Eşim Beni Aldatıyor mu, 20 Aldatma Belirtisi ile Emin Olun!

Eşiniz hâlâ size sadık mı yoksa başka arayışlara girdi mi?

Bu soruya net cevap vermek gerçekten de kolay değil. Ama böyle bir şüpheye girmişseniz mutlaka bu soruya yanıt bulmalısınız. Aksi takdirde huzursuz olursunuz ve içiniz içinizi yer.

İşte bu yazımızda en yaygın 20 aldatma belirtisini sizlerle paylaşarak şüphelerinizden kurtulmanıza yardımcı olmaya çalıştık. Burada edindiğiniz bilgileri gözlem gücüyle birleştirirseniz net bir sonuca çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

İşte eşim beni aldatıyor mu, diyenler için ilişki koçlarının verdiği 20 farklı yanıt:

Hem yaşam biçimi hem de karakteri değişir

Zevk ve beğenileri değişmeye başlar. Daha önce ilgi duymadığı alanlarda bir şeyler yapmaya çalışır. Evde ve işyerinde yaşam tarzı değişir. Çünkü aldatmaya başlayan kişi yeni bir ruh haline kapılmıştır ve bu yeni ruh hali ona farklı bir yaşam sürdürmesi için güçlü biçimde baskı yapmaktadır.

Kibirli ve kendisini beğenmiş bir eş…

Kibirli olmaya başlar. Her konuda kendisini beğenir. Dış görünüşü hakkında anlamsız bir özgüvene kapılır. Kendisinin çekici bir karakter olduğunu vurgulamaya başlar.

Dut yemiş bülbül…

Eskisi gibi güzel sohbetler yapılmaz. Konuştuğu zaman ya bir ihtiyaç ya da bir zorunluluk dile getirilmektedir. Konuşmaların amacı artık duygu ve düşünce paylaşımı değildir. Daha önce konuşmalarında esprilere ve iltifatlara yer veren kişi aldatmaya başladıktan sonra çok renksiz bir konuşma tarzı benimser.

Aldatan eş hiçbir konuda tavsiye almak istemez

Aldatan kişi eşinden hiçbir konuda tavsiye almamaya başlar. Daha önce eşinin fikirlerine değer veren kişi artık tüm kararlarını tek başına alır.

Sevişme tarzı değişir

Yataktaki davranışları tamamen değişir. Aldatan kişilerin büyük bir kısmı yatakta eşlerini yalnız bırakırken bazı kişiler ise çok daha azgın biçimde sevişmeye başlar. Yani cinsel konulardaki olumlu olumsuz tüm gel-gitler aldatma işareti olabilir.

Gelecekle ilgili planlar…

Gelecekle ilgili planlar dile getirilmez. İleriye dönük ciddi planlar konuşulduğunda hemen konuyu değiştirir.

Gizlilik…

Aldatmaya başlayan kişiler genellikle yaptıklarını gizlemek için çeşitli tedbirler alır. Bazıları telefonlarına veya bilgisayarlarına şifreler koyarken bazıları eşinin asla haberdar olmayacağı haberleşme kanalları tercih eder. Hatta aldatan bazı eşler bu konuda o kadar ustalaşır ki eğitimli dedektifler dahi yeni sevgilileriyle nasıl haberleştiklerini tespit edememektedir.

Aldatan eşler çocuklarını ihmal eder

Aldatan erkekler çocuklarını ihmal etmeye başlar ve onlara karşı kırıcı davranır. Aldatmaya başlayan kadınların pek çoğu ise çocuklarına karşı daha şefkatli yaklaşır.

Kırıcı karşılaştırmalar

Eşlerin birbirlerini başka şahıslarla karşılaştırıp daha sonra da eksiklikleri dile getirmeleri aradaki sevgi bağının zayıfladığını gösterir. Bu tarzdaki kırıcı karşılaştırmalar aldatma belirtisi de olabilmektedir.

Hediye alışverişine dikkat!

Aldatan eşler daha öncekinden daha sık biçimde evli oldukları kişiye hediye almaya başlarlar. Bu tavırlarının altında yatan asıl gerçek yapılan sadakatsizliğin hediyeler ile örtülmeye çalışılmasıdır. Ancak aldatan eşlerin aldıkları hediyelerin pek çoğu eşlerinin zevk ve beğenilerine uygun değildir. Çünkü hediyenin alınış amacı karşıdaki kişiyi mutlu etmek değil vicdanını rahatlatmaktır.

