İlişkiyi Canlandırmanın Yolları, Etkili Taktikler Pratik Çözümler

Birlikte seyahat etme fikri etkili bir yoldur ama…

Bir ilişkiyi canlandırmanın en etkili yolu birlikte seyahat yapmaktır. Yolculuk sırasında kadın ile erkek koruma güdüsünün de etkisiyle birbirlerine daha fazla ısınır. Heyecanını yitiren ilişkilerde farklı bir yere yapılan yolculuklar adeta sihirli bir iksir rolü oynar. Kişiler yeniden toparlanır ve birbirlerine eskisinden daha büyük bir aşk duymaya başlar.

İlişkiyi canlandırmak üzere yolculuk bir yapmayı tasarlıyorsanız en iyi fikir herhangi bir gezi turuna katılmanız olacaktır. Çünkü gezi turlarında her şey önceden planlanmıştır ve işler belli bir düzen içinde yürür. Kadın ya da erkek araba sürmek zorunda değildir. Yemek yenilecek mekanların seçimi için herhangi bir tartışma yaşanmaz. Ayrıca gezi turları ile yapılan seyahatlerde kadın ile erkek hem başka insanlarla birlikte olduğu için seviyeli bir diyalog içinde olmak zorunda kalacak hem de tur sırasında kendilerine ait boş zamanlarda birbirlerine duygusal yönden ısınma imkanı bulacaklardır.

Başkalarının yanında onu övün

Sevgilinizi başka insanların yanında övmeniz kendisini iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Çünkü soğuyan ilişkilerde insanlar artık değer görmediklerine inanmaktadır. Başka insanların bulunduğu bir ortamda takdir edici sözler duyan şahıslar hem şaşırırlar hem de gururları okşanır.

Başka insanların yanındayken sevdiğiniz insanı övdüğünüzde çok abartılı ifadeler kullanmayın. Birkaç sözcükten oluşan kısa bir övgü konuşması çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

Ona işlerinde yardım edin

Yardımlaşma insanları birbirine en fazla yaklaştıran paylaşımlardan biridir. Aynı işyerinde çalışan insanların birbirlerine sıkça aşık olmalarının sebebi budur. Kişinin yaptığı işte sevdiği insandan destek görmesi duygusal ortaklık anlamına gelir.

Sevdiğiniz kişinin sorumluluklarını paylaşın ve yapması gereken işlerde ona yardım edin. Böylece hem birlikte daha fazla zaman geçirme imkânı elde edeceksiniz hem de onun kalbini kazanma konusunda fırsatlar yakalayacaksınız.

Küçük hediyeler, tatlı sürprizler…

Bir ilişki monotonlaşmaya başladığı zaman hediye alışverişi durumu toparlamak açısından faydalı olabilir. Ancak pahalı hediyelerin genellikle işe yaramadığı hatta olumsuz etki gösterdiği ortaya çıkmıştır. Çünkü duygusal kopuşları maddi değeri yüksek eşyalarla telafi etmek insanlarda itici duyguların uyanmasına neden olur. Bu hediyeleri olan insanlar ilk bakışta sevinmiş gibi görünseler de aslında kalpleri hiçbir şekilde ısınmamıştır.

  • Sevdiğiniz kişiyi kendinize yeniden bağlamak istiyorsanız onun için önemli olan ancak maddi değeri düşük hediyelere yönelmelisiniz. Bazen küçük bir hediye çok pahalı bir hediyeden daha etkili sonuçlar doğurabilir. 

Ayrıca ilişkiyi yeniden canlandırmak için mum ışıklarına ve çok özenilmiş akşam yemeklerine gerek yoktur. İnsanı gülümsetecek sıradan ve doğal sürprizler çok daha etkili olmaktadır. Bazen sevgilinize sürpriz yapıp külahta dondurma ısmarlamanız en pahalı restoranlarda yemek yemeğinizden daha etkili olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kadınlar ve Erkekler Arasındaki 15 Fark

Ortak yeni hobiler keşfetmelisiniz

İnsanların yapmaktan zevk aldıkları hobiler onları hayata bağlayan önemli aktivitelerdir. İnsanlar sevdikleri hobileri yaptıklarında bir süreliğine mutlu olurlar ve sıkıntılarını bir nebze de olsa unuturlar. 

İnsan sevdiği bir hobiyi kiminle yapıyorsa kısa süre sonra ona karşı bir yakınlık duyar. Çünkü hayatımızda iki türlü insan vardır ki onları kendimize çok yakın hissederiz. Bu insanlar “acılarımıza ortak olan kişiler” ile “sevinçlerimize ortak olan şahıslar”dır.

Hayattan zevk aldığınız anlarda yanı başınızda kim varsa onu da sevmeye başlarsınız. Bu gerçeğin farkında olun ve sevdiğiniz kişiyle bir ya da birkaç ortak hobi keşfetmeye gayret edin.

Kısa bir mola aşkınızın yeniden alevlenmesini sağlayabilir

Aşk yaşamında ortaya çıkan soğukluğun giderilmesinde kısa bir mola vermek olumlu sonuçlar doğurur. Ancak mola vermek ile ayrılık provası yapmak birbirinden oldukça farklı şeylerdir. Mola vermekten kasıt bir müddet sevdiğinden uzaklaşmaktır. Ancak bu uzaklaşma sırasında küskün iki insan gibi ayrılmak yerine sevilen bir kişiden bir müddet uzaklaşmak gibi hareket edilmelidir.

Uzmanlar ifade edilen bu kısa molaların 3 ile 6 gün arasında değişebileceğini belirtmektedir. 6 günü aşan ayrılıklar bazı istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca ayrı kalınan günlerde kişi her gün sevdiğini arayıp sormalı ancak gün içinde defalarca aramaktan da uzak durmalıdır.

Bakımlı ve şık olun, güzel kokuları ihmal etmeyin

İlişkilerin ilk dönemlerinde bakımlı ve şık olmaya gayret gösteren insanlar sevdikleri kişiye kavuştuktan sonra kendilerini ihmal ederler. Halbuki aşk yaşamı “hedefe ulaşmak” biçiminde algılanmamalıdır. Aşk yaşamı uzun soluklu bir süreçtir ve bu aşkı diri tutmak için her zaman gayret göstermek gerekir.

Sevdiği kişiyle yeniden güzel bir aşk yaşamak isteyen kişi bakımlı ve şık olmayı ihmal etmemelidir. Aynı şekilde hoş kokuların da önemli bir güzellik detayı olduğu hesaba katılmalı ve her zaman hoş kokular tercih edilmelidir. İnsanların beyninde arzuları tetikleyen loblar ile koku alma lobları aynı bölgededir. Yani sevgiliniz tarafından devamlı güçlü biçimde arzulanmak istiyorsanız her zaman güzel kokmalısınız.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.