Aşk Evliliği mi Yapmalıyım yoksa Mantık Evliliği mi?

Aşk evliliği ile mantık evliliği hakkında ilginç bilgiler

Evlenmek isteyen insanların büyük bir kısmı aşk evliliği mi mantık evliliği mi yapması gerektiği konusunda net bir karar verememektedir. Aslında bu konuda tercih yapma şansı çoğu zaman kişinin elinde değildir. Yaşam aşk evliliği veya mantık evliliği yapma konusunda insanlara farklı seçenekler dayatabilir.

Peki seçme şansım olsa hangisini tercih etmeliyim? Aşk evliliği mi mantık evliliği mi? Hemen “Tabi ki de aşk evliliği” cevabını verip kestirip atmayın. Önce aşağıdaki detayları öğrenin ve kararınızı daha sonra verin.

İşte aşk evliliği mi mantık evliliği mi sorusuna cevap vermenize yardımcı olacak ilginç detaylar

Mantık evlilikleri zamanla aşk evliliklerine döner mi?

Halk arasında mantık evliliği yaptıktan sonra kişilerin zamanla birbirini seveceği görüşü yaygın olarak dile getirmektedir. Bu görüş kesinlikle doğru değildir. Mantık evlilikleri zamanla aşk evliliğine dönüşmez. Sadece ilişki alışkanlık haline gelir ve kişiler aşık olduklarını zanneder.

Aşk evlilikleri ise bir süre sonra belli akıl ve mantık ölçülerine uydurulabilir. Çünkü kadın ve erkeğin olgunlaşması ile birlikte mantıklı düşünceler insanların hayatında daha da önem kazanabilir.

Aşk evliliği ani bir karara dayanır

Aşk evliliği ani bir kararla yapılır. Çünkü kişi gerçek aşkı bulduğuna bir anda inanır.

Mantık evliliği ise genel bir gözleme dayanır. Bu nedenle de mantık evliliğinin kararını almak uzun zaman alabilir.

Mantık evliliğinde eşiniz her zaman bir yabancıdır

Aşk evliliği birbirine ruhsal yakınlık hisseden insanların birlikteliğidir. Bu yüzden de kişiler çok kısa bir süre önce tanışmış olsalar dahi birbirleri için her anlamda “tanıdık”tırlar.

Mantık evliliğinde ise evlenilen kişi ile hiçbir zaman çok yakın ilişki kurulamaz. Uzun yıllar geçse dahi mantık evliliği ile bir araya gelen kişiler birbirine “yabancı”dır.

Gelecekte paralı mı olacağım parasız mı?

Mantık evliliklerinin büyük bir kısmı eşlerin gelecekte parasal sıkıntı çekmemek için tercih ettikleri bir durumdur.

Aşk evliliğinde ise parasal meseleler genellikle ikinci planda kalır.

Ancak uzun yıllar geçtiğinde aşk evliliği yaşayan kişiler arasında para mevzusundan kaynaklı tartışmaların arttığına, mantık evliliklerinde ise maddi sorunların daha az tartışıldığına şahit olunur.

Aşk evliliklerinde erkek, mantık evliliklerinde ise kadın daha çok aldatıyor

Yapılan pek çok araştırmada aşk evlilikleri yapan erkeklerin aldatma eğilimi gösterdiği ortaya çıkmıştır. Çünkü erkeklerin cinsel talepleri aşık oldukları kadınların kendilerine sunduğundan daha fazladır.

Mantık evliliklerinde ise kadınlar daha yaygın biçimde aldatmaktadır. Çünkü mantık evliliği yapan kadın, şartlar gereği mecburen böyle bir evlilik yaşadığını düşünüp aldatmayı kendisine hak gibi görmektedir.

Aşk evliliği çoğu zaman hayal kırıklığıdır, mantık evlilikleri ise şaşkınlık verici…

Aşk evliliği ile bir araya gelen çiftlerin yaşadığı en büyük sorun hayal kırıklığı yaşamaktır. Çünkü aşkın kör edici heyecanı içinde evlenen çiftler yıllar geçtikçe sevgililerinin aslında sıradan bir insan olduğunun farkına varmaktadır.

Mantık evliliğinde ise kadın ile erkek birbirini tam olarak tanımadan evlendiği için uzun yıllar kişiler birbirini keşfederek zaman geçirir. Ancak bu keşif serüveni her zaman mutluluk verici değildir. Bazen insan şaşkınlık duyarak karşıdaki kişinin çok olumsuz özelliklerine de tanık olabilmektedir.

Mantık evliliklerinde aile içi kavgalar daha az görülür

Aşk evliliklerinde aile içi kavgalar mantık evliliklerine göre daha sık yaşanır. Bunun sebebi aşk evliliği yapan kişilerin birbirlerinden çekinmemeleridir.

