Eski Sevgili Nasıl Unutulur, Çok Özel Yöntemler

Özel Yöntemler Kullanarak Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

  • Aşk acısıyla yüz yüze gelmek hakikaten kolay değil. Ancak, bu süreci, yıkıcı ve hırpalayıcı bir hale getirmeden, sakin ve en az zarar görmüş bir şekilde geçirmek ve atlatmak tabi ki mümkündür.

Zaten bu yazıyı, ayrılma sürecinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için öneriler sunmak maksadıyla yazdık. Eski sevgilinizi unutmanıza yardımcı olacak ve eski sevgili nasıl unutulur sorusuna cevap olacak birçok güzel ipucu.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Hüzün Dolu Melankoli Arzusu

İlişkiler konusunda bana müracaat eden insanların yaşamış oldukları tecrübeleri ve aşk acısını düşünüp değerlendirdiğimizde, o insanların en sık yaptıkları hatalardan birinin de hüzün dolu bir melankoli girdabına girip orada bir kısır döngü yaşamaları olduğunu ifade etmeliyim.

Evet, bana müracaat edip ilişkiler konusunda kılavuzluk yapmamı isteyen birçok insan, şunu yaşamakta maalesef:

  • “Kendisini derin ve kaçınılması imkansız bir melankoliye sokup orada hüzün dolu bir atmosfer yaratmakta, bu atmosferi besleyebilmek için de hüzün dolu şarkılardan istifade etmekte ve bu hüzünlü şarkılardan destek aldığı için de orada sürekli bir şekilde kalmayı arzu etmekte.”

İşte bu durum bir kısır döngüdür ve bu kısır döngüden kurtulabilmek için kişinin kararlı olması gerekmektedir; bu konuda siz de kendinizi tamamen dünyaya kapatmak ve içinize kapanmak gibi bir ihtiyaç ve arzu ile dolu görüyorsanız, bu sıkıntılı süreci geri dönüşü belki de mümkün olmayacak bir melankoli girdabı olarak değerlendirip bu fikrinizden bir an önce vazgeçmeye çalışmalısınız.

  • Kısaca kesin bir şekilde karar verip bu durumdan öyle ya da böyle kurtulma düşüncesini hayata geçirip hüzün ve melankoli anaforuna hiçbir şekilde girmemeye gayret göstermelisiniz.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Görünümünü Yenilemek?

Ayrıldıktan sonra, herkes için yepyeni bir yaşamın kapıları açılır, bu kapılar sizin için de açılacak. Bu döneme daha mutlu başlamak için işe değişim ile başlayın.

  • Mesela bu dönemde uzun bir süre boyunca saçınızı farklı bir modelde kesmeyi düşünebilirsiniz veya rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Burada önemli olan, kendinize odaklanmak; yani kendinize odaklanın ve kendinizi iyi hissedene kadar küçük değişikliklerle ilgili yardım alın.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Artık İçinizi Dökün

Ayrılıktan sonra tüm üzüntülerinizi kendinize saklamak ve içinize atmak yerine, yaşadıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşın. İçinizde biriken duygular hakkında konuşurken, stresten uzaklaştığınızı ve rahatladığınızı fark edeceksiniz. Şunu asla unutmayın, en yakın arkadaşlarımız hep yanımızda olacaktır.

Okumanızı Öneririz: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Yeni Biriyle Takılmak Çözüm mü?

Ayrılık sonrası dönemde zamanınızın çoğunu eski sevgiliniz hakkında düşünmek yerine, farklı ortamlara katılabilir ve yeni insanlarla takılmaya başlayabilirsiniz. Bunu söylerken tamamen yeni bir ilişki başlatmaya çalışın, demiyoruz. Ancak yeni insanlarla takılmaya başladığınızda, denizde daha fazla balık olduğunu ve içinizi kemiren problemin çok da büyük olmadığını fark edeceksiniz!

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Tatil Yapmak Mantıklı Olur mu?

Finansal durumunuz ve çalışma koşullarınız size bir şans verirse, küçük bir tatil deneyebilirsiniz. Huzurlu bir şekilde yapacağınız ufak kafa molası, rahatlamanız ve tüm sıkıntılarınızdan kurtulmanız için iyi olacaktır.

Spor Yapmak Eski Sevgili Nasıl Unutulur Sorusunun Cevabı mıdır?

  • Ayrılmanın sizin üzerinizde yarattığı ağır stresli süreci spor yaparak da hafifletebilirsiniz. Çünkü yapılan birçok araştırma zinde bir vücuda sahip olan insanların daha az aşk acısı yaşadığını ortaya koymuştur. Bu anlamda zinde bir vücut, stres yükünü azaltır.

Ağır sporlardan hoşlanmıyorsanız, yoga dersleri alabilir ve bu sayede ruhunuzu olumsuz düşüncelerden arındırabilirsiniz, bunu yapınca duygularınız da rahatlatacaktır.

Anıları Ortadan Kaldırmak Çok mu Zor?

Eski sevgilinizi gerçekten unutmak istiyorsanız, işe onu size hatırlatan şeyleri ortadan (ya da gözünüzün önünden) kaldırarak başlayabilirsiniz.

  • Bu anlamda hatırlatıcı nesneleri tamamen kaldırın, telefonu numarasını silin, kalan öğeleri atın, özel anılarla fotoğraf albümlerini kaldırın; aynı şekilde onu Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarında izlemeyi bırakın. Kısacası, onu size öyle ya da böyle hatırlatan her şeyi yok edin.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur: Bir Liste Yapmanın Zamanı mı Acaba?

  • Eski gönül arkadaşınızı neden hayatınızdan çıkarmanız gerektiğine bir göz atın ve yaşadığınız olumsuz şeylerin bir listesini yapın, bu konuyu asla ihmal etmeyin, çünkü liste yapmak gözden kaçan birçok noktayı gözler önüne serer.

Bu listeyi yaparken tamamen gerçekçi olun. Listeyi yazmayı bitirdiğinizde göreceğiniz nedenler, tabi ki onu unutmak için daha bilinçli olmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumu bizzat yaşayarak göreceksiniz zaten.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.