Kız Tavlama Yolunda 8 Harika Tüyo

Kız Tavlama için İlk Adım

Nedir ilk adım? Tabii ki tavlanacak kızın olması. Diğer bir deyişle, bir aday olması lazım. Bir aday var mı? Yoksa henüz kalbinizin hızlı hızlı atmasını sağlayacak o özel kişiyi arıyor musunuz?

Arıyorsanız, aramaya devam! sakın yorulup aramaktan vazgeçmeyin. Yeryüzünde herkesin bir ruh eşi vardır. Önemli olan, doğru zamanda, doğru yerde denk gelebilmek.

Eğer bir adayınız varsa, kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Ruh eşiniz olduğuna inandığınız kız da sizinle aynı fikirde ise, işler biraz daha kolay olacaktır. Sevginizi, ilginizi, dikkatinizi üzerinden eksik etmeyin; mutlu etmeyi bir amaç haline getirin. Şayet adayınız sizin farkınızda değilse, işte o zaman kız tavlama yöntemlerine gerçekten ihtiyacınız var demektir.

Kız Tavlama için İstihbarat Toplayın

Evet, doğru okudunuz. Yazının başında ne demiştik? Artık o bir tatlı söz, bir şiir, bir iki hoş gülücük ile kızları tavlama dönemi bitti bitiyor. Daha kompleks, temeli daha sağlam oluşturacak yöntemlere ihtiyacınız olacak. Bunlardan bir tanesi de, tavlamak istediğiniz kız hakkında bol bol bilgi toplamak.

Mesela tavlamak istediğiniz kızın arkadaş grubu ile tanışıp dost olun. Onları eğlendirin, güldürün, iyi bir arkadaş olun. Eninde sonunda sizden bahsedeceklerdir o kıza da. O süre içerisinde çok da durumu belli etmeden kız hakkında bilgi toplayın; ne sever, nelerden hoşlanır, sık gittiği yerler, sık yaptığı uğraşlar var mı? “Tesadüfen” karşılaşabileceğiniz yerler neresidir? Yavaş yavaş bir göz aşinalığı oluşturmak lazım çünkü. Bunu yaparken de her şeyin kendiliğinden geliştiği imajı hakim olmalı. Onun için hususi olarak o ortama gittiğinizi anlamamalı.

Konuyu biraz daha derinleştirirsek, sevdiği yazarları, şairleri, şarkıcıları da öğrenin; öğrenmeye çalışın. Kafanızda genel hatlarıyla hayali bir profil çıkartın. Pazarlama dünyasında bu hayali profillere “persona” deniyor. Hayali, ancak eldeki verilere dayandığı için gerçeklikten uzak değil.

Süreç içerisinde hala tanışmamış iseniz, ortak arkadaş grubunuza ondan hoşlandığınızı ve tanışmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Birinin ilk adımı atması gerek ve bu kritik anı ne kızın, ne de ortak arkadaş grubunuzun ellerine teslim etmemelisiniz. Kontrolü kaybetmeyin.

Tanışma talebiniz olumsuz olursa ve nedeni “başka bir erkek” ya da “sizden hoşlanmaması” ise, o an için çok üstelemeyin. Biraz zamana bırakın ve durumu tahlil edin. Zaten başkasını seviyorsa, size düşen üstüne gitmemektir. Ancak hoşlanmamayla alakalı bir durumsa, yavaş yavaş sebeplerini bulup nasıl kendi lehinize çevirebileceğinizi düşünün.

Kız Tavlama ve Tanışma Planlaması Yapın

Yukarıda “tesadüfen” denk gelebileceğiniz karşılaşmalar planlayabilirsiniz demiştik. Kendinize inancınız da tamsa, tanışma faslını ortak arkadaş grubuna bırakmak yerine kendiniz halledebilirsiniz pekala.

“Tesadüfen” denk geleceğiniz bir ortamda, daha önceden az-çok yeterli oranda istihbarat sahibi de olduğunuz bir kızla tanışmak çok zor olmasa gerek. Utangaç biriyseniz ve kendinizde o cesareti bulamıyorsanız durumu riske atmayın. Utangaçlık yok ise, uygun zamanda sakin ve medeni bir şekilde selamlaşıp tanışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sevgi Duası

Kız Tavlama Klişelerinden Bir Tanesi

Sahip olunan ortak özellikler ya da ortak noktalar. Evet, klişedir. Ne var ki, iki insanın ne kadar çok paylaşacak şeyi varsa, o kadar yüksektir birlikte olma ihtimalleri. Demek ki, ne kadar çok ortak nokta, o kadar şans.

Yaşantıya dair, aileye dair, yaşanmışlıklara dair ortak noktalarınız olabileceği gibi, bir kitap, bir yazar, bir sinema filmi ya da dizi veya bir hayvan da ortak noktanız olabilir. Ortak noktalar devreye girerse, artık aynı dilden konuşabilirsiniz demektir. Hele bir de bu ortak noktalarda, ortak ilgi alanlarında gerçekten bilgi sahibiyseniz ve ona da bilginizle, önerilerinizle yeni bir şeyler katarsanız, size daha fazla saygı duymaya başlayacaktır ve bu da şansınızı ikiye katlamanız anlamına gelir.

Kız Tavlarken Paranızı Kullanın

Para ile birilerinin gözünü boyayın demiyoruz tabii. Yine de, maddi açıdan rahatsanız, şartların daha çok istediğiniz yönde ilerlemesine yardımcı olabilirsiniz. Asla bir zengin züppe, şımarık bir zengin imajı çizmeyin. Ancak, beklenmedik sürprizler yaparak onu şaşırtmak ve hayranlık kazanmak için maddi güç epey avantaj sağlayacaktır.

