Burç Öğrenme 4 Grupta 12 Farklı Burç

Burç Nedir, Burçlar Nasıl Öğrenilir?

Zodyak’ta yer alan on iki takımyıldızını ifade eden ortak addır burç. Burçlar dört farklı gruba ayrılmaktadır. Su, ateş, toprak ve hava burçları olmak üzere her grupta üç burç olup toplam on iki burç vardır. Kişilik özelliklerinde belirleyici etken olan burçlar ile insanları anlamak kolaylaşmaktadır.

 • Burç, doğum tarihinde güneşin pozisyonuna bağlı olarak ifade edilen bir semboldür denilebilir. Doğumun gerçekleştiği anda gökyüzünde yıldızlar hangi konumda olduğunu yıldız haritası aracılığıyla bulunur.

İlk nefes alınan an içerisinde yıldızlar hangi burcu gösteriyorsa o sizin burcunuzu ifade etmektedir. Burç öğrenme ile ay burcunuzu ve yükselen burcunuzu öğrenmek çok kolay. Tarihlere göre şekillenen burçların özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir.

Doğum Tarihine Göre Burç Öğrenme

Her burç için belirli tarih aralıkları bulunmakta olup burcu belirlenmesinde doğum tarihi esas alınmaktadır. Doğum tarihine göre kişilik özellikleri üzerinden burçların etkisi oldukça fazladır.

 • Oğlak: 22 Aralık- 21 Ocak
 • Kova: 22 Ocak – 19 Şubat
 • Balık: 20 Şubat – 20 Mart
 • Koç: 21 Mart – 20 Nisan
 • Boğa: 21 Nisan – 21 Mayıs
 • İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
 • Yengeç: 23 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan: 23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
 • Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim
 • Akrep: 23 Ekim – 21 Kasım
 • Yay: 22 Kasım – 21 Aralık

Toprak Grubu Burçlar

Toprak burçları başak, boğa ve oğlak burçlarından oluşmaktadır. Sabit alışkanlıklar ve sabit fikirlilik bu grup burçlarının temel özelliklerindendir. Değişken durumlara pek sıcak bakmayan bu grup burçları değişkenliklere ve ani gelişen olaylara kolay adapte olamazlar.

 • Boğa, Oğlak ve Başaklar için para önemlidir. Paralarını tutarlı şekilde harcarlar. Aynı zamanda finansal konulara da yatkınlıkları bulunmaktadır. Boğa burcu başka olmak üzere her şeyi planlı ve sistematik şekilde yaparlar.

Düşünme ve karar verme noktasında biraz ağır olan bu burçlar düzenli ve disiplinli özellikler gösterirler. Gösteriş yapmayan, olduğu gibi burçlar bu gruptan çıkar. Laubali ilişkileri aşırı samimiyet gösteren kişilerden uza dururlar ve kendileri de her daim bir adım geride dururlar.

 • Bu burç insanlarına gözlemci ve soğuk görünümlü kişiler demek yanlış olmaz. Fakat samimi oldukları kişilere aşırı bağlılık gösterirler ve hemen hemen her konuda mantıklı kararlar verirler. Pratik, kendilerine güvenen ara ara duygusal çöküntüler yaşayan fakat kısa sürede kendilerini iyileştiren yapıları vardır.

Kendilerine güvenleri yüksektir ve karşılarındaki insana da kolayca güven aşılarlar.

Su Grubu Burçlar

Su grubu burçları içerisinde yengeç, balık ve akrep burçları vardır. Su grubu burçlarını en önemli özellikleri duygusal olmalarıdır. Göründüklerinden hassas olan, ruh halindeki hızlı dalgalanmalar, içe dönük olarak kişilerden oluşur su grubu burçları.

 • Duygularını çabuk belli etme özellikleri ile tanınan balıklar sulu gözlü kişilerdir. Duygularını saklayamaz ve hemen dışa vururlar. Yengeç ve akrepler ise daha içe kapanık ve duygularını gizleme eğilimi içerisinde olan burçlardır. Özellikle akrep burçları içine kapanık ve çoğu zaman sorunlarını iç dünyasında çözmeye çalışan kişilerdir.

Kişisel ihtiyaçlarına önem veren bu sayede fiziksel olarak sağlıklı kişilerdir. Yemeğe düşkünlükleri ile dikkat çekerler. Rahatlarına da oldukça düşkündürler. Genellikle duygularını kontrol altına almada zorluk yaşayan bu burç insanları haksızlığa gelemezler. Haksızlık karşısında öfkelerini saklamaz ve kırıcı şekilde gösterebilirler.

Kıskançlık ve küsme alışkanlıkları bulunur. Yardımsever kişilikleri ile de tanınırlar. Başkalarının sorunları ile ilgilenir, yardımlarına koşarlar. Sezgilerini fazlasıyla kuvvetli olup felsefeye merakları ve mistik öğelere inançları yüksektir.

Sezgileri ve hayal dünyalarını temel alarak harekete geçer ve bu doğrultuda yaşamlarını sürdürürler.

