Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılır Çok Özel Bilgiler

Hayırlı Eş Kimdir, Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Not: Mutlaka sonuna kadar okuyun, en etkili hayırlı eş duasını öğreneceksiniz çünkü.

Eş, insanın dünya hayatında kendisine eşlik eden yol arkadaşı, sevincini, üzüntüsünü paylaştığı insandır. Anne baba evinden çıkıp, kendi yuvasını kuran insanların yanında olan ve acıları azaltıp, sevinçleri çoğaltan kişidir. Kimi zaman çocuğunun anne ya da babası, kimi zaman kendisine hem anne hem baba olan insandır. Ya da öyle olmalıdır. Eş, hayırlı eş ise, zaten bu özellikleri taşır.

  • Tüm anne babalar çocuklarına mutlu bir yuva kurması, huzurlu olması için hayırlı eş duası eder. Hayırlı eş, adı üzerinde kişiye hayır getirir. Evlerine bereket ve mutluluk getirir. Hepsinden öte huzur getirir.

Aile, mutlu eşlerle aile olur. Toplumun temeli ailedir ve haliyle toplumun mutluluğu aileye, aileninki ise birbirini seven sayan eşlere bağlıdır. Hayırlı eş duasına dair Kuran-ı Kerim’de ayetlere rastlamak mümkün olmaktadır. Unutmamak gerekir ki duayı eden kişinin masumiyeti ve samimiyeti duasının tesirini de doğrudan etkileyecektir.

Hayırlı Eş Kader midir?

İnsanın dünyaya gelmesi, cinsiyeti, fiziği kaderdir. Yani insan bunları belirleyemez. Ancak, kişinin kiminle evleneceği yalnızca kader değil, biraz da kendisinin ya da çevresindeki insanların isteğine bağlı olan şeylerdir.

  • Yani insan kaç yaşında öleceğini bilemez, bu kaderdir, ancak intihar ederse bu ölüm şeklini kendi seçimidir. Aynı mantıkla kişinin kiminle evleneceğini sadece kadere yüklemek doğru olmaz.

Kendi özgür irademiz ile olan kader denilebilen evlilik, kimi zaman çevresel şartlara göre ve bizim irademiz dışında da olabilir. Ancak, Allah’ın biz insanlara sunduğu imkanlar arasında eş seçme hakkı da vardır.

Birçoğumuz hayırlı eş duası eder, ancak aklımız yerine kalbimizi kullanarak bile bile yanlış seçimler yaparız ve sonuçta kader deriz. Oysa bu kader değil, kendi tercihimizdir. Yani yuvadaki mutluluğumuz ya da mutsuzluğumuz kendi seçimimizdir.

Okumalısınız: Ya Vedud Duası

Hayırlı Eş Nasıl Olmalıdır?

Her insanın fıtratı farklıdır. Yani tercihleri, zevkleri, kişilik özellikleri farklıdır. Ancak her insan ilk önce kendisine karakter olarak en yakın insanı seçmelidir. Kendisinde olan eksikleri tamamlayan, kendi yanlışlarını düzelten ve yanlış yolda ise ona sabrıyla doğru yolu gösteren eşi tercih etmelidir.

Fiziki özellikler bir yana, kendisine sadece hayır getirecek, kötülük ve fenalık vermeyecek ve başkasından gelecek her türlü şerre karşı eşini koruyacak kadını ya da erkeği seçmelidir.

  • Kadın ya da erkek hayırlı eş için, önce kendisi ona hayırlı bir eş olacak, bu beklentiyi kişi tüm bunları yaptıktan daha sonra karşıdakinden beklemelidir. Evine bağlı, dışarıda gözü olmayan, eşine merhametli, çocuklarına sevgi dolu, Allahtan korkup günahtan kaçınan, kırmayan, anlayış ve hoşgörü sahibi eş zaten her evlenecek insanın hayırlı eş duası olmalıdır.

Bu anlamda şunu da eklemek gerekir ki sevgili peygamberimizi kendisine örnek alan her eş şüphesiz hayırlı eştir.

Hayırlı Eş için Nasıl Dua Edilmeli?

Dua, Allah ile insan arasında bir köprüdür. Kul, dilek ve isteklerini Allah’a dua yoluyla ulaştırır. Kimi yerlerde duanın kabulü için belirli sayıda okunması söylenir ve alimler bu sayının şart olduğunu dile getirir.

