Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 7 Gizli ve Garantili Yolu

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları, İlişki Uzmanının Kaleminden Çok Etkili Taktikler

Konu eski sevgili olunca, hemen her insanın “eski sevgili sendromu” yaşadığı bir gerçek. Eski sevgili sendromu da ancak iki şekilde atlatılabilir: Ya eski sevgiliyi geri döndürmek veya onu tamamen unutmak.

 • İşte bu yazı, eski sevgiliyi geri döndürme yolları üzerine olacak; çünkü aşk acısından kurtulup hayat kalitesini arttırmanın en sağlıklı yolu budur.

Yazıda, eski sevgiliyi geri döndürmek için en garantili ve kestirme yolları sıralamaya çalışacağım, lütfen dikkatlice takip et:

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 1: İstatistiğin Gücü

 • 1- Şu istatistiği sürekli olarak aklında tut ve acelecilik yanlışına sürüklenme:

İlişkiler üzerine yapılan onlarca binlerce araştırmadan biri olan şu sayısal veri oldukça ilginç bilgiler taşıyor:

 • “Eski sevgilisinden ayrılan bireyler, yeni biriyle tanışıp uzun süreli birliktelik yaşamak istediğinde “eski sevgilisinin hayali” buna izin vermiyor ve bu tip insanların yüzde doksan beşi (% 95) bunu başaramıyor.”

Çok garip bir araştırma sonucu değil mi? Düşünsene, eski sevgilin seni terk edip gittikten sonra bir başka ilişkiye adım atmak istese bile bu ilişkinin uzun süreli olma ihtimali, sadece yüzde beşlik (% 5) bir ihtimal.

 • Peki, bu sayısal verinin eski sevgiliyi geri döndürme yolları ile ne alakası var?

Şöyle ki: Bu bilimsel veriyi kullanarak, acele etmeden ve yeterince iyi hazırlanmış bir plana sahip olmadan harekete geçmemen gerektiğini anlarsın ve “eski sevgilimi başkaları kapacak” endişesinden de kurtulmuş olursun.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 2: Ümit Güç Verir

 • 2- Ümidini canlı tut ve onu yeniden geri döndürmek için gerekli potansiyele sahip olduğunu unutma.

İnsanların eski sevgili sendromu yaşamalarının en büyük sebeplerinden biri de ümitsizlik içine girip “eski sevgiliyi geri döndürme” konusunda bütün özgüvenlerini kaybetmeleridir.

Oysaki, bu tamamen yanlış bir algılama biçimidir; çünkü eski sevgilinin bir kez daha kazanılması, birincisinden daha kolaydır.

 • Düşünsene, ilkinde hiç tanımadığın halde kendine aşık etmeyi başardığın kişiyi, şimdi bir kez daha aşık etmek istediğinde daha avantajlı konumda olmaz mısın? Artık, daha yakından tanımıyor musun onu, huyunu suyunu, fobilerini ve hobilerini daha iyi bilmiyor musun?

Eskiden daha dezavantajlı konumdayken başardığın bir işi, şimdi daha avantajlı iken neden başaramayasın ki?

Kaldı ki ümitsizlik, eski sevgiliyi geri döndürmenin önündeki en büyük engeldir. Çünkü geri kazanmaktan ümidini kesen birinin geri kazanma olasılığı sıfıra yakındır.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 3: Acizlik Kaybettirir

 • 3- Acizlik ve güçsüzlük göstergesi olan yetersiz cümleler kullanma.

Bu dönem, acizlik ve güçsüzlüğün sergileneceği bir dönem değil, özgüvenli ve güçlü bir tavrın ön plana çıkarılacağı bir dönemdir.

 • Halbuki, insanların çoğu eski sevgililerine bu dönemde, “sensiz olamıyorum, sen olmadan yaşayamam” benzeri cümleler kullanır.

Terk eden sevgiliye “sensiz olamıyorum” demek, ben tek başıma bir hiçim ve sen olmadan ayakta durma yeteneğine sahip olmayan güçsüz, ezik ve silik bir karakterim, demekle özdeştir.

Burada karıştırılan nokta şudur: Terk edilen kişi, bu tip cümlelerin ilişki içerisinde işe yaradığını ve doğrusu oldukça romantik olduğunu bildiği için, hâlâ işe yarayacağını düşünür. Oysaki ilişki bitmiş ve bu cümlelerin romantik bir tarafı kalmamıştır. Aksine bu cümleler, güçsüzlüğü ve acizliği simgeler hale gelmiştir.

Güçsüzlük ve acizlik de eski sevgiliyi geri döndürme yolunda işe yaramaz; hatta bu yolu tıkar.

