İnsanları Şaşkına Çeviren Ya Şedidel Batşi Duası

Ya Şedidel Batşi Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İster misin? İnanılmaz Bir Aşk Duası

Arkadaşım, bugün sana Ya Şedidel Batşi adıyla tanınan ve şöhret bulan ve aşk, sevgi, bağlama, muhabbet ve geri getirme gibi işlerde kullanılan bu çok güçlü niyaz hakkında bilgi vereceğim, bu duanın ne olduğunu, bütün detaylarıyla anlatacağım.

  • Fakat bir konuda kesinlikle anlaşmamız lazım ki yazıyı sonuna kadar okuman lazım, aksi takdirde her şeyi öğrenemezsin. Ayrıca çok önemli bazı gerçekleri de kaçırmış olursun.

Önce Ya Şedidel Batşi’nin ne anlama geldiği ile başlayalım:

Şedid: Şiddetli, kuvvetli, güçlü, çetin gibi anlamlara gelir.

Batşi: Yakalamak, kavramak, sarmak gibi anlamlar taşır.

Bu kelime grubu (Ya Şedidel Batşi) Allah’ın bir esması olarak Kuran’da birkaç yerde geçer: Mesela Buruc Suresi’nin 12. Ayetinde şöyle geçer:

“İnne batşe rabbike leşedîd.”

Yani: “Senin Rabbinin yakalaması çok çetindir.”

Kısaca Ya Şedidel Batşi ifadesi, “şiddetli bir şekilde yakalayan” anlamına gelir.

Bu manadan hareketle halkımız galiba, aşkın da insanı çetin bir şekilde yakalayıp sarmasına gönderme yapmak amacıyla Ya Şedidel Batşi duasının aşk ve muhabbet için kullanılabileceğini ortaya atmıştır. Hani şair:

“Aşk ki kalbe gıdadır, ne yenir ne yutulur
Bir demir leblebidir, çiğneyene aşk olsun.”

demiş ya. Aynen öyle…

Ya Şedidel Batşi Duası Neden Okunur?

Genelde Ya Şedidel Batşi Duası için şöyle denir: Bu dua 660 defa okunur ve ardından Bakara Suresi’nin 10. Ayeti olan şu ayet okunur:

“Fi kulubihim meradun fe zadehumullahu merada, ve lehum azabun elimum bi ma kanu yekzibûn.”

Bu ayetin anlamı şöyledir: Onların kalplerinde bir illet, bir maraz, bir hastalık vardır. Öyle ki Allah onların kalplerindeki marazı arttırmıştır; zira onlar yalancılık ederler ve onlara yalancılık ettikleri için acıklı bir azap vardır.

  • Şimdi, bu ayetle bu dua arasında nasıl bir ilişki var? Daha doğrusu bu ayetin anlamı ile aşk ve muhabbet gibi konularda okunan Ya Şedidel Batşi duasının arasında anlamsal açıdan nasıl bir münasebet var?

Ayet, Allah’ın kurallarına uymadıkları için kalplerindeki hastalığın arttığı kâfirlerden söz ederken Ya Şedidel Batşi duasının muhabbet ve aşk konulu olması sizce de garip değil mi?

Evet, internet ortamında buna benzer birçok çelişki görmek mümkün. Dolayısıyla, internet ortamında dua olarak sunulan her “şey”e itibar etmemeliyiz. Aklı başında insanlar ve Müslümanlar olarak bilmemiz gereken şudur:

  • Kul, Allah’tan samimi duygular içinde bir şeyler isteyip değişik taleplerde bulunur, Allah da bu duaların hayırlı olanlarını kulu için kabul edip hayırsız olanlarını erteler. Ya, tamamen hayırsız olduğu için hiç vermez, ya belli bir müddet sonra ifa eder, ya da derhal kabul eder. Yalnız burada mutlaka bilmemiz gereken bir konu daha var:

Bir duanın kabule karin olabilmesi için bazı sebeplerin bir araya gelmesi gerekir: Bu sebeplerin en başında ise insanın şahsi gayretleri gelir. Yani kişi, meramına ermek için hiç çaba harcamayıp sadece dua ederek beklerse, duanın kabul şartlarından en önemlisini yerine getirmediği için duasını sakatlar ve sakat bir duanın da makbul olması beklenemez. (Okumaya devam etmelisin.)