Mantık evliliğinde ise insanlar kavgadan  özellikle uzak durmaktadır. Çünkü hem kadın hem de erkek yapılacak bir kavganın bedelinin ağır olabileceğinin farkındadır.

Aşk evliliğinde ısrar edenlere kötü haber: “Aşk geçici bir duygusal durumudur.”

“Ömürlük aşk” ifadesi sadece Fransız romanlarına özgü bir durumdur. Sosyal iletişim yazarları ile ilişki uzmanları hiçbir aşkın kalıcı olmadığını ifade etmektedir. Aşkın fırtınalı dönemi bittikten sonra geriye karşılıklı anlayış ve saygı kalmaktadır.

Aşk evliliği yapacak kişilerin bu gerçeği hesaba katarak “Aşk her şeye kadirdir.” görüşüne kendilerini fazla kaptırmamaları yerinde olacaktır.

Eşiniz ile mesafeli bir ilişki yaşamak istiyorsanız mantık evliliği yapmalısınız

İş yerinizdeki arkadaşınızla ne düzeyde bir samimiyet kurmuşsanız mantık evliliğinde eşinizle de o yakınlığı kurarsınız.

“Kafam rahat olsun, herkesin ev içindeki rolü ve görevi belli olsun.” diyorsanız mantık evliliği tam size göre demektir.

İlginizi çekebilir: Ruh Eşi miyiz Yoksa Sadece Sevgili mi?

Aşk evliliklerinde hayatınıza üçüncü şahısların müdahalesi fazla olur

Mantık evliliğine üçüncü şahıslar fazla müdahale edemezler. Çünkü herkesin rolü önceden belirlenmiştir. Kadın ve erkeğin anneleri dahi sadece resmi diyalog kurulacak birer akrabadır.

Aşk evliliklerinde ise herkesin rolü birbirine karışmıştır. İlişkinin geleceği hakkında kendisine hiç söz düşmeyecek şahıslar dahi gelişigüzel yorum yapmakta ve ilişkiye yön vermeye çalışmaktadır.

Mantık evliliğinde çocuklarınızı eşinizden çok seversiniz

Gerçi aşk evliliklerinde de çocuklarınızı eşinizden çok seversiniz ama mantık evliliklerinde çocuklarınızı sevmek sizin için “duygusal bir kurtuluş” anlamına gelir.

Özellikle kadınlar için mantık evliliğinin anlamlı olmaya başlaması ancak çocukların doğması ile mümkün olmaktadır.

Aşk evliliğinde hayat birlikte yaşanır, mantık evliliğinde herkesin kendi hayatı vardır

Aşk evliliğinde her yere birlikte gidilir. Kadın ile erkek birbirinin sosyal ortamına dahil olur ve yaşamın her anını paylaşır.

Mantık evliliklerinde ise kadın ve erkek kendilerine ait bir dünya kurar ve herkes kendi dünyasında mutlu olmaya çalışır.

Mutluluk mu, rahatlık mı?

Mutluluğu hedefleyen bir kişi aşk evliliği yapmalıdır. Eğer kişi maddi ve sosyal anlamda rahat etmek istiyorsa mantık evliliğine yönelmelidir.

Mantık evliliğinin duygusuz yüzü aynı zamanda kişiler için büyük bir rahatlık kaynağıdır. Çünkü aşkın yüklediği sorumluluklar mantık evliliğinde yoktur ayrıca kıskançlık gibi travma yaratan duygusal gerilimler de mantık evliliğinde bulunmaz.

Mantık evliliğinde seçilen eşin dış görünüşü çok önemlidir

Aşk evliliği yapan kişiler aşık oldukları şahısın dış görünüşü ile ilgilenmemektedir. Bu nedenle çoğu zaman aşk evliliği yapan kadın ile erkeğin dış görünüşleri birbirine uygun değildir. Taraflardan biri genellikle diğerini gölgede bırakmaktadır.

Mantık evliliklerinde ise kişi seçeceği eş üzerinde uzun süre düşünüp taşınır ve belli bir standarda göre hareket edilir. Bu nedenle de mantık evliliği yapan çiftler genellikle birbirine daha uyumludur.

30 yaşını geçtikten sonra aşk evliliği yapmak neredeyse imkânsız

Bir anket çalışmasına göre yapılan aşk evliliklerinin yüzde 87 kadarı 30 yaşından önce gerçekleşmiştir. Yani aşk evliliği yapmak için nispeten genç olmak gerekir.

Mantık evlilikleri ise olgun yaş tercihi olarak kabul edilmektedir. Çünkü mantık evliliği ile yuva kuran insanların büyük bir kısmı 30 yaşından büyüktür.

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.