İnsanları Şifaya Ulaştıran Güçlü Bir Hasta Duası Öğrendim

Hasta Duasının Tanımı Nedir, Nasıl Yapılır, Hangi Durumda Kabul Edilir?

Bu makalede, doğru yapılırsa çok tesirli olacak olan bir hasta duası öğreneceksiniz, aşağıdaki şartları ihmal etmeyin.

  • Dua; Yüce Allah il kulu arasında bir köprü, Yaradana ulaşma yolu, kalpten o yüce mevkiye doğru atılmış bir adımdır. Dua, her kapıyı açan güçlü bir anahtardır. Yüce Yaradan, “Dua edin duanızı kabul edeyim.” buyurmuştur.

İnsan doğası geeği doğar büyür, ölür; bu süreçler içerisinde, kimi zaman hastalıklar geçirir. Bazen kulun çaresiz kaldığı, elinden hiçbir şey gelmediği rahatsızlıklar görülebilir. İnançlı insan, maddi manevi zor zamanlarında ve hastalık anlarında yine Allah’a sığınır.

Hasta için okunan hasta duası, karşılaştığı hastalıktan kurtulması için kişinin kendisinin ya da başka bir hastanın sağlığına kavuşması için Yüce Allah’tan yardım istemesidir.

Hasta Duası Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

Genel anlamda dua, her zaman okunmalıdır. Sadece zorluk anında değil, şükür anında da dua etmek gerekir. Ancak, kul zor duruma düşmeden dua etmez. En kötüsü hastalık geçirdiği anlarda dua etmek ihtiyacı hissedilmesidir.

  • Yüce Yaradan yaşadığımız dünyayı bin bir çeşit yiyecekle ve bitkilerle doldurmuştur. Ayrıca ruhu sağlıkla beslemek de vücudun sağlığı açısından gereklidir. Ancak, bazı durumlarda kişinin kendi elinde olmadan sağlığının bozulduğu anlar da olabilir.

O durumlarda ellerini açıp hasta duası etmek, hastaya manevi bir güç kazandırır. Derdi veren de Allahtır, şifayı verecek olan da odur. Hiç bir hstalık yoktur ki, dermanı olmasın. Derman sadece Yaradan isterse olur.

İşte bu dermanı verecek olan hasta duası şöyledir:

“Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.”

Yalnız bu duanın tamamen tesirli olması için aşağıdaki Türkçe anlamını da mutlaka düşünmelisiniz ve aynı zamanda aşağıdaki koşullara da riayet etmelisiniz.

İlgili Yazı: Hz Yunusun Duası İnsanların Hayatını Kurtarmaya Devam Ediyor

Hasta Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Gönülden edilen her dua gibi hasta duası etmek de, Yaradanın kabülüne bağlıdır. Kul, samimi ve içten dua etmelidir. Yaradan kulunu sever ve duasını kabul etmemezlik yapmaz. Yani edilen duanın tesirli olması, kulun inancına, her şeyin Yaradan’dan geldiğine inanıp, şifanın da ondan geleceğine tam olarak inanmasına bağlıdır.

Bu inançla edilen hasta duası, hem kulu manevi olarak huzura kavuşturur, hem de Yaradan’ın rızasını kazanmasını sağlar. Kul manevi olarak güçlendikçe ruhu sağlığa kavuşur. Böylece dolaylı olarak iyileşme yolunda güçlü adımlar atılır.

Hasta Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Kişilerin dünyadaki mutluluğu, sağlıkla alınan nefesle orantılıdır. Bir insanın dünya kadar malı olsa, herhangi bir yerinde rahatsızlığı olduğu zaman, hiç birisini gözü görmez. Derler ya, neresi ağrırsa canı oradadır. Bunun için sağlığı kaybetmeden önce onu korumak için uğraşmalı, Allahın verdiği nimetlerden faydalanıp, şükretmelidir. Bile bile kendi sağlığını tehlikeye atmamalıdır.

  • Ancak, tüm bunlara rağmen, hastalanan kişi önce inancını güçlü tutup, buna razı gelmeli, ancak her şey bitmiş gibi davranıp ölümü beklememelidir. İnançla yapılan hasta duası beklemediği anda ona şifa kapılarını açabilir.

Dua, dilinin döndüğünce ve tüm kalbiyle edilemeli ve Allahtan şifa canı gönülden istenmelidir. Bunun için birçok duadan bahsedilir. Ancak, dua kul ile Yaradan arasında özel bir bağ olduğu için, ettiğin her dua özeldir. Önemli olan dua ederken duyduğun histir.

  • Ayrıca sadece hastaya okunan hasta duası değil, hastanın kendisine yardım edenler için okuduğu hayır dualar da Allahın yüce katında en makbul gören dualar arasındadır.

Bir hadiste ‘anne babanın, yolcunun ve hastanın duasının kabul edildiğinden’ söz edilir. Hastaya bakan kişi, en az hasta kadar manevi sıkıntı duyar, sabırla ve Allah inancıyla onun sevgisini kazanmak için uğraşır. Bunu özveriyle yaparsa edilen hasta duası, onu da huzura ve mutluluğa ulaştırır.

Hasta Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

Dua; her güçlüğü çözer. Edilen hasta duası ise, şifa bulmak için yine onu verene sığınmaktır. Hasta duasının anlamı, herhangi bir sebeple yakalanılan hastalıktan kurtulmak ve eski sağlığına kavuşmak için Allah’tan şifa beklemektir. Kulun çaresiz kaldığı, ağrıların sızıların dünya hayatını yaşanmaz kıldığı durumlardan kurtulmak için ondan yardım istemektir.

  • “Rabbim, verdiğin her bir şey için şükürler olsun, bendeki bu hastalığı gider, şifa ver, sen şifa vericisin, sen duaları kabul edensin. Benim de duamı kabul et ve hastalığımı iyileştir.”

Unutlmaması gereken, duanın içten ve samimi edilmesi ve her koşulda Allah’a teslimiyetdir.

Şu tavsiyeye de bakın:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.