Düşmanı Kahreden Dua Sayesinde Nasıl da Rahatladım

Düşmanı Kahreden Duanın Tanımı Nedir, Nasıl Yapılması Gerekir?

İnsanın daima düşmanları olagelmiştir ve insan evladı, bu durumdan kurtulabilmek için her daim Allah’ın inayetine sığınmak zorundadır, bu manada düşmanı kahreden ve onu helak eden dua uygulamalarına her zaman yer vermek gerekir; bu hususta tereddüt edenler bilmelidir ki Peygamber Efendimiz de bu tür dualar okumuş ve bu sayede Allah’ın muhafazası ve koruyuculuğu ile şifa bulmaya çalışmıştır.

İnsan yaratılışında şeytan ve nefis denilen iki düşman ile birlikte yaratılmıştır. Dünyaya gelen insan bu iki temel düşmanın yanında farklı düşmanlarla da muhatap olur.

  • Kişi bireysel olarak düşman sahibi olabildiği gibi millet olarak da düşman edinebilir. Her nasıl olursa olsun düşmanlar insanları hayatlarındaki düzeni bozup alt üst edebilir. Soyut düşmanlıkla kalmayıp fiiliyata döndüğünde kişi kendini korumalıdır.

İnsan maddi tedbirler alarak kendini koruyabilir. Fakat bazen maddi tedbirler yeterli olmaz. Manevi desteğe ihtiyaç hissedilir. Düşmanı kahreden dua, işte insanların aradığı en güzel manevi destek ve yardımdır.

Duayı usulüne ve kurallarına uygun olarak yapanların çok kısa süre içinde huzura erdikleri yaşanan tecrübelerle ispatlanmıştır.

Düşmanı Kahreden Duası Hangi Durumlarda Okunmalıdır?

Hayatında düşmanı olan ve onlara galip gelmek isteyen herkes düşmanı kahreden dua ile kendini koruyup düşmanına galip gelebilir.

  • Günümüze gelinceye kadar milyonlarca kez denenmiş ve tesiri ispatlanmış olan dua doğru zamanda ve doğru şekilde yapılmalıdır. İşlevselliği kanıtlanmış ve her defasında amacına hizmet etmiş olan duanın yapılması İslam alimleri tarafından da tavsiye edilmiştir.

Düşmandan kasıt bir kişi, bir millet olabilir. Fakat düşmanlar sadece bununla sınırlı değildir. İnsan nefsine yenik düşüp hatalar yapıyor olabilir. Şeytana uyup günah işleyebilir.

Nefsine ve şeytana uyarak yaptıklarından ciddi anlamda rahatsız olabilir. İşte nefsin ve şeytanın da insanı yenik düşürmeye çalışan düşmanlar olduğu düşünülürse ikisinin düşmanlığı için de düşmanı kahreden dua yapılabilir.

Düşmanı kahreden Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Duaların tesirli olabilmesinin en önemli şartı, dua makamının duayı kabul edeceğine dair inancın kuvvetli olmasıdır. Düşmanı kahreden dua, samimi bir kalple, yalnızca Allah’a inanıp dayanarak yapıldığında daha tesirli olacaktır.

  • Abdestli bir şekilde konumunu alan kişi duasını Allah’ın kabul edeceğine kesin olarak inanması duanın tesirinde önemlidir.

Duanın tesirli olmasının bir diğer aşaması ise Tebbet Suresi ile birlikte okunmasıdır. Tebbet suresi 7 kere okunur. Sureyi okuyan kişi niyetini çok iyi korumalıdır. Surenin kıraati sırasında düşmanın kendinden uzaklaşması, düşmanlarının kahrolması temenni edilmelidir.

Kalbi, ruhu ve zihni ile duaya yoğunlaşan kişinin duası daha makbul olmaktadır. Düşmanların darmaduman olması düşünülerek okunan Tebbet suresinden sonra dua edilir.

Düşmanı kahreden Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), gizlice yapılan duanın 70 tane açıktan yapılana denk olduğunu buyurmuştur. Düşmanı kahreden dua yapılırken en yakın dostlara bile duyurmadan sessizce ve gizlice yapılmalıdır. Duyurarak aşikar yapıldığında duanın tesiri azalacaktır. Bundan dolayı dua için sessiz sakin bir yer tercih edilmelidir.

  • Hiç kimsenin görmeyeceği ve duymayacağı yere çekilerek duaya başlanmalıdır. Duanın abdestli yapılması gerektiği asla unutulmamalıdır. Abdesti olmayan abdest almalıdır. Abdestli kişi kıbleye yönelerek duasını yapmalıdır.

Bazı kişiler düşmanı kahreden duanın yapılması için sağ ele siyah kurşun kalem alınması gerektiğini ifade etmektedir. Duaya 21 tane Euzu Besmele ve Allah’ın (cc) her şeye her istediğini yapacak şekilde galip olan anlamına gelen Kahhar esması zikredilerek başlanmalıdır.

Düşmanı Kahreden Duasının Türkçe Anlamı Nedir?

Şartları yerine getiren kişi düşmanı kahreden dua faslına geçebilir. Duayı Arapça bilenlerin Arapça metninden okuması mümkündür, ancak duayı anlamak daha faziletli olacağı için Türkçe mealini okumak, İslâm alimlerince daha faziletli görülmüştür. Aşağıda vereceğimiz Türkçe mealinden niyazı yapabilirsiniz. Düşmanı kahreden duanın Türkçe meali şöyledir:

  • “Bana, aileme, sevdiklerime düşmanlık eden herkesi kahr u perişan etmesi için Senin (cc) huzuruna geldim. Düşmanlarım ve düşmanlıklar kahrolsun. Kötülükler ve çirkinlikler bitsin. Zulüm ortadan kalksın. Her türlü yanlış fiil yerin dibine batsın. Bütün kötülüklerin gitmesi, tükenmesi ve yok olup gitmesi için Rabbim bana yardımcı olacak. Kahhar esmanın, euzu besmelenin ve yaptığım duanın gücünü vesile yaparak senden düşmanlarımı kahretmeni diliyorum. Düşmanca yaptıkları bütün tuzakları iptal et.”

Güzel bir öneri:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.