Karizmatik Olma Yolunda 5 Pratik Tüyo

Karizmatik doğulmaz, karizmatik olunur!

Karizmatik bir kişiliğe sahip olmak zannedildiği kadar zor değildir. Çünkü karizmatik olmak doğuştan getirilen bir özellik değildir ve sonradan kazanılabilecek bir yetenektir.

Evet yanlış duymadınız. Karizmatik olmak kişiliğin bir parçası değildir. Aksine kişinin çabalayarak ulaşabileceği özelliklerden biridir.

Peki ama nasıl? Hangi yöntemleri denersem daha karizmatik olabilirim?

Yanıtları sizler için araştırdık ve karizmatik olma yolunda işinize yarayacak 5 pratik bilgiyi bir araya getirdik. Umarız bu bilgiler çevrenizde karizmatik bir insan olarak görülmenize yardımcı olur.

İşte karizmatik olmanın 5 farklı pratik yolu

Ses tonu en önemli karizma detaylarından biridir

Ses tonu en etkili karizma unsurlarından biridir. Karizmatik olmak isteyen bir insan konuşmalarında vurgu ve tonlamaya dikkat etmelidir.

Kişinin dış görünüşü ne kadar güzel olursa olsun itici bir ses tonuna sahip olduğunda çok dezavantajlı bir duruma düşebilir. Aksine bir kişi sahip olduğu bütün eksiklikleri etkili bir ses tonu ile örtebilir.

Karizmatik olmak isteyen bir kişi ses tonunun uygun olup olmadığını denetlemek için sesini kayıt cihazlarına kaydedip dinleyerek bir çıkarım yapabilir veya yakın arkadaşlarından ses tonu ile ilgili yorum yapmasını isteyebilir. Eğer eksiklik tespit edilirse sadece birkaç günlük bir çalışma ile dildeki bu söyleyiş hataları kolayca ortadan kaldırılabilir.

Gizemli olmak…

Hem kadınlar için hem de erkekler için gizem en büyük çekicilik unsurudur. İnsanlar ayrıntılı biçimde tanıdıkları varlıklar karşısında merak duygularını kaybederler. Eğer bir konuda yeterli bilgiye sahip değillerse yani karşılarındaki varlık gizemini koruyorsa onu bir an önce tanımak için içlerinde müthiş bir arzu duyarlar.

İnsanlara kendinizle ilgili sadece bilinmesi gerektiği kadar bilgi verin. Çok fazla detaya girerek gizemli tavrınızı ortadan kaldırmayın. İnsanların merakını devamlı canlı tutan, gizemli bireylerin her zaman daha karizmatik olduklarını unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Özgüven Eksikliği 20 Belirti 20 Çözüm Yolu

Dedikodudan uzak durun!

İnsanlarla sohbet ederken orada bulunmayan kişiler hakkında asla konuşmayın. Çünkü dedikodu yapmak ya da dedikoduya ortak olmak karizmanın en büyük düşmanlarından biridir.

İnsanlar dedikodu yapan ya da basit hesaplar peşinde koşan insanlara asla karizmatik bir kimliği yakıştıramazlar. Çünkü insanlara öğretilen kültürel değerlerde dedikodu “sıradan insanların” başvurduğu “basit ve kötü bir davranış tarzı” olarak kabul edilmektedir.

Sosyal ilişkileri nasıl sürdüreceğini bilmek

İnsanlarla aranızdaki mesafeyi devamlı koruyun. En yakın akrabalarınız ve arkadaşlarınız dahi olsa kendi benliğinize sahip çıkın. İnsanlara baskı yaparak onları ezmeye çalışmayın. Aynı şekilde kendi hakkınızı koruyarak değerli bir insan olduğunuzu insanlara kavratın.

İş yerinde, okulda, ailede ve arkadaş çevresinde saygınlığı olan “ciddi bir insan” portresi çizin. Ciddiyet ile karizmanın çok yakın davranış biçimleri olduğunu pratik olarak insanlara gösterin.

Özgüven sahibi olmak

Karizmatik bir insanın sahip olması gereken en önemli özellik hiç kuşkusuz ki özgüven sahibi olmaktır. Özgüvene sahip bir insan Karizmatik bir birey olma yolunda büyük mesafe almış demektir. Bu yüzden karizmatik olmanın yollarını öğrenmeye gayret eden kişi öncelikle özgüven kazanma metotlarını bilmelidir.

İşte tam da bu noktada siz değerli okurlarımıza çok başarılı bir eser tavsiye ederek yazımızı bitirmek istiyoruz.

Yürüyen Özgüven kitabı ile hem özgüven sahibi hem de karizmatik bir birey haline gelebilirsiniz.

Okurlardan çok olumlu yorumlar alan ve pek çok insanın yepyeni bir yaşama kavuşmasını sağlayan bu eser sizin hayatınızda da farklı kapıların açılmasını sağlayacaktır.

Yürüyen Özgüven kitabını indirip okumak için tıklayınız

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.