Evliliği Kurtarmak Üzerine 5 Harika Taktik

Dış Görünüşünüzü Değiştirerek Eşinizin Zihnindeki İmajınızı Güzelleştirin

Evet evliliği kurtarmanın ve ilişkiyi yeniden rayına oturtmanın en güzel yöntemlerinden birinin “görünüşün değiştirilmesi” olduğunu söylemek gayet mümkündür.

Çünkü bir insanın dış görünüşünü değiştirip kendine çeki düzen vermeye başlaması, kendisine duyduğu saygının ve dik duruşun işareti sayılır, bu saygı ve dik duruş elbette ki karşı tarafta da saygıya ve sevgiye davet hissi oluşturur.

Kısaca bir kişinin kendi görünüşünü ve dış yapısını değiştirme gayreti içerisinde olması, bu kişinin ilişkiyi ayakta tutabilmek adına gayret gösterdiğinin işareti sayılır.

Bu tavır, karşı tarafın bilinçaltına şöyle bir mesaj gönderir ve şu önemli tohumu eker:

“Bak ben görünüşümü değiştirerek kendime duyduğum saygıyı dışa vurmaya çalışıyorum ve bununla birlikte sana duyduğum saygıyı da kendi görünüşüm ile ifade etmeye çalışıyorum, öyle ise sen de benim sana verdiğim değeri aynı şekilde vermeye çalış ve bana karşı iyi davran.”

Evet sadece görünüşün değiştirilmesi karşı tarafın bilinçaltına bu önemli mesajı gönderir ve karşı tarafı daha saygılı ve daha duyarlı, daha hassas ve daha şefkat dolu olmaya davet eder, okumaya devam edelim:

İletişim Çatışmalarından Kaçının!

Şimdiye kadar yapılan birçok ciddi araştırma, insanların arasında çıkan problemlerin en büyük nedenlerinden birinin de iletişim çatışmaları olduğunu ortaya koymaktadır.

Hakikaten “insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa” lafını söyleyen atalarımız bize bu anlamda muazzam bir pencere açmışlar ve bu pencereden bakan insanlar mutluluğun ve huzurun kaynağına doğru yürüme potansiyeline sahip olmuşlardır.

İletişim çatışmaları ve iletişim kazaları birçok evliliğin köküne dinamit koyan önemli bir unsur olarak bilinmektedir, yapılan birçok araştırma ve istatistik bize evliliğin bitmesinin temelinde yatan sebeplerden birinin de iletişim kazaları ve iletişim çatışmaları olduğunu bildirmektedir.

Öyle ise evliliği kurtarmaya çalışan herhangi bir insan bu noktaya dikkat etmeli ve eşi ile birlikte olduğu süre boyunca iletişim çatışması yaşamama konusunda kendine çeki düzen vermeye çalışmalıdır. Bunun için yapılabilecek en güzel şeylerden biri iletişime açık olmaktır ve gün içerisinde ne kadar yorgun olunursa olunsun yine de karşı tarafla konuşma gayreti içerisinde olmaya çalışmaktır.

Gülümsemek İşlevsel mi?

Evliliği kurtarma yöntemleri içerisinde ele alabileceğimiz, aslında insanları etkileme sanatı içerisinde en önemli yere ve en işlevsel role sahip olan yöntemlerden biri olarak da ifade edebileceğimiz “tebessüm yöntemi” birçok ilişkinin yeniden hayat bulmasına ve yeniden inşa edilmesine vesile olan oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir kere gülümsemek, pozitif enerjinin dışavurumudur ve pozitif enerji bütün insanlar üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir, yani hiç kimse gülümseyen bir yüze karşı duyarsız ve lâkayt kalamaz. Dolayısıyla hiç kimse gülümseyen bir yüze tokat atamaz.

İşte evliliğin kurtarılması adına yöntem ve taktik arayan herhangi bir bireyin evvela kendi yüzüne güzel bir gülücük kondurması ve bu gülücüğü de eşine göstermesi gerektiğini bilmek zorundasınız.

Evet gerçekten eşine karşı surat asmak yerine gülümsemeyi tercih eden ve bu gülümsemenin getirmiş olduğu pozitif enerji ile hareket eden birçok insan evliliğinin yeniden canlandığına ve yeniden hayat bulduğuna defalarca şahit olmuştur.

İlginizi Çekebilir: Çok Kuvvetli ve Çok Etkili Sevgi Duası

“Eşi Gerçek Anlamda Görmek” Ne Demektir?

