İade ve İptal Politikası

Merhaba değerli okurumuz, lütfen aşağıdaki kısımları oldukça dikkatli bir şekilde sonuna kadar okuyun, çünkü iade işlemi için bu hususları mutlaka bilmelisiniz:

İade etmek istediğiniz kitabın yazarının bu kitabı hazırlama aşamasında yoğun bir emek harcadığını ve kitabın derli toplu hale gelmesi için yıllarca göz nuru döktüğünü hatırlatmak durumundayız.

Ayrıca iade işleminde yazarın ciddi bir zarara uğradığı gerçeğini de hatırlatmak istiyoruz, çünkü iade edilen her kitap için yazardan (ödeme altyapısı tarafından) ciddi bir kesinti tahsil ediliyor. Bu bilgi doğrultusunda her iade işleminde yazarın ciddi anlamda mağduriyet yaşadığını da bilmenizi isteriz.

Yani eser hiç alınmamış olsaydı, yazarın herhangi bir kaybı olmayacaktı, fakat eser alındığı ve sonra da iade edildiği için yazardan ciddi bir kesinti tahsil ediliyor. Bu anlamda her iade, yazarın mağduriyet yaşamasına sebebiyet veriyor.

Bununla birlikte para iade işlemi sonrasında bile kitabın email adresinizde ve indirmiş olduğunuz cihazda kalmaya devam edeceğini de hatırlatmak isteriz.

Bu anlamda yazarın emeğine ve göz nuruna saygı adına, size farklı bir teklif sunmak istiyoruz.

Teklifimiz şu:

Dilerseniz, para iadesi yerine ekitapnoktasi.com‘da bulunan farklı herhangi bir kitabı seçebilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir kitap olursa, bize kitabın adını iletmeniz yeterli olacaktır. Ortalama 1 saat içinde, beğendiğiniz kitabı email adresinize göndermiş olacağız.

Şunu unutmayın ki ekitapnoktasi.com‘da ilginizi çekecek birbirinden değerli birçok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar, şimdiye kadar yüz binlerce insana katkı sağlamıştır. Sitedeki kitapları incelerseniz, size hitap eden birbirinden değerli eserler olduğunu siz de göreceksiniz.

Yazarın şimdiye kadar harcamış olduğu göz nurunu, yoğun emek ve çabayı, ayrıca kesinti dolayısıyla yaşayacağı mağduriyeti de düşünerek karar vermenizi rica ediyoruz. Bu konuda İslâmi hassasiyet sergileyip kul hakkına sebebiyet vermeyecek bir karar vereceğinizi düşünüyoruz.

Bu anlamda tekrar etmeliyiz ki yazarın kesinti dolayısıyla mağduriyet yaşamaması için size ekitapnoktasi.com‘dan belirleyeceğiniz 1 adet kitabı ücretsiz gönderebiliriz. Bunu yalnızca yazarın sıkıntı yaşamaması için yapıyoruz.

İade Hakkım Var mı?

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde alıcının cayma hakkı bulunmadığı halde Ekitap Noktası markası olarak biz, müşteri memnuniyeti adına alıcı tarafından makul bir sebep sunulması durumunda iade hakkını sunmaktayız. İade süresi 60 gündür.

Normalde yasa gereği elektronik ürünlerde para iadesi mümkün değildir. Aşağıda yasadaki madde şöyle izah edilmiş:

“Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.”

Fakat biz Ekitap Noktası (ekitapnoktasi.com) olarak okurlarımızın mağdur olmaması için 60 günlük para iade garantisi veriyoruz; fakat bu konuda değerli okurlarımızdan gerekli hassasiyeti bekliyoruz.

Şu bilgileri inceleyin lütfen:

A) Hangi kitabı aldınız?

B) Ödemeyi hangi yolla yaptınız?

√ Eğer ödemeyi Banka Havalesi veya EFT yoluyla yaptıysanız, bize İsim, Soyisim; ödeme tarihi ve IBAN numarası verebilir misiniz?

√ Şayet Kredi Kartı veya Banka Kartı ile ödeme yaptıysanız,

1) Sipariş numarasını (ödeme numarasını)

2) İşlem yaptığınız e-posta (email) adresinizi verebilir misiniz?

Cevabınız doğrultusunda hareket edeceğiz.

İade işlemi için bize özellikle sipariş numarasını vermeniz gerekir. Bu işlem için sipariş numarası şart. Aksi takdirde kontrol edemeyiz ve herhangi bir işlem gerçekleştiremeyiz. ÇÜNKÜ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YASASI GEREĞİ SATIN ALMA BİLGİLERİNİZ SADECE İLGİLİ BANKALARDA ARŞİVLENİR VE BİZ DAHİL ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA PAYLAŞILMAZ. Sipariş numarası, ekitabı satın alırken email adresinize gönderilir ve işlem numarası veya ödeme numarası olarak da geçer.

Eğer bu bilgilere ulaşamıyorsanız, bu durumda Ödeme Yaptığınız Kanal olan İyzico veya Shopier ile görüşüp sipariş numarasını kolaylıkla alabilirsiniz. (Hangi firma üzerinden sipariş verdiğinize bağlı olarak o firmanın iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.)

Bahsi geçen firmalar ile görüşüp (BAHSİ GEÇEN, BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMUNA BAĞLI BU FİRMALAR İLE GÖRÜŞÜP) sipariş numarasını (ödeme numarasını-işlem numarasını) aldıktan sonra bize bu numarayı verirseniz, en kısa zamanda işlem yapıp size bilgi vermeyi ve iade işlemini gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz.

Ekitap Noktası olarak sipariş numarasına  veya müşteriye ait diğer bilgilere doğrudan erişimimiz bulunmamaktadır. Bu bilgiler, alıcı bilgilerinin korunması, saklı tutulması ve mahremiyeti bağlamında sadece alıcı tarafından Shopier veya İyzico ile iletişim kurularak alınabilir.

Para iadesi konusunu gündeme getirecek her okurun bu politikayı okumuş olduğu varsayılır ve Ekitap Noktası, bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.