Çocuk Sahibi Olmak İstiyorsanız Bu Duayı Kaçırmayın

Çocuk Sahibi Olmak için Okunan Dua Nasıl Edilir, Şartları Nedir?

 • Duanızın kabulü için, tövbe ederek ruhunuzu günahlardan arındırmak gerekir,
 • Abdesli olmak, bir başkası için kötü şeyler dilememek şarttır,
 • Helal kazançla geçimimiz sağlamak lazım,
 • Dua ederken aşırıya kaçmamak, bunu gösteriye dönüştürmemek lazım,
 • Biz müminler olarak, İslam kurallarına aykırı isteklerde bulunmamak gerekir,
 • Dua ettikten sonra, duanın kabulü için sabırla beklemek çok önemlidir. Bu hususlar ile beraber çocuk sahibi olma duasını yapın ve aşağıdaki detayları da iyice inceleyin:

Önce Hayırlısını İsteyin

Her şeyden önce Allah’tan hayırlısını istemek gerekir, belki çok istediğiniz bir şey sizin hayırlı olmayabilir ve Yaradan bu yüzden sahip olmanızı istememiş olabilir. O yüzden de her ettiğiniz dua gerçek olmayabilir.

Onun için de her şeyin hayırlısını istemek gerektiği gibi evladın da hayırlısını istemek gerekir. Çocuk sahibi olmak için okunan dua seçerken Kuranı Kerim’i kendinize yol gösterici olarak seçin.

Evlat Sahibi Olmak Bir Lütuftur

Çocuk sahibi olmayı istemek son derece doğal ve aile kurmuş tüm yetişkinlerin arzusudur. İnsanın yaradılış kanunlarındandır çoğalmak. Dünyanın en güzel duygularından biri de şüphesiz bir evlat sahibi olmaktır.

 • Çocuk sahibi olamayan kişiler bunun sebeplerini öğrenmek ve çözüm bulmak için birçok yolu denemişlerdir. Fiziksel olarak çocuk sahibi olamayan insanlar çareyi Allaha dua etmekte çareyi ararlar.

Allaha çocuk sahibi olmak için okunan dualar sayısız kez okunabilir. Dua etmek için belirli saat dilimi ve zaman olarak kısıtlamamak gerekir. Yaradan ne istediğinizi bilir, sizin için hayırlısı ise ettiğiniz dualar gerçek olacaktır. Dua ederken ailesine, vatanına, hayırlı evlat olsun diye dua etmeli.

Okumanızı Öneriyoruz: Ferec Duası

Çocuk Sahibi Olmak için Okunan Dua Örnekleri

 • Ey Rabbim; Sen, beni tek başına bırakma ve bana hayırlı evlat nasip et. Sen her şeye kadirsin.
 • Ey Rabbim; Bana lütfunla ve kereminle mübarek bir çocuk ihsan et. Sen her duayı işiten ve kabul edensin ( Al-i İmran 38)
 • Bana, senin tarafından bir evlat ihsan et ki; benim de arkamda mirasçım olsun. (Meryem Suresi)

Bu dualar dışında yine Allah’ın 99 isimlerinden olan bazıları sürekli okunduğunda çocuk sahibi olmak için yardımcı olacaktır.

 • El-Mütekebbir- Çocuk sahibi olamayan çiftlerden bayan, üç gün oruç tutar ve ismi bir bardak suya 2 kez okuyup, bu suyu her gün içerse çocuk sahibi olmak için okunan bu dua onun çocuk sahibi olması için destek olacaktır inşallah.
 • Hz. Zekeriya tarafından okunmuş dua: Allah’ım senden erkek ya da kız çocuk istiyoruz. Sen her şeyin hayırlısını bilensin. Hakkımızda hayırlısı ne ise onu ihsan eyle.

Çocuk Sahibi Olmak için Olan Ayet-i Kerime

Meryem Suresi 7 Ayet:

“Yâ zekeriyyâ innâ nubeşşiruke bi gulâminismuhu yahyâ lem nec’al lehu min kablu semiyyâ.”

Bir kişi herhangi bir ayın ilk cuma günü misk ya da  safran mürekkebi ile yazılan bu duayı üzerinde taşır ve her gün okursa, Allah’ın izniyle çocuk sahibi olması etkili olacaktır.

Hz. Meryem İsa’yı dünyaya getirmiş olmasından dolayı bu ismi alan bir duadır. Hz. Meryem kısır iken, bir çocuk dünyaya getirmişti.

 • Bu Allah’ın lütfudur, O ki ne isterse olur. Olmaz demeyin, Allah’a şart koşmayın. O istemeden hiç bir şey olmaz.

Kuran-ı Kerim’de Enbiya 89. ayet ve Al-i İmran Suresi 38. ayet, çocuk sahibi olmak isteyenler için okunabilir. Fakat bu ayetleri okuyan herkes çocuk sahibi olacak diye bir işaret yoktur. Bir gecede mucize beklemek doğru değildir. Bu ayetleri ve önceki duaları ne kadar büyük bir samimiyetle okuduğumuz çok önemli.

Önce Tıbbi Yöntemler

Tıbbın tüm imkanlarını kullanıp çocuk sahibi olamıyorsak üzülmemek gerekir, Allah’ın mutlaka sizin için bir bildiği ve uygun gördüğü bir şeyler vardır. Bazı şeyleri de çok zorlamak ve ısrarcı olmak doğru bir seçim olmayabilir.

 • Tabi ki; çocuk sahibi olmak için okunacak dualar, ayetler ve sureler var. Fakat hayatımızın büyük bir bölümünde kendimize eziyet çektirirsek bu da Allah’a karşı geldiğimiz anlamına gelecektir.

Yaradan’a Karşı Gelmeyin

Çok istemenize rağmen çocuk sahibi olmadıysak eğer, bu, dünyanın sonu değildir. Sizin istediğiniz ve sahip olmak için uğraştığınız şey size hayırlısı değilse olmayacaktır. Çocuk sahibi olmak için okunan dualar mevcut olup, yüreğinizle inanarak okuyun. Allah herkese hayırlısı ne ise onu versin.

Ayrıca şu kitabı da mutlaka inceleyin:

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.