Güçlü Kadın Olmak Sana Çok Şey Kazandıracak!

Güçlü bir kadın olursanız mutlu bir kadın da olursunuz

Kadınlar ne yazık ki erkeklere göre yaşama daha dezavantajlı biçimde başlamak zorunda. Çünkü erkek sadece yaşam mücadelesi verirken kadın hem yaşam mücadelesi verir hem de kendisi hakkında önceden var olan önyargılarla savaşır.

Güçlü olmak erkekler için bir tercihtir. Ama bir kadının güçsüz olmak gibi bir şansı yoktur. Kadın, güçlü olmaya mecburdur. Hayatta mutlu olup olmaması büyük ölçüde buna bağlıdır.

Peki ama bir kadın nasıl güçlü olabilir? Bunun yol ve yöntemleri var mıdır?

Elbette ki güçlü bir kadın olmak için uygulanması gereken taktikler vardır. Kadın bu taktikleri yerinde ve zamanında uyguladığında güçlü bir kadın olup bütün sorunlarının üstesinden kolayca gelebilir.

İşte o taktiklerden sadece birkaçı:

Dik duruşun gücü, şahsiyete değer katar!

Bir kadının kendini her ortamda daha güçlü hissedebilmesi için, mutlaka ama mutlaka şahsiyet sahibi olması gerekir. Bu maddede bahsini ettiğimiz şahsiyet konusunu şöyle izah etmeliyiz:

Bir kadının kendisini çantada keklik olarak görmemesi ve bu bağlamda da daima ağırdan alması gerekir.

Yani yaşadığı ilişkilerden tutun günlük hayatta takındığı tavra kadar her haliyle ve her hareketi ile şahsiyet sahibi olduğunu ortaya koyması gerekir.

Bazı insanların, daima başkasının yönlendirmesine açık olduğunu ve adeta başka insanların kuklası gibi hareket ettiğini biliriz, işte güçlü bir kadının böylesine kukla olmak yerine, özgür iradesiyle ve güçlü şahsiyeti ile tamamen içten denetimli olması gerekir.

Öyle ise başka insanların yönlendirmesine maruz kalmak ve onların kanalize etmesi ile hareket etmek yerine, kendi özgür iradeniz ile davranmaya ve kendi içinizden geldiği için hareket etmeye çalışmalısınız, çünkü güçlü kadınlar böyle yapar.

Güçlü kadın, denetler mi?

Şimdi de güçlü bir kadın olmanın kadın-erkek ilişkisi ile alakalı bir hususunu dile getirmeye çalışalım:

Birçok ilişkide, kadının denetleyici ve kısıtlayıcı özelliğinin ona güç kattığı yorumu yapılır ve özellikle de kadınlar arasında yürütülen sohbetlerde, bir kadının erkeğini denetlemesinin daha iyi olduğu görüşü dile getirilir.

Oysaki bu görüş doğru olmamakla birlikte kadının daha zayıf ve daha güçsüz görünmesine sebebiyet veren bir hususu da dile getirir.

Çünkü kendisini, başkasını denetlemek ve kısıtlamak zorunda hisseden bir kadın, kıskançlık ve haset gibi birçok kötü ve güçsüz düşürücü duygunun etkisiyle hareket ediyor demektir.

Bu kötü duygulara mağlup olan bir kadının da güçlü olduğu asla söylenemez, bu nedenle bir insanın güçlü olması, aynı zamanda duygularını kontrol altına alabilmesi ile de çok yakından ilgilidir.

İşte bu duygu kontrolü hususunu dikkate alan her kadının, kısıtlayıcı ve denetleyici olmanın ötesinde özgürleştirici ve serbest bırakıcı olması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Sevdiğine Kavuşma Duası

Pozitif olmak mı, o da ne!?

Etrafına sürekli negatif enerji ile olumsuzluk yansıtan bir insanı düşünün, bu insanın güçlü olduğunu iddia etmek mümkün müdür sizce?

Cevap gayet açık ve net, çünkü kendisini güçlü gören biri negatif enerjisi ile çevresindeki insanları bezdirmek ve bıktırmak yerine, pozitif enerjisi ile hayata anlam katmaya çalışır.

Bu tip insanların yüzünde daima bir tebessüm görürsünüz ve pozitif enerjisi ile etrafa güzellikler saçan bir kadın, herkesin ilgi odağı olmayı hak eden bir yeterlilik ile donatılmıştır.

Bu nedenle güçlü kadın olmanın en önemli ögelerinden birinin de pozitiflik olduğunu bilmek zorundasınız.

İnsan, çoğu zaman yediğinden ibaret midir?

Genel anlamda kadınların en çok ihmal ettiği hususlardan biri de beslenmedir ve ne yazık ki birçok kadın beslenmesine dikkat etmeyerek hem bedensel hem de psikolojik anlamda güçsüz düşer.

Oysaki İbni Sina’dan tutun Lokman Hekim’e ve Hipokrat’a kadar birçok ünlü sima, beslenmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla, “insan yediğinden ibarettir” derler.

Bu bağlamda hem psikolojik gücünüzü hem de bedensel ve fizyolojik kuvvetinizi ayakta tutabilmek için beslenmenize son derece dikkat etmelisiniz.

Konuyla ilgili birkaç tavsiyemizi aşağıya alıyoruz:

  • Şekeri ve şeker içeren gıdaları hayatınızdan çıkarın, bunu yaptığınızda çok daha güçlü ve enerjik olduğunuzu fark edeceksiniz.
  • Bu bağlamda, içeriğinde mutlaka şeker bulunan paketlenmiş gıdaları da hayatınızdan çıkarın ve paketlenmiş gıdalardan kesinlikle uzak durun.
  • Protein ve yağ ağırlıklı beslenmenin daha mantıklı olduğunu bilin ve özellikle de zeytinyağı ve tereyağı gibi doğal yağları tercih edin.
  • Sebzeyi daima ihmal ettiğimizi unutmayın ve sebzeyi sofranızda baş köşeye oturtmanın vakti geldiğini bilin.

Güçlü Kadın Olmak ve Erkeklerin Gözdesi Kitabı

Eğer, güçlü kadın olmayı, özellikle de kadın-erkek ilişkileri konusunda hayata geçirmek istiyorsanız, Erkeklerin Gözdesi isimli çalışmanın tam anlamıyla size hitap ettiğini bilmelisiniz.

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.