Peki, kişinin elinden geleni yapması ne demektir? Kişinin elinden geleni yapması, kavli duanın fiili dua ile birleşmesi demektir. Bir yazımda da belirttiğim gibi bir kuş nasıl tek kanatla uçamazsa bir dua da yalnız kavli dua kanadıyla Allah’a arz edilemez. Ancak fiili dua ile desteklenen kavli dualar Allah katında makbul olur.

Okumak İsteyebilirsiniz: Kadeh Duası

Galiba bazı kavramları anlatmam gerekiyor:

  • 1) Kavli dua: Bildiğimiz, lisanla(dille) yapılan duadır. Bazen de kalbimizin diliyle yaparız.
  • 2) Fiili dua: Beden diliyle yapılan dualardır. Dil ve kalp dışında kalan tüm organlarımızla yaptığımız dualara fiili dua denir. Örnek verelim: Akıl, düşünerek çıkar yol bulmaya çalışır, çözüm üretmek ister ki bu aklın duasıdır.

Eller, dilediğini kazanmak amacıyla çalışıp çabalar, tutar kavrar ki bu da ellerin duasıdır.

Göz, görmek için küçülür, büyür, odaklanır ve çözmeye çalışır; bu da gözün duasıdır.

Şimdi fiili duanın kavli duadan daha ağır bastığını anladın değil mi?

Batı dünyası yıllarca fiili dua yaptı, yükseldi; bizler yıllarca fiili duayı elimizin tersiyle bir köşeye itip sadece kavli duaya sarıldık, bak ne haldeyiz?

Ya Şedidel Batşi Yerine Yapman Gereken Nedir?

Şimdi kulaklarının fiili dua yapması için onları (daha doğrusu gözünü ve aklını) aç, yazının bundan sonraki kısmını iyi takip et.

Şayet bu duaya eşini ya da eski sevgilini geri getirmek için ihtiyacın varsa, yapacağın iki şey var:

  • 1) Bu tür dua arayışlarından vazgeç ve kalbinin tüm içtenliğiyle Allah’a yalvar. Allah, seni, senin kelimelerinle dinlemek ister.
  • 2) Fiili dua adına, kendini geliştir, donat. Oku, öğren ve uygula.

Kişisel gelişim kitapları, senin ufkunu açarak ne yapman gerektiğini daha iyi görmeni sağlayacaktır. Mesela Doğan Cüceloğlu’nun “Savaşçı” adlı kitabına bir bak.

Şayet eski sevgiliyi ya da eşi geri getirme yollarına odaklanan bir şey arıyorsan, aşk ve muhabbet anlamında göz kamaştırıcı bir noktaya ulaşmak istiyorsan sana, bu alanda birçok insanın elinden tutup eski sevgililerine veya eşlerine kavuşmalarına vesile olan şu değerli eseri tavsiye ederim:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı (indirme linki ve okuyucu yorumları yazının altında)

Okuduktan ve uyguladıktan sonra eski sevgilini ya da eşini kısa sürede geri getirmenin tüm yollarını öğrenecek ve “Ya Şedidel Batşi” gibi dualar aramaktan vazgeçeceksin. Bu kitapta hem erkekler hem de kadınlar için hazırlanmış olan çok mükemmel yöntemler var.

  • Ayrıca, “Ya Şedidel Batşi” adlı bu yazı dışında birçok insana yol gösteren diğer yazılarıma da bakmanı tavsiye ederim. Bu yazıların, özellikle yorumlar kısmına bakarak önerdiğim kitabın, kaç kişinin hayatına dokunduğunu ve olumlu anlamda bir değişime vesile olduğunu görebilirsin.

Eski sevgilisini geri döndürmek isteyen birçok insanın burada anlatılan yöntemleri kullanarak başarı sağladığını okuman mümkün. Sen de değerli yorumunu bırakarak insanlara katkı sağlayabilirsin.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Şunu da Okuyun: Kavuşma Duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.