İlginizi Çekebilir: Aşk Evliliği mi Mantık Evliliği mi?

Davetlere yalnız gidilir

Düğün ve parti gibi eşlerin birlikte gittikleri yerlere artık çift halinde gidilmez. Çünkü aldatan eş yavaş yavaş kendi dünyasını kurmaya başlamıştır.

İstediğimi söyleyebilirim…

Karşı cins hakkında daha rahat yorumlama yapılır. Önceki dönemlerde eşinin kıskanabileceği ihtimaline karşı ağza alınmayan “güzel, yakışıklı, şık, çekici, seksi…” gibi ifadeler sıkça dile getirilir.

Aldatma varsa mutlaka maddi sıkıntılar yaşanır

Aldatan eşler parasal yönden sıkıntılar yaşamaya başlar. Çünkü pek çok araştırmada da ortaya çıktığı gibi aldatan kişiler diğer insanlardan yaklaşık 3 kat daha fazla harcama yapmaktadır.

Eleştiriye kapalı…

Çok tahammülsüz olur, hiçbir eleştiriyi kabul etmez. Sürekli savunma pozisyondadır. Hiçbir şeyi beğenmez. Devamlı şikayet eder. Kendisi hakkında yapılan her türlü değerlendirmeyi hakaret sayıp büyük tepki gösterir.

Kirli çamaşırlar…

Aldatan eşler önceki dönemlerden çok daha sık çamaşır değiştirmeye başlar. Hatta her evden çıktıklarında elbise değiştirirler. Giydikleri bir kıyafeti yıkamadan tekrar giymezler. Eğer eşinizin kirli kıyafetleri son zamanlarda öncekilerden çok fazla çıkıyorsa bu durum gizli bir şeyler karıştırdığına işaret olabilir. Yani “kirli çamaşırları ortaya çıkmak” deyimi aldatan eşler için hem gerçek anlamda hem de mecaz anlamda doğrudur.

Çelişkili ifadeler…

Gün içinde yaptığı şeyleri anlatırken çelişkili ifadeler kullanır. Çünkü aldatma sırasında harcadığı zaman için mantıklı gerekçeler bulamaz.

İhmalkar davranışlar…

Üzerine düşen sorumlulukları yapmamaya başlar. Ailesini ihmal ettiği gibi ev içindeki görevlerini de aksatır. Aldatan kişiler kendilerine defalarca hatırlatıldığı halde yapmaları gereken pek çok şeyi yapmazlar. Çünkü önemsedikleri asıl yaşam, aile bireyleri ile sürdürdükleri hayat değil gizli aşklarıyla yaşadıkları serüvendir.

Parfüm değişikliği aldatma konusunda önemli bir belirtidir

Aldatan kişilerin dış görünüşleri ve saç modelleri değişir. Ancak insanlardaki bu değişimler bazen aldatma dışındaki farklı sebeplerden de kaynaklanabilir. Çünkü dış görünüş değişikliklerinin onlarca farklı sebebi bulunmaktadır. İnsanların uzun süredir kullandıkları parfümü değiştirmeleri ise çok büyük ihtimalle aldatma işaretidir. İnsanların alıştıkları kokular onların kişiliklerinin bir parçasıdır. Aldatma gibi özel hayatla ilgili önemli bir değişiklik olmadığı müddetçe insanlar parfümlerini değiştirmezler. Tabii her parfüm değişikliğini kesin bir aldatma işareti saymak da doğru değildir.

Bana karşı kör…

Aldatan eş birlikte yaşadığı kişinin yaptığı hiçbir olumlu değişikliği fark etmez. Eşinin dış görünüşündeki güzel değişimleri görmez. Aynı şekilde aldatan kişi eşinin başarılarını ve emeğini de görmez. Aldatan kişiler maalesef çoğu zaman eşlerinin güzel taraflarını görme konusunda “kör”dür.

O, artık benim için bir yabancı…

Aldatan eş ev içinde bir yabancıya dönüşür. Çünkü kendisi ile duygusal paylaşım son derece azalmıştır. Daha önce “birlikte” olmanın verdiği haz yerini “şüphelere” bırakmıştır. Bu şüphelerin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep ise aldatan kişinin olumsuz davranışlar sergilemesi ve birlikte yaşadığı insana “Benim evlendiğim kişi bu değil!” sözünü söyletmesidir.

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.