkisiz olduğunu bilerek yola çıkmalısın. Çünkü Allah dilemedikçe hiçbir dua etkisini gösteremez.
  • 2. Kuduriye duasının etkisini görmemen halinde büyüye ve medyumlara başvurmak yerine duayı tekrar etmeni öneririm.

Ayrıca şu muhteşem kitabın yorumlarını da mutlaka oku:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Şu yazıyı da okuyun: Bereket Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.