En Kolay Anlatımla Aşk Duası Nasıl Yapılır?

Eğer Aşk Duası Hakkında Tüm Detayları Bilmek İstiyorsanız Dikkatlice Okuyun

İnsanlar kendini mutlu edecek, bir ömür boyu huzurlu bir şekilde yaşayacağı kişiyi bulmak ve ona aşık olmak isterler. Sevgi karşılıklı olduğunda güzeldir. Karşılıksız olarak duyulan sevgi insana acı verir. Bunun için seven kişi sevdiğinin kendisini sevmesi için her türlü meşakkate katlanır. İnsanı en çok yaralayan duygu olduğundan karşılıksız sevmek, asla göz ardı edilemez.

Karşılıklı Sevgi için Aşk Duası

 • Aşık, maşukunun sevdasına taliptir. Karşıdakinin sevgisini elde edebilmek için öncelikle samimi olmak lazımdır. Samimi sevgi duyan bir kişinin yapacağı aşk duası daha tesirli olacaktır.

Maddi her türlü yol denendiği halde elde edilemeyen sevgi için kalpten gelen dua, en güzel tesiri meydana getirir. Aşık olan kişi aşkından vazgeçmez, ne olursa olsun onu elde etmeye çalışır. Vazgeçilemeyen aşkın elde edilebilmesi için dua doğru bir adımdır.

Aşk Duası Sırrı

Dua sırlı bir anahtardır. Samimi, içten ve usulüne uygun şekilde yapıldığında açamayacağı kapı yoktur. Rabbimiz, duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var, buyurarak insanın önemini duasına saklamıştır. İnsan hayatının her anında dua eder.

 • Duanın belli bir yeri ve sınırı yoktur, her yer ve her durumda dua edilir. Aşk duası, adından da belli olduğu üzere insanların aşkları söz konusu olduğunda ettiği duadır. Dua, Allah ile kulları arasında bir bağdır. Bağın doğru adımlarla kurulması kabulü için çok çok önemlidir.

Rabbimiz çok cömerttir. Kur’an-ı Kerim’deki birçok ayet, Peygamber Efendimiz ’in (sav) birçok hadisi, Allah’ın ihsan sahibi olduğu ve isteyene istediğini verdiği doğrultusundadır. Rabbimiz bu kadar cömert iken sınır koymadan O’ndan (cc) dilemeliyiz. Allah, kendinden her şey istenecek kadar zengindir. Aşk duası bazı kesimler tarafından büyü gibi algılanmaktadır. Oysaki büyü değil, Rabbimizin zengin ve sonsuz kapısına dokunan bir tokmak hükmündeki duadır.

Aşk Duası Hangi Durumlarda Kullanılır?

Dua hayatımızın her alanında vardır. Aşk duası tek bir durumla sınırlandırılmamıştır. Aşk duasının yapılabileceği durumlar şunlardır:

 • Karşılıksız sevginin pençesine düşüldüğünde
 • Var olan aşkın daha fazla kuvvetlenmesi ve bitmemesi arzusu için yapılabilir.

Mutlu ve huzurlu yuvanın ve beraberliğin temeli sevgidir. Yapılan dualar sayesinde o mutlu ailenin temelleri atılmış olur. Kadın, erkek fark etmeksizin aşk duası yapılabilir. Bayan erkek için, erkek bayan için yapabilir. Amaç kalpten geçen saf sevginin maksadına ulaşmasıdır.

Okumak İsteyebilirsiniz: Şirinlik Duası

Aşk Duası Nelerdir?

Birçok insan farklı duaları aşk duası olarak yayınlamaktadır. Tamamen kulaktan dolma bilgiler sonucunda elde edilen bu dualar, doğru olmayabilir. Aşk duası olarak bilinen, yapılan fakat tesirli olmayan çok sayıda dua ile karşılaşılır. Allah’ın (cc) esma’ül-hüsnası vardır. Güzel isimler olarak bilinen bu esmaların bazıları sevgi konusunda oldukça tesirlidir. Bundan dolayı genellikle aşk duası esma ile yapılmaktadır. Bu esmalar ile yapılan aşk duaları, denenmiş ve genellikle olumlu sonuçlanmıştır.

Aşk Duası Olarak Okunan Esmalar

Bilinen çok sayıda aşk duası vardır. En etkililerinden biri esma ile yapılanlardır. Aşk duası olarak yapılan esmalar:

 • Ya Aziz
 • Ya Celil
 • Ya Rahman
 • Ya Rahim
 • Ya Samed
 • Ya Hannan
 • Ya Mennan
 • Ya Vedud
 • Ya Rezzak

Bazı kişiler sadece esmalar ile dua ederken bazıları esmalarla birlikte Fatiha, Felak, Nas, Kafirun ve Ayetel Kürsi surelerini de okumaktadır.

Aşk Duası Uygulanışı

 • Aşk duasını yapan kişinin çok samimi olması gerekir. Niyetini yaptıktan sonra duasına geçmelidir. Dua yapmaya başlamadan önce abdest alınmalı ve kıbleye dönülmelidir. Duanın başlangıcında Ya Aziz, Ya Celil, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Samed, Ya Hannan, Ya Mennan, Ya Vedûd, Ya Rezzâk isimleri sırayla zikredilir. Ardından birer kez Fatiha, İhlas ve Kafirun sureleri okunur. Sonrasında ise 3’er kez Nas ve Felak sureleri okunarak dua tamamlanır.

Duayı bu şekilde yapan kişiler inşâallah en kısa zamanda aşk hayatlarına çeki düzen verecek ve mutlu olacaktır; ne ki bu faydayı görmek için yazı içinde sunulan tüm bilgilere dikkat etmek gerekir. Bu nedenle yazıyı bir kez daha okuyup aşk duasını en doğru bilgiler ışığında yapmanızı tavsiye etmekteyiz, zaten İslâm alimlerinin görüşü de böyledir.

Hayat değiştiren farklı mucizevi dualara da hayatınızda yer açmalısınız, işte o uygulamalardan bir kısmı:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.