Baş Ağrısından Kurtulmanın En Güvenilir Yolu Bu Dua

Baş Ağrısı için Çok Güçlü ve Tecrübe Edilmiş Bir Dua

Baş ağrısı ile alakalı özel bilgiler ve değerli bir dua öğreneceksiniz, dikkatlice okuyun:

  • İnsanların pek çoğu gün içerisinde sinir, stres ve kaygılarından dolayı baş ağrısı yaşayabilmektedir. Bu baş ağrıları insanların yaşamlarını olumsuz etkileyecek kadar ileri düzeylerde de olabilmektedir. İnsanların gerildikleri için yaşadıkları baş ağrılarının ortaya çıkma zamanları gözlemlendiğinde sonuçların nerede ise tamamında ağrı öğleden sonra başlamaktadır.

Yapılan tüm araştırmalar sonucu eğer baş ağrınız 15 günden uzun sürüyor ise mutlaka doktora başvurulmalıdır denilmektedir. Ancak doktora başvurulduğunda verilen ağrı kesicilerin geçici bir çözüm olması ve kişilerin zamanla ilaçlara bağımlı olması nedeni ile pek çok kişi bu konuda yardım almaktan kaçınmaktadır.

  • İlaç kullanmaktan kaçınmanın haklı yönleri bulunmaktadır. Uzun süreler baş ağrınız için ağrı kesici kullandığınızda, zaman içerisinde aldığınız dozun yetersiz geldiğini fark edeceksiniz. Bu da hem ilaç bağımlılığını ortaya çıkaracak hem de kişileri çok daha yüksek dozda ilaç kullanmaya itecektir.

Fonksiyonel Tıp ve Baş Ağrısı

Gelişen teknoloji ile insanlar fonksiyonel tıpta çare aramaya başlamışlardır. Yoga, akupunktur, fizyoterapi gibi pek çok modern uygulama baş ağrılarında kullanılmaya başlanmıştır. Yaşanan bu gelişmeler elbette memnun edici, ancak uygulanan bu tedavilerin tekrar edilmesi gereken zamanlar bulunmaktadır. Hem zaman hem de para kaybı yaşamak istemeyen pek çok kişi ağrıları ile yaşamaya çalışmaktadır.

Duanın Gücüne İnanır mısınız?

  • Dua biz Müslümanların Allah’tan yardım istemek için sıkça yaptığı bir faaliyettir. Hepimiz duanın bir gücü olduğuna inanarak dua eder ve Allah’tan isteriz. Yaşadığımız zorlu hayat için, eşimiz, çocuklarımız, akrabalarımız, işimiz vs aklınıza gelebilecek her konuda dua ederiz.

Biz Müslümanlar hastalandığımız zaman yine Allah’ın şifa vermesi ve bizi bu illetten kurtarması için sıklıkla dua ederiz ve Allah’ın dilemesi ile şifa bularak hastalıklardan kurtuluruz. Peki, bu kadar gücü olan duayı neden baş ağrınızın geçmesi için etmeyesiniz? Evet, baş ağrısı için dua bulunmaktadır. Allah’ın izni ile bu duayı okuyan kişilerin ağrısı kısa sürede geçmektedir.

Okumanızı Öneririz: 4444 Duası

Baş Ağrısı için Dua

Peygamber Efendimiz Hz Ali’ye şöyle buyurdu:

  • “Başın ağrıdığı zaman elini başının üzerine koy ve baş ağrısı için dua olarak Haşr Suresinin son ayetini Lev Enzellanadan başlayarak oku…”

Bir rivayete göre Peygamberimiz bu dua için ‘Ölüm dışında her derde devadır.’ buyurmaktadır. Bu duayı okurken peygamberimiz elini başı üzerine koyarak bu duayı ederdi…

Duanın gücüne inanarak okunacak baş ağrısı için dua:

“Bismillahirrahmanirrahim

Lev enzelna hazel kurane ala cebelil- leraeytu khaşian müstesaddian min haşyetillah. Ve tikel emsalü nadribuha linnasi leallehum yetefekkerun. Hüvallahüllezi la ilahe illa hu amil ğaybi veş- şehadeti hüver Rahman ür Rahim. Hüvallahüllezü la ilahe illa hu. El melik’ül Guddus üs Semaül münümül müheyminül azizül cebbarül mütekebbir. Sübhanallahi amma yüşkirün. Hüvallahül bariül musavviru lehul esmaül Hüsna. Yüsebbihu leh uma fıs semavati vel’ard. Ve hüvel Azizul Hakim.”

Arapçasını yazdığımız baş ağrısı için duanın meali ise şöyle:

  • “Eğer biz Kuran-ı Kerimi dağa indirseydik o dağ Allah’ın korkusu ile başını eğer ve parçalanırdı. Bu örnekleri insanlar biraz düşünsün diye veriyoruz. O, öyle bir ilahtır ki O’ndan başka asla bir tanrı bulunmamaktadır. Görülen ve görülmeyen her şeyi sadece Allah bilir. Allah esirgeyen ve bağışlayandır, Allah’tan başka bir ilah yoktur. Allah her şeyin tek sahibidir, her türlü noksandan uzaktır, kullarını gözetendir, koruyandır, güvende tutandır, her şeyden üstün olandır, Dilediği her şeyi oldurandır, büyüklükte ve yücelikte eşi benzeri olmayandır. Allah yaratandır, şekillendiren ve var edebilendir. En eşsiz güzellikte olan isimler Allah’ındır. Gökyüzünde ve yeryüzünde bulunanlar Allah’ın şanını yüceltir. Allah hikmet sahibi ve mutlak galip olandır.”

Dua Ederken Kalpten İsteyin

Baş ağrınız başladığı zaman baş ağrısı için dua okuyacağınızda kalbinizi tam açarak dua ettiğinizde ağrının hızla kaybolmasına çok şaşıracaksınız.

Farklı Bir Dua İse

Baş ağrınız için ezberleyerek hep okuyacağınız kısa bir dua ise:

  • “Allahhümme Rabbi’n-naşi ezhibi’lbese işfı. Enteş şafi. La şifae illa şifaüke. Şifaen la yüğadiru sekamen. Allahhümme işfı abdeke yenke leke adüvven ev yemşi leke ila salatin.”

Manası ise:

  • “Allah’ım. İnsanları yaratan Rabbim. Şifa ver. Sadece şifayı sen verirsin. Senden başka biz kullara şifa verecek hiçbir ilah yoktur. Allah’ım bu aciz kula şifa ihsan eyle ki Allah düşmanları ile mücadele edebilsin yahut sadece senin için, sana ibadet edebilsin ve namazını kılmak için iyileşsin.”

Unutmayınız

Ağrınız başladığı zaman elinizi başınızın üzerine veya ağrıyan bölgelere koyarak bu duaları okur iseniz Allah’ın izni ile şifa bulacaksınız.

Baş Ağrısı için Dua Hususunda Güzellik Getirecek Bir Tavsiye Daha

Eğer gerçekten yaşamınızı değiştirecek bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nın mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı'nı indirin.

Aşağıdaki yorumlar bizi de gerçekten çok etkiledi, siz de şok olacaksınız:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank

Daha bunlar gibi yüzlerce farklı ve ilgi çekici yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.