Erkekler Nasıl Aşık Olur, Nelerden Etkilenir? 8 İlginç Detay

Erkekler göz teması kuran kadınlara aşık olmaktadır

Erkekler birisi ile göz göze gelmeden onunla sağlıklı iletişim kuramazlar. Sık sık “konuşurken gözlerime bak” demelerinin sebebi budur. Erkekler konuşma sırasında muhataplarının gözlerine odaklanmasını istemektedir.

Kalabalık bir ortamda erkek ile göz göze gelinebiliyorsa yani erkek ile gözler üzerinden bir iletişim gerçekleştirilebilirse aşka çok az bir mesafe kalmış demektir. Çünkü kadınlar bakışlarına hükmedebilen varlıklar iken erkekler gözlerine asla söz geçiremezler.

Erkekler güzel kokuların sahiplerine aşık olurlar

Erkeklerin koku alma duyuları kadınlarınkinden çok daha fazla gelişmiştir. Bu nedenle hoşlandıkların kadınların kokularına çok ama çok dikkat ederler.

Erkekler bir kadında sigara ve içki kokusundan hazzetmezler. Ayrıca kadının ellerinde temizlik ürünlerinin kokmasından da nefret ederler. Onları derinden etkileyen kokular hafif ve güzel  parfüm kokularıdır.

Erkeklerin kalbine giden yol dekolteden geçer

Erkekler dekolteden ve tahrik edici giyimden çok fazla etkilenmektedir. Bazı kişiler cinsellik ile aşkın bambaşka kavramlar olduğunu iddia edebilir. Bizce bu büyük bir yanılgıdır. Çünkü erkeğin kalbi ile cinsel düşüncesi arasındaki çizgi çok siliktir hatta çoğu zaman böyle bir çizgi hiç yoktur. Bunu bilen kadınlar cinselliği hayatlarında her zaman önemli bir unsur olarak görüp ona göre davranırlar.

Saçlar kesinlikle önemli

Kadınlarda erkekleri çeken önemli unsurların başından saçlar gelmektedir. Kadın saçı erkek için ciddi bir mahremiyet sembolüdür. Bu arada konu saçtan açılmışken erkeklerin açık saçları, bağlanmış saçlara nazaran çok daha fazla sevdikleri bilinmelidir.

Bilinmesi gereken bir diğer detay ise erkeklerin boyalı saçları sevmedikleri yönündedir. Ayrıca erkeklerin sarışın ya da siyah gibi saç renklerine çok önem vermediklerini ama saç modellerinden müthiş etkilendiklerini bilmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Erkekler Neden Kıskanır?

Erkekler özgüven sahibi kadınlara aşık olur

Bir erkek için aşık olunabilecek en önemli kadın modeli “hayır” diyebilen kadın tipidir. Yüzyıllardır edilgen ve savunmasız olmaya alıştırılan kadınlarda maalesef ciddi bir özgüven eksikliği söz konusudur.

Tarihin bu olumsuz havasını dağıtabilen, kendi başına kararlar alabilen güçlü kadınlar erkeklerin ilgisini çeker. Erkekler bu tarzdaki kadınlara hemen aşık olur. Çünkü aşkın kökeninde farklı olana hayranlık duyma güdüsü vardır. Kendisi olabilen ve hayır yanıtı verebilen kadınlar ise kesinlikle erkekler için “farklı ve çekici” bir karakterlerdir.

Hoşsohbet kadınlar aşık olunacak kadınlardır

Erkekler, kadınlara göre çok daha yalnızdırlar. Çünkü çevrelerinde çok sayıda tanıdıkları olsa da dostları sınırlıdır. İçlerini dökebilecekleri kişi sayısı en fazla bir ikidir. Kadınlarda ise durum daha farklıdır. Kadının her ortamda içini dökebileceği “başka bir kız” mutlaka vardır.

Günlük yaşamda çok fazla yalnızlaşıp sıkılan erkeğin ciddi şekilde konuşmaya ihtiyacı vardır. Eğer kadınlar erkeklerin bu ihtiyaçlarını çabuk kavrayıp buna göre tavır alırlarsa çok kısa sürede erkekleri kendilerine aşık ettirebilirler.

Dokunmaktan ve konuşmaktan korkmayan kadınlar

Erkekler günlük hayatta omuzlarına ya da dirseklerine kadınlar tarafından dokunulmasına çok büyük anlamlar yüklemektedir. Eğer bir kadın erkeğe dokunduğunda tedirginliğini erkeğe yansıtmıyorsa ve rahat tavırları ile erkeği de rahatlatıyorsa erkeğin de kendisine güveni artacak ve daha cesur adımlar atabilecektir.

Aynı durum kadının konuşması için de geçerlidir. Günlük hayatta argo dahil her konunun konuşulabileceğini hissettiren kadın erkeğe çok geniş bir fantezi dünyasının kapılarını da açmıştır. Erkek kadının bu cesur konuşma tarzının içine o kadar farklı ve renkli hayaller sıkıştıracaktır ki bir kadının bunu tahmin etmesi dahi mümkün değildir.

Kendi olabilen kadınlar

Televizyonlar, dergiler ve gazeteler devamlı olarak kadınlar üzerinde bir algı müdahalesinde bulunmaktadır. Kadının giyiminden ve makyajından tutun da dünya görüşüne kadar her şeyleri belli odaklar tarafından yönlendirilmektedir.

Kadınlara neyin güzel ve kaliteli buna karşın neyin kötü olduğu defalarca telkin edilmektedir. Bundan ötürü maalesef kadınların çoğu birbirine benzemektedir. Çünkü kadınlar kendileri değil olmaları istenildiği gibi bir birey olmuşlardır.

Eğer bu sıradanlaştırma çabasından kurtulan bir kadın varsa bu kadın erkeklerin aşık alabileceği en güçlü adaydır denilebilir. Çünkü kadının kendisi olabilmesi ve doğal davranması onu erkeğin gözünde çok çekici bir varlık mertebesine yükseltecektir.

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.