Ateş Grubu Burçlar

Ateş gurubu burçları içerisinde aslan, koç ve yay burçları bulunmaktadır. İlk önce kendileri gelir bu burç insanları için. Benlik duyguları çok fazla gelişmiştir. Tabii yardımsever yönleri ve insancıl tarafları da vardır fakat kendilerini her daim birinci planda tutmayı seçerler.

 • Ateş burçlarının benlik duygularının yüksek oluşu onları tez canlı yapar. Hemen her şeye karşı sabırsız ve hırs besleyerek çabucak elde etmek isterler. Çevresindekilerin üzerinde hâkimiyet kurmak isterler. Sürekli en yüksek noktada kendilerini görmek ister ve zirvenin peşinden koşarlar.

Fakat çoğu zaman amaçlarına giden yoldan saparak yeni amaçlar uğruna fikir değiştirirler. Yani bir konudaki heyecanları kısa süreli olabilir. Devamlı farkı şeylere merak salar ve peşinden giderler. Aynı zamanda bu burç insanları rahatlarına düşkün ve yemek yemeği çok seven tiplerdir.

İlginizi Çekebilir: Sabun Büyüsü

Hava Grubu Burçlar

Hava grubu burçları ikizler, kova, terazi burçlarıdır. Burç öğrenme ile bu burçlardan biri olup olmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu burçların ortak özellikleri ise devamlı değişkenlik halinde olmaları, olaylara çabuk adapte olup aynı zamanda çabuk sıkılmalarıdır.

 • Hemen hemen her konuya merak beslemektedirler. Konuşmayı çok seven bu burç insanları kalabalık sohbet ortamlarında keyifli vakit geçiren kişilerdir. Sabırsız kişilikleri ile bilinir ve rahat tavırları ile dikkat çekerler. Kendilerine fazla güvenmeleri sayesinde her zor işin üstelikten gelebilecek gücü bulurlar kendilerinde.

Karar vermede zorluk çekerek çok sayıda farklı fikre açıklardır. Her konuya açık olup tartışmaya bayılırlar. Tatlı dilli fakat sinirlendiklerinde çok sert konuşan tiplerdir. Pratik zekâları ile her işin üstesinden gelmeyi başarırlar. Dışa dönük kişiler olup etraflarını en az kendileri kadar düşünen kişilerdir. İnsanlara faydalı olmayı severler.

En Uyumlu Burçlar

En uyumlu burçları öğrenmek için ilk olarak burç öğrenme ile burcunuzu öğrenerek hangi burca arkadaşlık, aile ve aşk ilişkilerinde daha yakın olduğunuzu bulabilirsiniz. Bu sayede karşılaştırma yapabilir ve daha güçlü ilişkiler elde edebilirsiniz.

 • Başak ve terazilerin iyi anlaştıkları söylenilebilir. İki burç da üretmeyi ve çalışmayı çok sever. Birbirlerine de gerekli zamanı ayırırlar.
 • Yay ve Aslan burçları aşkı doruklarda yaşayabilir. Arkadaşlık ilişkileri de fazlasıyla kuvvetlidir.
 • Yengeç ve Boğa burçları en iyi anlaşan burçlardandır. Yengecin duygusal talepleri karşılandığında uzun soluklu ilişkiler yaşanabilir.

En Zıt Burçlar

Burçlar arasındaki uyum önemlidir. Hangi burçla uyumlu ya da uyumsuz olduğunuzu öğrenmek için ilk olarak burç öğrenme gerekir. Kendi burcunuz ile değerlendirmek istediğiniz burç arasındaki uyumu kıyaslayabilirsiniz.

 • Koç ile Boğa ikisi de diktatör olduğu için bu burçlar arasında uyum söz konusu değildir.  Beraber olmaları için çok fazla taviz vermeleri gerekir.
 • Yengeç ve kovalar da tamamen zıt karakterler olduklarından iyi anlaşamayan ikililerdendir.
 • Terazi ve balık her iki burç da kararsız olduklarından anlaşma ihtimalleri çok düşük olan burçlardır.
 • Akrepler ve koçlar da anlaşamayan burçlardandır. Birbirlerine sürekli müdahale ederek kısıtlamada bulunabilirler.

Yükselen Burç Öğrenme

Yükselen burç, doğum anında ufuk çizgisinde yüksekte duran yıldızı ifade etmektedir.  Takımyıldızı haritasından ilk olarak burç öğrenme yapabilir ardından yükselen burcunuzu da öğrenebilirsiniz. Öz burç kadar önemli olan yükselen burcun kişilik üzerinde çok etkisi bulunmaktadır.

Görünüşünüz üzerinde etkisi olan yükselen burç aynı zamanda olaylara bakış açılarınıza etki etmektedir. Doğum gününüzü ve saatinizi yazarak yükselen burç öğrenilebilir. İki saat aralıklarla değişen yükselen burç şeması tarih ve saate göre değişiklik gösterdiğinden doğru tespit için doğum saatinin mutlaka gerçek saati belirtmesi gerekir.

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.