Etkili Olduğu Kanıtlanmış Borç Duası Çok Etkili

Borç Duası Yapacak Olan Kişiler, Artık Bu Uygulamayı Tatbik Etmeye Başlamalı

İnsanların rızkını veren Allah’tır, herkesin yaptığını ve yapacağını bilen yine Allah’tır. Bazen insanlar birçok nedenden dolayı ruh hali bakımından bunalıma girmektedir. Bunalıma sebep olan durumlardan bir tanesi de borçtur. İşte bu noktada borç duası yapmak, kişiyi her manada rahatlatacaktır.

 • Günümüzde nakit para biriktirip geleceğe dönük yatırım yapmak zordur. Hatta artan enflasyon nedeniyle binlerce insan aylık giderlerini bile karşılamakta zorlanmaktadır. Sürekli borç alarak çarkını çevirmeye çalışan insanlar haliyle zorlanmaktadır.

Dua, Allah’tan yardım istemektir. Her konuda olduğu gibi borç konusunda da Allah’tan yardım isteyerek zor durumdan kurtuluş beklemek gerekmektedir. Ancak bunun için yapılacak duaları bilmek gerekmektedir.

Duanın daha etkili olması ve kısa sürede gerçekleşmesi için hangi duanın ne zaman yapıldığını bilmek gerekmektedir.  Borç duası Kur’an-ı Kerim’de belirtilmiştir. Aynı zamanda geçmişte yaşamış ilmi ve manevi yönü yüksek alimlerin yaptığı çeşitli dualar da borçtan kurtulmak için etkilidir.

Kur’an-ı Kerim’de Geçen Borç Duaları

Duanın farklı çeşitleri vardır. Kur’an-ı Kerim’de geçen surelerin bazı ayetleri borçtan kurtulmaya etki etmektedir. Borç duası:

 • Al- i İmran Suresinin 26 ve 27. ayetleri borç için okunan ayetlerdir.
 • Ayete’ Kürsü birçok nedenle okunabildiği gibi borçtan kurtulmaya etki eden ayetler arasındadır.
 • Fatihü’l Kitab, borç için okunacak Surelerden bir tanesidir.
 • Vakıa Suresi okunmalıdır.
 • Mal ve mülkünün artmasını isteyenler için Mülk Suresini okunmak tavsiye edilmektedir.
 • Aynı zamanda borç ve tüm sıkıntılar için Fetih Suresinin etkili olduğu bilinmektedir.

Tüm bu mübarek bayanlar ile beraber borç duası için şu hususlara da riayet etmek şarttır:

Borçtan Kurtulmak ve Rızkın Artması için

Borçtan kurtulmak için yapılacak olan borç duası ile birlikte günlük hayatı yaşama şekli ve çekilen zikirler de borçtan kurtulmaya etkendir. Borçtan kurtulmak için:

 • Şükrün rızkı arttırdığını büyüklerimiz her zaman söylemektedir. Gerçekten Allah Teala’ya samimi bir eda içerisinde şükretmek rızkı arttırmaktadır.
 • Tövbe istiğfar çekmek gerekmektedir.
 • Her gece Vakıa Suresi okumak fakirlikten ve borçtan kurtulmaya etki etmektedir.
 • Akrabaya iyilik ve yardımda bulunmak rızkı arttırmaktadır.
 • Allah’a çokça yönelmek rızkı arttırdığı gibi borçtan kurtulmaya da etkendir.
 • Tevekkül ve teslimiyette bulunmak gerekmektedir.
 • Bolca Salatı Tefriciye duası okumak gerekmektedir.

Okumanızı İsteriz: Ferec Duası

Borç Duası ve Çekilecek Tesbihler

Borcu olan bir kimse ne kadar çabalarsa çabalasın borcundan kurtulamıyor ise borç duası ile birlikte tesbihlere yönelmelidir. Borçtan kurtulmak için çekilecek olan tesbihler:

 • Salatı Tefriciye günde 41 kere okunmalıdır.
 • “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” teshibi günde 100 kere çekilmelidir.
 • Allah’ın isimlerinden olan ” el- Aziz ve el- Kebir” isimleri borçtan kurtulmak için çekilebilmektedir.

Borçtan Kurtulma Duası

Borçtan kurtulmak için ilk başta insanın maddi olarak elinden geleni yapması gerekmektedir. Borcunu ödemek için çokça çalışmalı ve dürüst olmalıdır. Bu süre içinde bolca dua etmelidir. Çünkü kişi çabalamadan sadece dua ederek borçtan kurtulmak istiyor ise duası kabul olur mu Allah bilir.

Bu nedenle borç ödemek için elinden gelen çabayı göstermek ve niyetin gerçekten halis olduğunu ispatlamak gerekmektedir. Yapılan dualarda niyetin önemi büyüktür. Kişinin kalbini ve gerçek düşüncesini bilen yalnızca Allah’tır, bu nedenle yapılan tüm ibadetlerde iyi niyetli olmak gerekmektedir. Borç duası yaparken her zaman iyi niyetli olmaya dikkat etmek gerekmektedir.

Borç Duasının Etki Etmesi için

Dua günün her saatinde edilebilmektedir, ancak bazı zamanlar var ki insanın maneviyatı daha da artmakta ve daha içten dua etmektedir. Bunlardan bir tanesi de teheccüt namazı vaktidir.

 • Teheaccüt namazı, yatsı namazı kılındıktan sonra bir miktar uyuyup uyanarak kılınan iki veya dört rekatlık bir namazdır. Tüm namazların arkasından edilen duaların da daha çabuk kabul olduğu bilinmektedir. Tüm sıkıntılar için her zaman ve her yerde bol bol dua etmek gerekmektedir.

Şu kitabı da muhakkak inceleyin:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.