Aşk Acısı Nasıl Geçer, Gizli Kalmış Detaylar

Aşk Acısı Nasıl Geçer, 3 Gizli Yol ve 2 Tavsiye

Sevgili okurum, aşk acısı nasıl geçer, sorusunun kalbini daralttığını biliyorum. Dikkat ettiysen, bu sitede elimden geldiğince aşk acısına, aşkın hallerine ve aşk acısından kurtulma yollarına odaklanmaya çalışıyorum.

  • Çünkü, 7’den 70’e hemen hemen bütün insanların, hayatının bir safhasında muhakkak aşk acısı çektiğini biliyorum. Ben de bu acıyı, iliklerine kadar yaşamış bir insan olarak aşk acısı nasıl geçer, tarzındaki arayışları yanıtlamaya çalışıyorum.

Bu yazıda aşk acısı nasıl geçer, sorusuna birkaç maddelik güzel bir yanıt yazmaya çalışacağım. Bir hikâye eşliğinde aktaracağım önerilerimin, aşk acısı çeken yüreğindeki ağır yükü az da olsa hafifleteceğini umuyorum. Başlayalım:

Aşk Acısı Nasıl Geçer Hikâyesi, Bir Bilge

Dünyayı gezerek bilgi ve kültürünü arttırmaya çalışan, bilgiye aç bir bilge varmış. Bu bilge, kendisine şöyle dermiş: “Senin prensibin, bu dünyada herkesin bir hikayesinin olduğunu ve herkesten öğreneceğin bir şeyler olduğunu bilmektir.”

  • Bilge, bu düşünceyi kendine dünya görüşü olarak benimsediği için herkesten bir şeyler öğrenmek için her olayı ve her durumu izler, izlediklerinden ders çıkarmaya çalışırmış. Günün birinde bir göl kenarında gezerken bir köpek ile karşılaşmış. Durup köpeği uzaktan uzağa seyre dalmış.

Susuzluğu her halinden belli olan köpek, kendi yansımasını gördüğü gölete yaklaşıp yaklaşıp kaçıyormuş. Her ne kadar susuzluk onu tüketmiş olsa da “baş belası korku”, köpeğin su içmesine engel oluyormuş. (Aşk acısı nasıl geçer, diye araştırma yapan bizler de bazen susuzluktan öldüğümüz halde, yüreğimizi hırpalayan bu derde ve kendimize söz geçiremiyoruz değil mi?)

  • Neyse, bilge, köpeği izlemeye devam ederken, köpeğin belki yüz defa gölete bakıp geri döndüğüne şahitlik etmiş. Köpek, susuzluğa daha fazla dayanamayacağını anlayınca, bütün korkusuna rağmen kendini aniden suyun içine atmış.

Kendi yansımasından kurtulmanın verdiği hazza bir de kana kana su içmenin keyfi eklenince bizim köpek başlamış gerinmeye.

Köpeği izleyen bilge, şöyle düşünmüş. “Ben bu olaydan, şu dersi çıkardım: Bir varlık, kendi kendisine engel olursa, hedefine asla ulaşamaz. Ne zaman, hedefimizin önündeki hayali korkularımızdan kurtulup suyun dinginliğine kavuşursak o zaman mutluluğu yudumlamış oluruz.”

  • Ama asıl öğrendiğim şu oldu: “Bir insan bilge bile olsa, bir köpekten dahi çok şey öğrenebilir.”

Bu güzel öykünün aşk acısı nasıl geçer, sorusuna bakan birkaç yönü var.

Aşk Acısı Nasıl Geçer? Birkaç Yol

Yol 1: Aşk acısı, çoğu zaman, bizim kendi icadımız, kendi varsayımımızdır. Köpeğin suda kendi yansımasını görüp gerçek zannetmesi gibi, aşk acısı nasıl geçer, sorusunu soran bizler de çoğu kez, bu acıyı, olduğundan fazla abartıp şişirerek içinden çıkılmaz hale getiriyoruz.

  • Ergen benmerkezciliğinden söz eden psikoloji kitapları, ergenlik dönemindeki gençlerin, çoğu kez, dünyadaki en büyük acıyı kendisinin yaşadığını düşündüğünü dile getirir. “Dünyada benden fazla acı çeken yoktur; senin derdin, benimkinin yanında dağda bir taş bile değildir.” düşüncesi, bize çok yabancı değil aslında. “Senin derdin dert midir benim derdim yanında?” dizesinin geçtiği şarkı, buna güzel bir örnektir.

İşte biz de aşk acısı nasıl geçer, sorusunu sorarken bu acının, aslında olduğundan çok fazla abartıldığını görerek işe başlamalıyız. Tamam, aşk acısı nasıl geçer, sorusunu sormana sebep olan şeyin, aşk acısı olduğunun farkındayım. Aşk acısının gerçekten acıttığını da biliyorum. Bizzat yaşadım ve bu zehri ben de tattım; fakat dile getirmeye çalıştığım şey, bu acıyı fazla abartmamamız gerektiğidir.

Özetle bu yolun temelinde, aşk acısını fazla kafaya takmadan üstesinden gelebileceğimiz bir acı olduğunu fark etmemiz yatar.

Yol 2: Aşk acısı nasıl geçer, sorusunu sormana neden olan kişiyi elde etmekten geçer. Bu yol, sana cazip geliyorsa ve elde etmek istediğin kişi eski sevgilin ise şu yazıyı mutlaka okumalısın: Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Rehberi

Şayet, elde etmeye çalıştığın kişi, eski sevgilin değil de yeni bir sevgili ise şu yazıyı okumanı öneririm: En Etkili Sevda Duaları

Yol 3: Farklı şeylere odaklanarak, zamanla, aşk acısı nasıl geçer, sorusundan uzaklaşabilirsin. Bu sorudan uzaklaşmaya başladığın an, her şey normale dönmeye başlar.

  • Artık, sol yanındaki yakıcı sancının zamanla sönmeye ve etkisini yitirmeye başladığını fark edersin. Bunun için, zihnini meşgul edip oyalayabileceğin bir meşguliyet bulmalısın.

Son olarak, aşk acısı nasıl geçer, sorusuna oldukça detaylı yanıtlar bulabileceğin diğer yazılarımı da okumanı tavsiye etmek isterim.

Sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.