Eski sevgiliyi unutmak kolay değil ama imkânsız da değil!

Eski sevgiliyi unutmanın en etkili yolları

Aşk bütün yaşamımızı değiştirmese bile yaşama bakış açımızı tamamen değiştirir. Yani bizi öylesine farklı bir insan haline getirir ki biz yaşamımızın tamamen değiştiğini zannederiz. Ancak aşk bitip kendi kendimizle baş başa kalınca aslında hiçbir şeyin değişmediğini fark ederek büyük yıkım yaşarız.

Aşk ister büyük bir yanılsama ister hissettiğimiz en özel duygu olsun bizi derinden sarstığı inkar edilemeyecek bir yaşam gerçeğidir. Ayrılık gerçekleştiğinde ise bu güçlü duygu, yıkıcı bir his haline gelir.

Biten bir aşkı yeniden canlandırmak yerine çoğu zaman eski sevgiliyi unutmak ve sonraki yaşamına odaklanmak daha mantıklıdır. Çünkü doğadaki her şey gibi aşkın tekrarı da hiçbir zaman aşkın ilk dönemleri gibi güzel ve anlamlı olamaz.

Peki ama eski sevgiliyi unutmak için ne yapmak gerekiyor?

Evet eski sevgiliyi unutmak kolay değil. Ama eski sevgiliyi zihinden tamamen silip yeni bir yaşama başlamak imkânsız da değil. Yeter ki doğru yöntemleri tercih edin ve eski sevgilinin nasıl unutulduğu hakkında bilgi sahibi olun.

Aşağıda eski sevgiliyi unutmak ile ilgili bazı pratik taktikler bulacaksınız. Ayrıca yazımızın sonunda sizi bekleyen harika bir tavsiyemiz var. Keyifli okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz:

Hatırlatıcı objeler, insanı bazen kahreder ve eski sevgiliyi hatırlatır

İnsan zihni, bütün eşyalara karşı nötr bir tavır içindedir; çünkü o eşyalar ile hiçbir şeyi ilişkilendirmemiştir.

Fakat zaman içerisinde, zihin, değişik eşyalar ile farklı bağlantılar kurar ve bu iki kavramı, birlikte düşünmeye başlar.

Bu anlamda, zihninin eski sevgilin ile ilişkilendirdiği bütün objeler ve eşyalar, sana ister istemez eski sevgilini hatırlatacaktır, yani bu nesneler sana aşk acısı yaşatmaya devam edecektir.

Öyleyse eski sevgiliyi unutmak için, bilhassa onu hatırlatan objeleri, tamamen gözden çıkarmalı ve göz önünden uzaklaştırmaya çalışmalısın.

Çünkü eski sevgiliyi unutmak, biraz da onu hatırlatan her türlü objenin unutulmasına bağlıdır.

Melankolik şarkılar ve eski sevgili…

Melankolik ve hüzünlü şarkılar, eski sevgili hasretinin bir kısır döngüye uğramasına sebebiyet verir ve bu kısır döngü, seni sürekli olarak aşk acısına mahkûm eder.

Bu nedenle, eski sevgilisinden ayrılan birçok insanın düştüğü bu hataya düşmemek için, eski sevgili özlemini deşen ve kalbe hüzün duygusu eken her türlü şarkı ve türküden uzak durmalısın.

Bu konuda, kendini herhangi bir hüzünlü şarkı dinlerken yakalarsan, (çünkü insan, bazen dalıp gider ve bilinçsizce hareket eder) o anda derhal buna son vermeye çalışmalı ve iradene sahip çıkarak bu doğrultuda hareket etmelisin.

İlginizi Çekebilir: Aşk Acısından Kurtulmanın 3 Etkili Yolu

Mecburi iniş ve mecburi vazgeçişi başkalarına ifade etmek…

Bazı durumlarda, eski sevgilinin geri dönmesi ve eskisinden daha sağlıklı ve daha makul bir ilişkinin sağlanması gayet mümkün ve kolay olur.

Fakat, bunun aksine bazı zamanlarda ve durumlarda, eski sevgiliyi tamamen unutmak ve büsbütün kaybetmek, bir mecburiyet haline gelir. İşte böyle durumlarda, durumu kabullenmek, en mantıklı ve tutarlı hareket tarzı ve davranış şekli olacaktır.

Bu konuda yakın çevrenizdeki kişilere de bu ilişkinin bittiğini söylemeniz çok etkili olacaktır. Çünkü aşk yaşamı biraz da kabullere dayanır. Siz açık bir şekilde “Onunla ayrıldık.” dediğinizde ayrılık sürecini normalleştirmiş olursunuz ve daha kolay unutursunuz.

Bencillik şart kardeşim, ya kurtuluş ya kahroluş!

Bencillik, hayatın gerçeğidir ve insanlar, bu realiteyi kabullenmek istemeseler de her insan, hayatını bu duygunun yönlendirmesi ile sürdürür.

Organizma, hayatta kalmak için çoğu kez sadece kendini düşünür ve böyle hareket eder. Dolayısıyla her canlı (ve her insan), hayatını kendi ekseni etrafında sürdürür ve önceliği kendisiyle ilgili kavramlara verir.

İşte mesele eski sevgiliyi unutmak olduğunda, sana düşen birinci öncelik de kendini düşünmeye odaklanmak ve onu tamamen unutmak için yeni bir aşka yelken açmaya karar vermek olmalıdır.

Çünkü yapılan onlarca araştırma, eski sevgiliyi unutmanın en sağlam ve sağlıklı yolunun, yeni ve kaliteli bir aşka yelken açmak olduğunu kanıtlar.

Öyleyse, eski sevgilini yeniden elde etmenin bütün yolları saf dışı kaldığında ve onu geri kazanmanın imkansızlığı ortaya çıktığında, acılarını dindirmek adına biraz egoistçe davranıp yeni bir ilişkiye başlamanın zamanı geldiğini düşünebilirsin veya eski sevgilini yeniden kazanmak için etkili yöntemlere başvurabilirsin. 

İşte tam da bu noktada okurlarımıza harika bir eser tavsiye ederek yazımızı noktalamanın yerinde olacağı kanaatindeyiz.

Eğer gerçekten eski sevgilinizi yeniden kendinize bağlayacak harika metotlara ihtiyacınız var ise bundan böyle üzülmenize gerek yok; çünkü artık Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları'nı indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.