Evden Çıkarken Okunacak Dua Size de Hayır ve Bereket Katacak

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Tanımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

  • Bu yazıda çok önemli ayrıntılar bulunmakta, ayrıca evden çıkarken okunacak dua nasıl yapıldığında rızık, bereket, hayır ve hasenat kazanacağınız ve harikulade bir nimete mazhar olacağınız da detaylıca anlatılacak;  bu nedenle hiçbir ayrıntıyı kaçırmamaya dikkat gösterin.

Dua şöyledir:

Fakat aşağıdaki ayrıntılar doğrultusunda uygulamanız şarttır:

Duanın sözlük anlamı istemek, çağırmak, davet etmek manalarına gelmektedir. Dua tüm benliğimiz ile Allah’a yalvarma ve isteyeceklerimizi Allah’tan istemek, dert ve sıkıntılarımızı Allah’a arz etmek demektir. Dua bir ibadettir ve tüm ibadetlerde olduğu gibi yalnızca Allah rızası için yapılır.

  • Dua etmek Müslüman’ın hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. O yüzden dua etmek çok önemlidir. Dua kişiyi Rabbine bağlayan manevi bir bağdır. Bu yüzden duaya çok büyük ehemmiyet vermeli ve hayatımızın içerisinde sürekli dua ile hemhal olmalıyız.

Gün içerisinde yapabileceğimiz pek çok dua vardır. Bu dualardan birisi de evden çıkarken okunacak dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Evimize girerken ve evimizden çıkarken tavsiye edilen dualar bulunmaktadır. Bu dualar vesilesi ile eve geri gelinceye kadar kazadan, beladan ve kötülüklerden inşallah muhafaza oluruz.

  • Aleyhissalatu Vesselâm Efendimizin de evden çıkarken okuduğu dua vardır. Her işimizde olduğu gibi eve girerken ve çıkarken de dua etmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Evden çıkarken okunacak duayı okumak manevi olarak inşallah koruyacağı gibi dua ederek ruhen de düşünce olarak da rahatlamamıza vesile olmaktadır.

Evden Çıkarken Okunacak Dua Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

İstemek, çağırmak, yardım talep etmek anlamalarına gelen dua, kulun Rabbine yalvarması, halini arz etmesi, isteyeceklerini de yine Rabbinden istemesidir. Dua ederek biz her türlü derdimizin, sıkıntımızın ve çaresizliğimizin çaresini Allah’tan bekleriz.

  • Evden çıkarken okunacak dua okuyarak evden çıkarak aslında başımıza gelebilecek bütün kötülüklere karşı korunmak adına dua ederiz. Bu yüzden evden çıkarken, bu güzel ve kutsal duayı okuyarak evden çıkmayı alışkanlık edinmeliyiz.

Mutlaka evden çıkarken, evden çıkarken okunacak duayı okumalıyız ve okuduğumuz bu dua vesilesi ile Allah’ın bizi koruması için dua etmeliyiz. Eğer ezbere bilmiyorsak da ezberlemeye çalışıp, evden çıkarken okumayı alışkanlık haline getirmemiz güzel olacaktır.

İlgili Yazı: Gusül Abdesti Hakkında 7 Soru 7 Cevap

Evden Çıkarken Okunacak Dua Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Dua, kulun her türlü sıkıntı ve derdini Rabbine arz etmesidir. İnsan evinden çıkarken başına neler gelebileceğini, neler ile karşılaşabileceğini bilemez. Bu bakımdan evden çıkarken bütün kötülüklerden korunmak ve Allah’ın yardımı ve koruması için, eve sağ salim dönebilmek için mutlaka evden çıkarken okunacak dua okunmalı ve aile fertlerine de okumalarını tavsiye etmeliyiz.

  • Güven ile ve huzurla yaşadığımız evimize sağ salim geri dönebilmek ve bütün kötülüklerden korunmak için evden çıkarken, evden çıkarken okunacak duayı inanarak içten bir şekilde okumalıyız.

Peygamber Efendimizin rivayetine istinat eden ve kaynaklarda geçen, evinden çıkarken okuduğu dua bulunmaktadır. Efendimiz (s.a.v) her konuda bize yol gösterdiği gibi mübarek hanesinden çıkarken okunacak dua konusunda da ettiği dualar ile bizlere yol göstermiştir.

Evden Çıkarken Okunacak Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Dua, Allah’ın yüceliği karşısında bütün acizliğimiz ve zayıflığımızın bilinci ile O’na halimizi arz etmek ve niyazda bulunmak demektir. İsteyeceklerimizi Allah’tan istemek, dert ve sıkıntılarımızı yine Rabbimize gidermesi için dua dua yalvarmaktır dua.

  • Evden çıkarken okunacak dua da evimizden çıkarken hayırlı bir şekilde çıkarak güven içerisinde yaşadığımız evimize yine sağ salim bir şekilde geri dönebilmek, evin dışında yanlışa ve günaha yönelmemek amacı ile okunabilecek bir duadır.

Evden çıkarken ilk önce sağ ayakkabı giyilir. Evden çıkarken mutlaka besmele çekmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Daha sonra da evden çıkarken okunacak olan ve yazının başına almış olduğumuz duayı okuyabiliriz.

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı Nedir?

Evimize girip çıkarken okunması tavsiye edilen çok güzel dualar vardır. Evden çıkarken okunması tavsiye edilen dua vesilesi ile inşallah eve dönene kadar kötülüklerden korunmak için Allah’a dua ederiz. Evden çıkarken okunabilecek çeşitli dualar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin Türkçe anlamı ise şöyledir:

“Allah’ın adı ile Allah’a tevekkül ettim. Güç ve kuvvet yalnız Allah’ın yardımıyladır.”

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.