Okuyun: Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 4: Yönetim Taktiği

 • 4- “Bana başkası mı yok?” moduna ol ve bu modun yönlendirmesi ile onu arama.

Evet, bana başka sevgili mi yok, moduna ol ve onu asla arama.

Burada, “aramama” konusunun önemli gerekçelerinden biri özlem duygusunun oluşması için eski sevgiliye zaman vermektir.

 • Evet, seni terk edip giden sevgilini sürekli arayıp rahatsız edersen, seni özlemesine fırsat vermemiş olursun. Bırak, sana olan özlemi yeniden körüklensin ve seni bir daha arzulamaya başlasın. Zırt pırt arayıp onu sıkboğaz edersen, seni neden özlesin ki?

Onu rahatsız etmemenin ikinci gerekçesi ise ilişkiye “mola verme” gerekliliğidir.

 • İlişki uzmanları, genelde ayrılık arefesinde bulunan çiftlere mola verme (time out) yöntemini salık verirler. Bu yöntemde çiftler, ilişki üzerine düşünerek yanlış yaptıkları noktaları tespit etme imkanı bulurlar.

Herkesin, sakin kafayla düşünmeye ve rahat nefes almaya ihtiyacı olduğu kesin, bırak eski sevgilin de rahat nefes alsın ve ilişkinin eğrisini doğrusunu tartma fırsatını yakalasın.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 5: Bilgi Alma Yöntemi

 • 5- Arkadaşlarından bilgi al; ama araya başka birini sokma. Kendi işini kendin gör.

Bu maddede iki yön var:

Birincisi, eski sevgilinin arkadaşlarından olumlu anlamda yararlanmalı ve onları bir “bilgi bankası” olarak görmelisin.

 • Yani sevgilinin nabzını yoklamak ve senin hakkındaki duygu ve düşüncelerini öğrenmek için ortak arkadaşlardan bilgi almalısın. Tabi, bunu normal konuşma akışı içerisinde yapmalısın; ısrarla ve inatla bir şeyler öğrenmeye çalışırsan taktik ters tepebilir.

Kısaca, onun yakın arkadaşlarını, onun duygu ve düşüncelerini öğrenebileceğin en değerli bilgi hazinesi olarak kullanabilirsin.

 • Gelelim ikinci noktaya: Araya asla başkalarını (özellikle de ortak arkadaşlarınızı) sokma; çünkü bunu yaptığın anlaşılırsa, işler daha da kötüleşebilir.

Yani eski sevgilin, kendisinin kandırıldığını anlarsa, geri dönme olasılığı oldukça zayıflar. Bu yüzden araya başka kişilerini sokup, “duygu sömürüsü” ile eski sevgilini geri döndürme yoluna hiç teşebbüs etmemelisin. Bunun yerine işini kendin görmeli ve sağlam adımlarla onu geri getirmelisin.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 6: İntihar veya Tehdit Yanılgısı

 • 6- İntihar teşebbüsü veya tehdit etme yollarına asla başvurma.

Bu yollar, kimi zayıf insanları geri döndürmeye yarasa bile insanların çoğunda işe yaramaz. Aklından böyle bir yöntem geçiriyorsan, sana tavsiyem, bu yolu hiç deneme. Bu yol, itici ve zarar verici bir yoldur; hiç kimse kendisine veya başkasına “zarar verme” ihtimali olan “hasta” birisiyle yeniden birlikte olmak istemez.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları 7: Plansız Hareketlerin Hezimeti

 • 7- Bir eylem planı oluştur ve basit düşüncelerle hareket etme.

Her yazımda mutlaka söylerim, tekrar etmekte fayda var: Eski sevgili bir deneme tahtası olarak görülmemeli ve öyle algılanmamalı. Yani deneme yanılma yolu, eski sevgiliyi geri döndürme konusunda asla kullanılmamalı.

 • İnsanlar, genelde önlerine gelen her yöntemi uygulayıp bir şekilde amaçlarına kavuşma (eski sevgiliye ulaşma) yolunu ararlar. Ve bunun için de aceleci davranıp işlevsiz yöntemler denerler.

Oysaki konu, oldukça hassas olduğundan ve yapılacak bir yanlış, eski sevgilinin yitirilmesi anlamına geleceğinden, dikkatli olup “eylem planı”na göre hareket edilmelidir.

Bu konudaki en iyi eylem planı da şudur:

Eğer gerçekten eski sevgilinizi yeniden kendinize bağlayacak harika metotlara ihtiyacınız var ise bundan böyle üzülmenize gerek yok; çünkü artık Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Kesin ve Garantili Yolları'nı indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.