Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır 5 Enteresan Tespit

Kadınlar özgüven sahibi erkeklerden hoşlanır ama…

Özgüven sahibi erkekler kadınlar için güçlü bir karakter olarak öne çıkarlar. Erkeğin özgüveni kadının kendisini güvende hissetmesini sağlar. Özgüven sahibi erkekler aynı zamanda kadınlarda güçlü cinsel arzuların uyanmasını sağlar.

Herhangi bir sosyal gruba girildiğinde kadınların dikkatini çeken ilk kişiler özgüven sahibi erkeklerdir. Erkeğin sahip olduğu diğer tüm özellikler bir anda silinir ve erkeğin özgüveni onun kimliği haline gelir. İşte bu nedenle yakışıklı olmamasına rağmen çok güzel kadınlarla birlikte olmayı başaran erkekler vardır.

Ancak erkeğin aşırı biçimde özgüven sahibi olması bazen kadınlara itici gelebilmektedir. Çünkü çok aşırı biçimde kendisine güvenen bir erkeğin tehlikeli davranışlarda bulunacağı görüşü vardır. Yani erkek kendisine çok güvense de kadın ona güvenmemektedir. İşte bu nedenle özgüven sahibi olup kadını etkilemek isteyen bir erkek aşırı davranışlarda bulunmaktan kaçınmalıdır.

Kadınlar özgürlüklerini kısıtlamayan erkeklerden hoşlanır

Kadınlar erkeklerin zannettiğinden çok daha özgür ruhlu bireylerdir. Kadınların özgürlüğe olan bağlılıkları erkeklerden çok daha güçlüdür. İşte bu nedenle pek çok toplumun tarihindeki kurtuluş savaşlarında “cesur kadınlar” insanlara önderlik etmişlerdir.

Kadınların özgürlük tutkusu özel yaşamlarında da güçlü biçimde varlığını hissettirir. Kadın sevdiği erkek de dahil olmak üzere kimsenin boyunduruğu altında yaşamak istemez. 

Aslında kadınlar birlikte oldukları erkeğin bazı konularda inisiyatif almasından yani ilişkiyi yönlendirmesinden zevk almaktadır. Kadın erkeğin “erkek gibi davranıp karar alma cesaretine sahip olmasını” ister. Bu nedenle birçok kadın bilinçli olarak bir adım geriye çekilir ve erkeğin öne çıkmasını sağlar.

Ancak kadının bu incelikli davranışı onun özgürlüğünü erkeğe teslim ettiği anlamına gelmez. Kadınlar erkeklerle iktidar mücadelesine girmek istemezler. Ancak erkeğin kendisine baskı yaptığını anladıklarında da isyan bayrağını hemen çekerler. Çünkü kadın ruhu ifade ettiğimiz gibi özgürlüğe tutkundur. 

Kadını etkilemek isteyen bir erkek onun bu özgürlük tutkusuna saygı duymalı ve aşk yaşamını “iki özgür insanın birlikteliği” olarak yürütmeye özen göstermelidir.

İlginizi Çekebilir: Kadınlar ve Erkekler Arasındaki 15 Fark

Kadınlar arkadaşlarının ve ailesinin benimsenmesini ister

Kadınlar bir aşka yelken açtıkları zaman onları en fazla endişelendiren şey sevdikleri diğer insanları kaybetme korkusudur. Yani kadın bir erkeğe kalbini teslim ettiğinde sevdiği arkadaşlarından ve ailesinden kopacağını düşünmektedir. Bu endişe bazı kadınlarda o kadar güçlüdür ki kendilerini bekleyen güzel ilişkilerden özellikle uzak kalırlar.

Bir erkek kadının kalbini kazanmak istiyorsa onun sosyal çevresinde bulunan diğer insanlara da kendisini kabul ettirmelidir. Eğer kadının çevresindeki insanlar ikna edilirse kadının kalbini kazanmak çok daha kolay olur.

Bazı erkekler bu stratejiyi fark ettikleri için elde etmek istedikleri kadını büyük bir kuşatmaya alırlar. Kadının aile bireyleri ve yakın arkadaşları ile çok sağlam ilişkiler kurulur. Böylece kadının bu aşka dahil olmaktan başka çaresi kalmaz.

Ancak kadının çevresindeki insanlarla diyaloga girerken seviyeli ilişkiler kurulmaya gayret edilmelidir. Çünkü kadınlar sevdikleri erkeğin kendi sosyal çevresi ile iyi ilişkiler kurmasının istediği halde onu “belli bir mesafede tutmayı” tercih etmektedir. Kadının bu tavrı çok isabetli bir karar olup aşkın uzun süreli olmasında son derece faydalı olmaktadır.

Kadınlar bakımlı ve şık erkeklerden hoşlanır

Kadınlar birlikte oldukları erkeğe aynı zamanda sosyal bir statü gözüyle bakarlar. Eğer birlikte oldukları erkek bakımlı ve şık birisi ise bundan gurur duyarlar. Sevgililerini çevrelerinde bulunan insanlara tanıtırken bu ilişkiyi “kendi başarısıymış gibi” gösterirler. Hatta kadınların dünyasında sözlü olarak ifade edilmese bile “Benim erkek arkadaşım mı yakışıklı seninki mi?” yarışması her zaman vardır.

Hem kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından hem de birlikte olduğunuz kadının mutlu olmasını sağlamak için bakımlı ve şık olmaya gayret etmelisiniz. Üstelik bunu sadece ilişkinin başlangıcında değil tüm ilişki sürecinde yapmalısınız. 40 yıllık evli olsanız dahi hoşlandığınız kadının sizi her zaman bakımlı ve şık görmek istediğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Erkek stresten ne kadar uzak kalırsa kadını o kadar derinden etkiler

Erkekler yapıları gereği kadınlara göre daha rahattır. Yapılan pek çok araştırmada strese bağlı duygu değişimlerini kadınların çok daha sık yaşadığı ortaya çıkmıştır. 

Ancak kadınlar kendilerinden kaynaklanan stresle mücadele etmenin yollarını kolayca bulur. Bazen asıl meseleden çok kopuk nedenler bularak kendilerini rahatlatırlar. Bazen de kendileri dışındaki herkesi suçlayarak çözüm yolu bulurlar. Eğer çok çaresiz kalırlarsa birkaç dakika ağlayıp rahatlarlar.

Stres konusunda kadınların canını sıkan asıl mesele stresin erkekten kaynaklanmış olmasıdır. Eğer erkek stresli ise kadının da psikolojisi kısa sürede bozulur ve erkekten çok daha stresli olmaya başlar. İşte bu nedenle kadınlar stresli erkeklerle birlikte yaşamak istemezler.

Stresten uzak bir yaşam sürdüren ve rahat tavırlarıyla diğer insanları da rahatlatan erkekler ise kadınların en fazla hoşlandıkları kişilerdir. Huzurlu bir birlikteliği, tutkulu biz aşktan çok daha değerli gören kadınlar, stresi yaşamlarından çıkarmış erkeklerle bir ömür boyu birlikte olmak isterler.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.