Erkekler Neden Aldatır Bu Olasılık Sizi Çok Şaşırtacak

Erkekler Aldatırken Suçluluk Hissederler mi?

Erkekler neden aldatır sorusunun yanıtlarının farklılık gösterdiği bilinmektedir. Esasında erkeklerin aldattıktan sonra suçluluk hissedip hissetmedikleri, onların neden aldattıklarının yanıtını da beraberinde getirmektedir.

  • Erkeklerin aldattıktan sonra suçluluk hissedip hissetmediklerine dair yapılan araştırmalar göstermiştir ki; erkeklerin % 66’lık bir bölümü aldatma esnasında ve sonrasında suçluluk hissetmektedir.

Yine araştırmaların sonucunda erkeklerin yüzde 68 oranında asla sadakatsiz olduklarını düşünmedikleri de ortaya çıkmaktadır. Esasında bu durum erkeklerin kendi yalanlarına kendilerinin inanmasına dayalı bir kanıt niteliğindedir ve bu araştırma sonuçları hakikaten şaşırtıcı bir mahiyete sahiptir.

  • Erkeklerin suçluluk hissediyor olmaları önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak erkeklerin suçluluk hislerinin aldatmaya engel olmadığı da bilinmektedir. Burada erkeklerin arzu ve isteklerini parçalara ayırdığı ve her bir parçaya ayrı bir anlam yüklediklerini söylemek mümkün gözüküyor.

Böylece kendi duygularını da ayırdıkları için pişmanlık hissi yaşasalar dahi aldatma dürtüsünden vazgeç(e)miyorlar. Bu sayede duygularını açık bir şekilde ifade etme noktasında zaten çekingen davranan erkekler, kolay bir şekilde yalan da söyleyebiliyor. Erkekler neden aldatır konulu soruların yanıtları da böylece çeşitleniyor.

Okumak İsteyeceksiniz: Hayırlı Eş Duası

Sosyal Arkadaşlıklar Erkeklerin Aldatmasını Etkiliyor mu?

Sosyal arkadaşlıkların erkeklerin aldatma eğilimlerini etkilediğine ve hatta tetiklediğine dair çeşitli varsayımların bulunduğu bilinmektedir. Bu noktada ‘’bana arkadaşının ismini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’’ tarzında bir yaklaşım, erkeklerin sosyal arkadaşlıklardan etkilendiği noktasında önemli bir veriyi içeriyor.

Erkekler Neden Aldatır, Bir Araştırmanın İlginç Verisi

Erkekler neden aldatır sorusuna farklı yanıtların arandığı araştırmalar göstermiştir ki, erkeklerin yüzde 77’si yakın arkadaşlarının sevgilisini aldattığını söylüyor. Bu noktada erkeklerin arkadaşlarından etkilenerek, sevdiklerini ya da eşlerini aldatma yönünde eğilimli oldukları da tahmin ediliyor.

  • En yakın arkadaşının aldatıyor olması, bu durumun hatalı bir durum olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ancak en yakın arkadaşına bunun hata olduğuna dair bir açıklamanın da erkekler tarafından dillendirilmediği biliniyor.

Erkekler neden aldatır sorusu çevresinde karşımıza çıkan bir seçenek olarak; arkadaş çevresinin etkisiyle aldatıyor, günümüzde geçerli olan bir neden olarak tanımlanmaktadır. Zira arkadaş ortamları, aldatma olayının oluşmasını temellendirmekte ve tetiklemektedir.

Hatta en yakın arkadaşı sevgilisini aldatırken kendisinin sadık kalmasının, alay edilecek bir durum olarak değerlendirilebileceği de bilinmektedir. ‘Dostum sevgilime söylemez zaten’ tezi etrafında yoğunlaşan arkadaşlıklar, çapkın arkadaşlık ortamlarının oluşmasında etkili olmaktadır.

Erkekler İş Yerinde Neden Aldatır?

Erkeklerin aldatma olaylarını daha çok iş arkadaşlarıyla birlikte yaşadıklarına dair yaygın bir kanı hakimdir. Zira son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar, aldatma olaylarının yüzde 40 kadarının işe yerinde tanışılan kadınlarla olduğunu ortaya koymaktadır.

  • Erkekler neden aldatır sorusu çerçevesin farklı yanıtların verildiği bilinmektedir. Erkekler neden iş yerinden biriyle aldatır? Çünkü erkekler ev haricindeki zamanlarının çoğunu iş yerinde geçirmektedir. Doğal olarak zaman içerisinde iş yerinde yeni arkadaşlıklar edinmektedir. Şayet duygusal bir boşluk da söz konusu ise; aldatma durumunun yaşanması için gerekli ortam oluşmuş demektir.

Bütün bu bilgiler ışığında erkeklerin aldatıyor olmasının çok farklı nedenlerden kaynaklandığını söylemek mümkün olmaktadır. Zira erkeklerin aldatması, duygusal boşluk gibi nedenlerden etkilendiği gibi arkadaş çevresi, iş ortamı gibi etkenlerin de aldatma konusunda etkili olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

  • Peki eşinin veya sevgilinin seni artık hiçbir şekilde aldatmaması, hatta aldatamaması için muhteşem yollar olduğunu söylesem ne dersin?

Evet, hakikaten erkeğini kendine delice bağlayıp gözünün senden başkasını görmemesi ve gönlünün de senden başka hiç kimseye eğilim göstermemesi için muhteşem yöntemler olduğunu söylesem ne dersin?

İşte sana o muhteşem yol:

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.