Kadınlar ve Erkekler Arasındaki 15 Fark Sizi de Şaşırtacak!

Kadın sesli düşünür, erkek sessiz…

Kadınlar kafalarının içinden geçirdiklerini dilleriyle de tekrarlama eğilimi gösterirler. Bu nedenle de çoğu zaman sesli biçimde düşünürler.

Erkekler ise düşüncelerini kelimelere yansıtmazlar. Büyük bir sessizlik içinde fikir yürütürler.

İşte bu farklı düşünce yürütme tarzından dolayı erkekler kadınları “boşboğaz” olarak nitelerken kadınlar da erkekleri “sinsi” sıfatıyla tanımlarlar.

Erkeğin gözü, kadının kulağı…

Kadınların kulakları yüzlerce farklı sesi ayırt edebilecek kadar gelişmiştir. Oysa ki erkekler en yakınlarının sesini telefonda tanımakta güçlük çekerler.

Ancak erkeklerin görme duyusu kadınlara göre çok daha gelişmiştir. Ayrıntıları görmede ve 3 boyutlu düşünmede erkekler kadınlardan bir adım öndedir.

Kokuları algılama düzeyine gelince kadınlar erkeklerden birkaç misli daha gelişmiş duyulara sahip.

Sevişme zamanları farklı

Erkeklerin en aktif sevişme zamanları sabahın ilk saatleri. Kadınlar ise akşamın erken saatlerinde daha aktif şekilde cinsel birlikteliğe ortak oluyorlar.

Yani toplumda yaygın olarak kabul edilmiş olan gece yarısı sevişmeleri aslında ne erkek için ne de kadın için uygun bir sevişme vaktidir. Ancak bu zaman dilimi olsa olsa “şartların en uygun olduğu zaman” biçiminde tarif edilebilir.

Aynı anda iki iş yapamayan erkek

Erkekler aynı anda iki iş yapamazlar. En küçük aktivitelerde bile erkekler bir işi bitirmeden diğerine geçemezler.

Oysa kadınlar aynı anda birden fazla iş yapmakta son derece ustadırlar. Kadın beyni aynı anda birden fazla doğrultu üzerinde çalışabilir. Bu özelliklerinden ötürü kadınlar hem aile bütçesini idare etmekte erkeklerden ustadır hem de yönetici olduklarında daha başarılı olurlar.

İlginizi Çekebilir: Karizmatik Olma Yolunda 5 Pratik Tüyo

Kadınların hafızası daha güçlü

Erkeklerin beyni kadın beyninden daha ağır. Ancak bu durum erkeklerin kadınlardan zeki olduğu anlamına gelmiyor.

Kadınların beyin lobları arasındaki etkileşim erkeklere göre çok daha gelişmiş olduğu için kadınlar daha güçlü bir hafızaya sahip. Kadınların uzun yıllar önce yaşanmış olayları unutmamaları onların içten pazarlıklı olduğunu göstermez sadece güçlü hafızalara sahip olduklarını yansıtır.

Erkekler daha hızlı yaşlanıyor

Erkekler hem bedensel hem de psikolojik olarak kadınlardan daha hızlı yaşlanıyor.

Erkek ile kadın 35 yaşına geldiklerinde kadın kendisini hala bu yaşta hissederken erkek kendisini 50 yaşındaymış gibi algılamaya başlar.

Ancak 50 yaşından sonra kadınlardaki hormon düzensizlikleri ve kemik erimeleri nedeniyle kadın birdenbire daha hızlı yaşlanır ve ömrün sonuna doğru erkek daha “genç” kalır.

Başım ağrıyor ifadesi kadınlar için yalnızca bir bahane değildir

Kadınların sık sık erkeğin cinsel davetlerini reddetmek için ileri sürdükleri “Başım ağrıyor…” ifadesi aslında büyük bir gerçekliğe işaret ediyor.

Yapılan pek çok araştırmada baş ağrısı oranları kadınlarda 3 kat daha fazla. Üstelik migren gibi kronik baş ağrıları da erkeklerden çok kadınların mücadele etmek zorunda kaldığı bir sağlık sorunu.