Mesele evliliği kurtarmak ve yeniden onarmak olunca, aklımıza gelmesi gereken en önemli meselelerden birinin de algılamak olduğunu ifade etmeliyiz.

Algılamak yöntemi ile kastettiğimiz şudur:

Her insanın bu dünyada önemli ya da önemsiz bir hikayesi vardır ve o insana sorulduğunda bu hikayesinin gerçekten de önemli olduğunu vurgulayarak ifade eder.

Durum böyle olunca haliyle eşinizin de bir hikayesi olmalı ve eşiniz de bu hikayesini yaşamak ve hayata geçirmek konusunda bazı insanlar tarafından algılanmak istemektedir.

İşte bu konuda eşinizi karşınıza alıp onu gerçek anlamda algıladığınızı ve dinlediğinizi göstermeye çalışmalı ve onu rahatsız etmeden konuşturmaya gayret göstermelisiniz.

Bunu yaparken de “hatalar insanidir” sözünden hareketle onu yargılamadan algıladığınızı ve onu her haliyle takdir ettiğinizi ortaya koymalısınız.

Hakikaten her insan algılanmak ister ve her insan kendisini yargılamayan bir hayat arkadaşı temenni eder. Öyle ise siz de evliliği kurtarmak için eşinizi algılamaya ve onu eleştirmeden ve hırpalamadan anlamaya çalışmak zorundasınız.

Mükemmel Bir Yol Haritası

Bilhassa kadınlara hitap eden; ama erkeklerin de faydalanaleceği bu kitap, birçok insanın aklına gelmeyen çok değerli bilgiler içeriyor. Hepimizin bildiği bir duyguyu sizinle paylaşmak istiyorum:

Hani bir bilmece sorulduğunda ve biz bu bilmecenin cevabını o kadar düşündüğümüz halde bulamadığımızda şöyle düşünürüz ya: “Bu bilmecenin bir çözümü olamaz ki, bunun asla bir yanıtı yoktur.”

Ama bilmeceyi soran, yanıtı verince düşünce tarzımız değişir ve “Bu kadar basit miydi? Gerçekten bu muydu? Ben bunu nasıl düşünemedim?” demeye başlarız.

“Yukarıdaki paragrafın konumuzla ne ilgisi var?” sorusunun zihninizde şekillendiğini görür gibiyiz. Açıklayalım: İnsana bir çözüm sunulduğunda o, bunun imkansız olduğunu varsayar; çünkü bu konuda bilgisi yoktur. Fakat çözümün derinliğini ve sağlamlığını fark edince pişman olur ve yanlış düşündüğünü itiraf eder.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da insan diğer insanların birikimlerine muhtaç; zira her insan bir olmadığı gibi her insanın ilgi ve uğraş alanı da farklıdır. “Her insan cahildir; çünkü herkesin bilmediği bir konu mutlaka vardır.” sözü, demek istediğimizi gayet özlü bir şekilde izah ediyor aslında.

Evet insan birçok konuda bilgisizdir ve bu açığını başkalarının tecrübeleriyle kapatır. Terzinin öğretmene, öğretmenin avukata… ihtiyacı gibi…

İşte evlilik konusunda da birçok insanın aklına gelmeyen hap bilgiler sayesinde çevremizdeki birçok insanın evliliğini kurtardığını biliyoruz. Hatta kurtarmakla kalmayıp evliliklerine renk ve çeşni kattığını.

Monotonluğun nasıl elvan elvan zevke dönüşebileceğini onlarda görerek biz de kendimde yaşama sevinci duyumsadığımı çok iyi biliriz. Şayet siz de evliliğin içinden çıkılmaz bir hal aldığını ve çekilmez duruma geldiğini düşünüyorsanız aşağıda linkini vereceğimiz eseri size şiddetle tavsiye ederiz.

Evet, bu, gerçekten mümkün ve bunun yolu esasında çok basit. Fakat insanların çoğu bunun farkında değil. Kollektif bir müessese olan evliliğin ancak kollekif bir bilinçle devam edebileceğini bize tüm yönleriyle öğreten bu eser, size hiç çekinmeden salık verebileceğimiz çok değerli bir bilgi kaynağıdır.

Size düşen, peşin hükümlerinizin cenderesinden kurtularak, algılamadan yargılama huyunuzu bir kenara bırakıp eseri incelemek ve bizim ne kadar haklı olduğumuzu görmektir.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.