  • Ancak aslolan o duanın gönülden edilmesidir. Yaradan kulunun samimiyetini bilir, ona dua ederken ne amaçla ettiğini ve gönülden mi ya da gönülsüz mü olduğunu elbette ki görür.

Evlenmek isteyen kişi de hayırlı eş duası ederken, içten yalvarır ve kısmetinin açılıp hayırlı bir insanı eş yapması için dua eder ise Yüce Allah da bu samimiyete güzelce mukabele ederek kulunu geri çevirmez.

Bunun için duanın sayısı değil, içtenliği önemlidir.

Hayırlı Eş Duası Nasıl Yapılır?

Önce sessiz bir yerde 7 kez Fatiha okunur, 3 defa İhlas okunur, sonra 9 defa Ya Vedud esması telaffuz edilir, ardından da Nisa Suresi’nin şu mübarek ayeti 9 defa okunur:

“Yurîdullâhu li yubeyyine lekum ve yehdîyekum sunenellezîne min kablikum ve yetûbe aleykum vallâhu alîmun hakîm.”

Ardından da şu mübarek sözler bir küçük taşın üzerine 9 defa okunur:

  • Allah’ım, sana ellerimizi açtık, sana gönlümüzü açtık, sen her şeyi bilen görensin. Karşımıza hayırlı eş çıkar. Senden sakınan, bana merhamet ve sevgi dolu insanı gönlüme eş et. Sen her şeye kadirsin.”

Sonra bu taş, sürekli olarak, hayırlı eş duası yapan kişinin yanında olacak şekilde taşınır.

Farklı ve denenmiş bir hayırlı eş duası da şöyledir:

Bu hayırlı eş duasını, sadece salı sabahları seher vaktinde veya cuma geceleri yatsı namazını müteakip uygulamak, şaşkınlık verici sonuçlar ile sizi mutluluk deryasına gark edecek. Bu hayırlı eş duası ve zikri, 3 esmanın etkisi ile yapılır, sözcükleri şöyledir:

“Her nesneyi zahiri ve batını ile derin ve sınırsız ilmin ile ihata eder, her canlının içini ve dışını, fiziksel özelliklerini ve ruh dünyasını nihayetsiz bilgin ile sararsın. Ya Zahir, hüzün, keder, öfke, intikam, kin ve nefret, senden uzak olduğu gibi bizden de uzak olsun; mutluluk, öfkesiz yaşam, nefret duygusunun esamesi okunmadan yaşanan ömür, huzur, neşe ve sürekli mesudiyet bize rehberlik etsin. Ya Vekil, serkeş olan kullarına bile rahmet ve şifa yolunu açık eder, onların huzursuzluk halinin devam etmemesi adına onlara derman ve şifa nasip eder, her kuluna vekalet ettiğin gibi bize de en mukaddes vekalet ile öncülük edersin. Hayırlı eş duası ile seni tanıdığını ve sadece sana yönelinmesi gerektiğini bilerek, kısmetin ve bahtın sana merbut olduğunun farkındalığını yaşayarak, semavi kapıları çalan kullarına da her daim vekalet edersin. Ya Vedûd, yürek fethi ve gönül saltanatı, senin varlığın ile kalıcı olur, kalpler sadece senin zikrini kendine sertaç ederek muradını bulur, mutmain olur. Gönüllerde sevgi mevsimi ile oluşan rahmet esintisi, taş kalplerin pasını ve kirini dahi ortadan kaldırır. Yürekler senin uğrunda yürüyerek soluklanır ve nefes alır, senin varlığın nefessiz kalan bedenin ruhu ve ruhsuz kalan bedenin teneffüsüdür. Akıbeti hayra tebdil olan, bereket ile tebrik edilen kulların gibi hayırlı eş duasına da ruh ve hayat ver. Âmin.”

Bu sözcükler, özellikle bir altın yüzüğe hitaben okunur, o altın yüzük ise, kişinin parmağında takılı olarak kalır; yani altın yüzüğe dönük telaffuz edilen bu kelimeler, altın yüzük parmağınızda kaldığı süre boyunca, size hayırlı eş duasının her türlü erdemini deneyimleme fırsatını sunacaktır.

Yalnız hayırlı eş duası için, bu altın yüzüğün parmağınızda ne amaçla takılı kaldığı, kimsenin malumu olmamalı; yani hiçbir fani, bu yüzüğün hayırlı eş duası için parmağınızda takılı olduğunu bilmemeli. 

Güzel bir öneri:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.