İnsanı Hakikaten Rahatlatan 2 Muazzam Rahatlama Duası

Bu Dualar ile Huzur ve Dinginlik Bulacaksınız

İslam alimlerinin kitaplarında söylediklerinin ve özellikle de Peygamber Efendimizden nakledilen hadislerin incelenmesi halinde, rahatlama duası olarak bilinen birçok güzel ve etkili uygulamanın bize aktarıldığını, Asrı Saadet döneminde de rahatlamak ve huzur bulmak isteyen insanların bu tür dualarla amaçlarına ulaştıklarını gözlemleyebiliriz ve okuyabiliriz.

  • Rahatlama duası birçok müminin başvurması gereken bir uygulama ve niyaz olmasına rağmen, maalesef birçok kişi sinir küpü halinde ve huzursuz bir şekilde ortalıkta dolaşmakta; bu huzursuzluk hali de kişiden kişiye sirayet ederek kötü bir enerji meydana getirmektedir.

Oysaki bir müslüman rahatlama duası ile Cenabı Hakk’ın sonsuz merhametinden medet umup kısa süre içerisinde güzelliklere kavuşabilir ve ruh halini tamamen değiştirip mutlu ve mesut bir ömür yaşayabilir.

Üstelik bu durum sürekli bir hale de gelebilir ve bu durumu daima yaşamak isteyen insanlar, rahatlama duası ile kurtuluşu yakalayabilir. İşte bu yazımızda size rahatlama duası nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını aktarmak istedik ve yaşamış olduğunuz sıkıntıları tamamen telafi edip devre dışı bırakmanızı sağlayacak rahatlama duası tarifini vermek istedik:

İlk Rahatlama Duası Şöyledir ve Çokça Etkilidir

Rivayete göre bir kişi Asrı Saadet döneminde yani Yüce Peygamberimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın peygamberlik görevini ifa ettiği dönemde, rahatlama duası talebi ile Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselam’ın yüce dergahında gelir ve ona içinde bulunduğu huzursuzluğu, mutsuzluğu ve rahatsızlığı dile getirir.

Bu tip sıkıntılardan kurtulmak istediğini, ruhunun selamet ve huzura kavuşmasını talep ettiğini ifade eder. Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam ise ona şu tavsiyede bulunur:

“İnşirah Suresini kendini rahatsız hissettiğin ya da huzursuz olarak addettiğin herhangi bir vakitte 7 defa üst üste oku, ardından da gidip abdest alarak Allah’a teslim ol ve sonrasında da şu duayı 7 defa üst üste oku:

“Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine’z-zâlimîn.”

Rivayetlere göre Peygamber Efendimizden aktarılan bu rahatlama duası, o kişinin kısa zaman içinde rahatlamasını ve huzur bulmasını temin etmekle birlikte, bu şahsın hayatı boyunca daima huzur ve sükunet içerisinde yaşamasını da sağlamış; yani tamamen mutsuzluktan kurtulup mutluluk ve saadet dolu bir ömür yaşamasına da vesile olmuştur.

İlgili Yazı: Korku Duası Okuyarak Her Türlü Endişeden Kurtulun!

Bir başka rivayete göre ise çok etkili olan başka bir rahatlama duası da şöyledir:

İkinci ve Güzel Bir Rahatlama Duası

Bir kişi ortalıktan el ayak çekildikten, yani herkes uykuya dalıp gecenin yorganını üzerine çektikten sonra, sessiz bir yere geçip içli bir şekilde aşağıdaki uygulamayı yapabilirse, Allahu Teala o kişinin kalbindeki bütün sıkıntıları ve dertleri alacak, ona selamet ve rahatlık hissini vererek sükunet ve sekinet indirecektir inşallah.

  • Kişi öncelikle vücudundaki ya da kalbindeki veya beynindeki rahatsızlığı (bu rahatsızlık her türlü rahatsızlık ve sıkıntı olabilir) giderebilmek için abdest almalı ve sessiz bir yere geçerek önüne 33 taneli bir tesbih koymalıdır.

Bu 33 taneli tesbihi dizüstü çöküp sağ eline alarak her bir tesbih tanesinin üstüne birer defa besmele-i şerif okumalı ve bunu yaparken de Allahu Teala’nın sonsuzluğunu düşünüp kendisine en güzel şekilde muamele buyuracağını hayal etmeye çalışmalıdır.

Aynı zamanda rahatsızlığını ve huzursuzluğunu dile getirip rahatlama duası talebi ile dergahı merhamete geldiğini de hayal etmelidir, sonrasında şu duayı okumalıdır:

  • “İlahi kalbimin sükunete ulaşması, ruhumun rahatlaması, maruz kaldığım depresyon ve stresten azad olmak, senin lütfuna ihsanına nail olmak ve dünyanın bütün sıkıntılarını geride bırakmak için, ruhumu rahatlatmaya ve senin dergahına müracaat etmeye geldim. Ya Latif, bana lütfunla muamele buyur, beni sıkıntı ve dert içerisinde kalıp kader ve elem ile yoldaş olan kullarından eyleme, dalaletin ve kötülüğün bütün sıkıntılarını üzerimden atıp selamet ve hidayet ile beni mükafatlandır, amin.”

Evet, bir başka rahatlama duası da aynen bu şekildeydi ve rivayetler içerisinde bu duayı düzgün bir şekilde yapıp adet haline getiren (yani daima bu mübarek niyazı yaparak hayatına ışık ve renk katmaya çalışan) insanların yaşadıkları güzel gelişmeler daima dile getirilir ve aktarılır.

Yanı sıra insanların her türlü amaçlarına ve meşru dileklerine kavuşmalarına vesile olabilecek şu eseri de şiddetle tavsiye ederiz:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.