Hazır para demişken, öyle mahçup edecek, ezecek türde pahalı hediyeler almaktan da kaçının. Hediye, bir insanın kendisini iyi hissetmesi için ve onu düşündüğünüzü bilmesi için alınır. Maddi değeri yüksek hediyeler alırsanız bunun tam tersini hissetmesine sebep olabilirsiniz.

Paranızı bir şeyler satın almaktan ziyade, bir deneyim yaşatmak için kullanın. Birlikte yaşayacağınız ve her ikinizin de zevk alacağı bir deneyim; mesela bot gezisi, balon gezisi ya da buna benzer, size hoş hatıralar bırakacak anlar biriktirmeye çalışın.

Sunduğunuz Tekliflere Dikkat Edin

Mesela “Benimle çıkar mısın?” demeyin. “Bir şeyler yemeye gidelim mi?” , “X yerde buluş bir şeyler içelim mi?” gibi bir soru cümlesi çok daha samimi ve isabetli olacaktır. Henüz ısınma turlarındaysanız ve “tavlama” kısmı tamamen gerçekleşmediyse, bir anda sanki ilişkinin adını koyarmış gibi ya da bir resmiyet katarmış gibi “Çıkma teklifi” sohbetleri, kızın kendisini geri çekmesine neden olabilir.

İki kişinin buluşması, bir yerlere gidip yemek yemesi ya da bir şeyler içmesi gayet doğaldır. Bir anda resmiyete bürünmemesi ve karşı tarafın korkmaması için bu doğallığı korumaya gayret edin.

Yine aynı şekilde, “Bu akşam bizde oturalım” ya da benzeri, cesur tekliflere karşı da dikkatli olun. Kızı tavlayayım derken tüm uğraşlarınızın boşa gitmesine sebep olabilirsiniz. Her zaman çizgisini bilen, sınırını aşmayan, karşısındakine değer veren centilmen bir beyefendi olun.

Hatta, bu tür sorular bir test, bir sınav olarak karşı taraftan da gelebilir. Amacı, sizin tutumunuzu ölçmek olabilir. O nedenle, böyle bir durumda hemen heyecanlanmayın. Aklı selim davranıp durumu değerlendirin ve ona göre hareket edin. Karşınızdaki kişiyi artık tanıyor sayılırsınız. Tanıdığınız kadarıyla bu kızın sizi eve çağırma olasılığı nedir, bunu düşünün. Oyuna gelmeyin.

Kız Tavlama Konuşması için Prova

İlk başlıktan itibaren belli bir kurguyu takip ederek buraya kadar geldik; gözlemledik, tanıştık, ortak olan/olmayan noktalar üzerinden sohbeti ilerlettik, randevulaştık ve birçok defa görüştük. Bu ana kadar ilişkinin adını koymamıştık; şimdi de koymuyoruz. Ancak, artık bir konuşma yapmanın zamanı geldi.

Ona güzel hislerinizi, onun sizin için ne ifade ettiğini ve bu güzel hislerin sürekli yaşanması gerektiğini anlatacak ve onu da biraz överek yüceltecek bir konuşma yapma zamanı. Bir kadının kendini özel hissetmesi her zaman ortama pozitif etki sağlar.

Ondan hoşlandığınızı ve hislerinizin neler olduğunu, nasıl geliştiğini anlatmanız lazım ama bunu önceden prova yaptın. Kendi kendinize, hatta sesli bir şekilde yapacağınız konuşmayı detaylandırın. Çünkü bu önemli bir konuşma olacak. Şöyle düşünün; şimdiye kadar geçirdiğiniz zamanın ve paylaştığınız her anın bir anlamı vardı. Ve gün geçtikçe de daha fazla anlam kazandı. Bu anlamın merkezinde ise tavlamak istediğiniz kız var. Bunu isabetli bir şekilde anlatmanız ki, kız da hem mutlu olsun, hem kendisini özel hissetsin, hem de o ana kadar yaşadıklarından pişmanlık duymaması gerektiğinin farkına varsın.

Kız Tavlama, Öyle Kolay Değildir

Belli bir kurgu üzerinden nasıl yol izleyebileceğinize dair bir ışık yakmaya çalıştık şu ana kadar. Siz bunu kendi karakterinize ve karşınızdaki kızın karakterine göre uyarlayıp en doğal, size en doğru gelen biçimde uygulayabilirsiniz.

Zaten şöyle bir gerçeği unutmamak lazım; günümüzde bir kızı tavlamak giderek zorlaştıysa ve bu zorluğa rağmen tüm zahmeti göze almışsanız, içinizden bir ses doğru insanı bulduğunuzu size söylüyordur. O noktada ne yılgınlık, ne de pes etmek vardır.

Bazen de, her şey doğal akışında ilerlerken, taşlar birer birer kendiliğinden yerine oturur. Fazladan hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz.

Sizi kız tavlama hususuna en güzel bilgiler ile aydınlatmaya çalıştık, aynı zamanda kız tavlamanın nasıl bir mahiyete sahip olduğunu da dile getirdik, şimdi de bu vesileyle Kadınların Prensi isimli muhteşem rehberi tavsiye etmek istiyoruz.

Kadınların Prensi, birçok erkeğin başucu kitabı olmuş ve onlara her anlamda yol göstermiş muhteşem bir kitap. Bu kitabı indirip okumak isteyenler şu bağlantıyı kullansın. (Tıkla, indir.)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.