Erkekler de ağlar ama…

Ağlama psikolojik bir deşarj türü olarak zor zamanlarda hem erkeklerin hem de kadınların imdadına yetişiyor.

Ancak erkeklerin bu konuda kadınlara yetişmeleri mümkün değil. Çünkü ağlayan insanların yüzde 65’i kadınken yüzde 35’i erkek.

Tabii bu yüzde 35’lik oranın da tahmin edilenin üstünde bir değer olduğu ortadadır. Fakat bu duruma şaşırmamak gerekir. Çünkü sonuç olarak “Erkekler de ağlar…”

Kadınlar sosyal medyada daha fazla zaman geçiriyor

Kadınlar sosyal medyada daha fazla zaman geçiriyor, yeni ağları daha hızlı keşfediyor ve gözden düşen uygulamalardan daha hızlı vazgeçiyor.

Erkekler ise sosyal medyayı yaygın olarak kullanmıyor. Ayrıca erkekler alıştıkları bir haberleşme ağını uzun süre kullanarak sadık takipçiler rolünü üstleniyor.

Kadınlarda ten hassasiyeti daha güçlü

Kadınlarda vücudun neredeyse tamamı cinsel yönden hassas bir yapıya sahiptir. Ayrıca kadınların bedeninde zevk noktası denilebilecek 30’dan fazla bölge bulunuyor.

Erkeklerde ise birinci dereceden zevk noktası olabilecek sadece birkaç hassas bölge bulunuyor. İşte bu nedenle kadınların etkili bir cinsel birliktelik için erkeklerin zevk noktalarının yerini çok iyi öğrenmeleri gerekiyor.

Kadınlar daha güçlü bir iletişim yeteneğine sahip

Erkekler yeni kişilerle tanışma konusunda kadınlar kadar cesur değillerdir. Ayrıca erkeklerin farklı kişilerle farklı tarzda diyalog kurma becerileri de yeterince gelişmemiştir.

Oysaki kadınlar yeni diyaloglar kurmakta ve kurdukları diyaloglarda derin bilgilere ulaşmakta oldukça yeteneklidirler.

İlginizi Çekebilir: Eski Sevgiliyi Nasıl Geri Kazanırım

Kadınlar beden dilini daha kolay yorumluyor

Erkekler için “Söz senettir”. Yani bir erkek kişileri ve olayları söylenmiş sözler üzerinden değerlendirilir.

Kadınlar ise sözlü ifadelerle yetinmezler ve beden dilinin ifade ettiği anlamları da yorumlarlar.

Erkekler daha az kabus görüyor

Yapılan araştırmalarda kadınların erkeklerden 3 kat fazla kabus gördükleri ortaya çıkmıştır.

Ayrıca gece uykudan uyanıp bir müddet uyanık kalma alışkanlığı da kadınlara özgü bir davranıştır.

Kadınların el becerileri daha gelişmiştir

Kadınların el becerileri erkeklere göre çok daha gelişmiştir. Kadınların kolaylıkla yaptığı pek çok şeyi erkeklerin yapabilmesi için çok büyük emek verilmesi gerekmektedir.

Ancak işin garip yanı el becerilerine dayanan sanatlarda her zaman zirvede erkekler olmuştur. Bunun sebebi ise kadınların doğal el becerilerini geliştirme konusunda rahat davranmaları erkeklerinse “kendilerine doğuştan verilmemiş bu el becerisini geliştirmek için deli gibi çalışmaları”dır.

Erkekler daha hızlı karar veriyor

Erkekler her zaman kadınlara göre çok daha hızlı karar veriyor.

Kadınların karar verme süreçleri ise oldukça yavaş ilerliyor. Ayrıca kadınlar karar verirken güvendikleri arkadaşlarına danışmayı da ihmal etmiyor.

Erkeklerin hızlı karar vermeleri bazen pratik olarak işe yarasa da erkeklerin çoğunlukla yanlış kararlar vermesine de neden oluyor. Kadınlar ise daha geç karar almalarına rağmen daha sağlıklı sonuçlara ulaşabiliyor.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.