Aşık Erkek Nasıl Bakar, Kendisini Nasıl Ele Verir?

Aşık erkeğin bakış süresi normalden uzundur

Yapılan araştırmalarda normal insanlar arasındaki bakışma süresinin 1-3 saniye kadar sürdüğü tespit edilmiştir. Ancak erkeklerin hoşlandıkları kadınlara bakışları biraz daha uzun sürmektedir. Aşık erkek bakışı yaklaşık 4-5 saniye sürmektedir. Hatta bazı aşık erkeklerin bakışma süreleri 7-8 saniyeye kadar çıkabilmektedir.

Erkeklerin bu uzun bakışları çoğu zaman sadece kadının değil kadının yakınlarının da dikkatini çekmektedir.

Bazı erkekler bu uzun bakışla yakayı ele vermemek için birkaç defa gözlerini başka yöne çevirip tekrar bakmaya devam ederler. Böylece her biri 3-4 saniye süren birkaç bakışla kadına doyasıya bakarlar.

Erkeklerin bakışma süreleri ile arzuları arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bu konuda Amerika’da yapılan bir araştırma ilginç veriler sunmuştur:

Bu araştırmada aşık erkeğin eline 10 adet fotoğraf verilmiştir. Bu fotoğraflardan beş tanesi kadınlara beş tanesi ise erkeklere aittir.

Erkek denek, erkeklere ait fotoğraflara sadece 1-2 saniye bakıp öteki fotoğraflara geçmiştir. Kadın fotoğraflarında ise 3-4 saniye bekledikten sonra fotoğrafı değiştirmiştir. Sevdiği kişinin fotoğrafına gelince de dakikalarca fotoğrafı elinden bırakamamıştır.

Burada ilginç olan detaylardan biri de erkeğin sevgilisi dışındaki kadın fotoğraflarına erkek fotoğraflarından uzun bakmış olmasıdır.

Bakışma sırasında “gerçek bir gülümseme” ile güler

Erkekler hoşlandıkları kadınlarla göz göze geldiklerinde gerçek bir gülümseme ile gülerler. Peki ama sadık bir aşığın gülümsemesi ile rol yapan bir erkeğin gülümsemesini nasıl ayıracağız?

Cevap aslında son derece basittir. Çünkü sahici bir gülümseme ile sahte gülümsemeyi ayırmanın en iyi yolu gülme sırasında göz çevresinin aldığı duruma dikkat etmektir.

İçten gülen kişilerin sadece ağız çevresindeki kaslar gerilmez. Göz çevresinde de kasılmalar olur ve bu bölgede kırışıklıklar orta çıkar. Rol icabı yapılan gülümsemelerde ise sadece kişinin ağız çevresinde hareketlenme olur ve göz çevresinde herhangi bir değişiklik görülmez.

Bakışları sık sık gözlerden dudaklara kayar

Erkeklerde aşk duygusu ile arzu eş zamanlı görülen duygulardır. Yani bir erkek bir kadına aşıksa onu şiddetli biçimde arzuluyor demektir. Saf ve masumane duygularla sevmek sadece kadınların dünyasında anlamı olan ifadelerdir. Erkek sevdiği kadına güçlü cinsel arzularla yaklaşır.

Seven erkeğin aşık olduğu kadına duyduğu arzuyu gösteren en önemli işaret ise bakışların gözlerden dudaklara kaymasıdır.

Aşık erkekler kadının gözlerine bakarken bir anda farkında olmadan gözlerini aşağı kaydırarak dudaklara odaklanırlar. Kısa bir süre sonra yine bakışlarını gözlere çevirirler. Pek çok erkeğin yaparken farkında olmadığı bu hareket erkeğin içindeki fırtınanın şiddetini yansıtması bakımından önemli bir ipucudur.

Bakışma sırasında tüm bedenini size çevirir ve hafifçe öne eğilir

Erkekler duygularını gizleme konusunda son derece ustalaşmışlardır. Ancak onlar kendilerini ne kadar saklarlarsa saklasınlar beden dilleri onları her zaman ele vermektedir.

Seven erkeklerin bakışma sırasında sergiledikleri kimi beden dili hareketleri de duyguları hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Aşık erkek bakışma sırasında size tüm bedenini çevirir. Omuzu üzerinden ya da yan pozisyonda bakış, seven erkeğin tarzı değildir. Çünkü erkek bakışı ile sevdiği kadına karşı iletişime açık olduğu mesajını vermektedir ve bunu da ona tüm vücudunu çevirerek yapmaktadır.

Erkekler bakışma sırasına farkında olmadan başlarını hafifçe öne eğmektedir. Bu tavırları ile “meydan okumadıkları, çatışmaya girmek istemedikleri” mesajını vermektedirler.

Kalabalık ortamlarda sizi göz hapsinde tutar

Düğün, parti, festival veya konser gibi kalabalık ortamlarda seven erkekler devamlı aşık oldukları kadını göz hapsinde tutarlar.

Eğer böylesi ortamlarda her başınızı kaldırdığınızda erkekle göz göze geliyorsanız bilin ki size karşı güçlü duygular besliyordur. Çünkü kalabalık ortamlarda erkeğin kadını bu şekilde gözüyle takip etmesi koruma içgüdüsünden ileri gelir.

Erkek bulunduğu bu kalabalık ortamda kadının ne yaptığını merak ederken aynı zamanda onun başına gelebilecek herhangi bir tatsız olayda hemen “yardıma hazır” vaziyette olmak istemektedir.

Bazı erkeklerde bu koruma güdüsü o kadar abartılı bir hal alır ki iş sevdikleri kadını 24 saat takip etmeye kadar ileri götürülebilmektedir.

Aşkla bakmak…

Tabi burada sıraladığımız 5 maddeden daha önemli bir detay var ki ona değinmeden geçmememiz gerekir. Bu da “aşkla bakmak” mevzusudur.

Hem erkekler hem de kadınlar kendilerini seven kişinin bakışlarından tüm duygularını aslında rahatlıkla okuyabilmektedir.

Seven ve sevilen kişilere “Aşkla bakmak nedir?” diye sorduğunuzda tam bir yanıt alamazsınız. Çünkü bu bakış tarifi güç olan, özel bir durumdur. Ancak aşkın güzelliğini yaşamış herkes tam olarak tanımlama yapamazsa da bu “aşkla bakmak” deyiminin neye karşılık geldiğini çok iyi bilmektedir.

Eğer gerçekten erkekleri delicesine kendinize bağlayacak bir mucizeye ihtiyacınız var ise bundan böyle mucize aramanıza gerek kalmayacak; çünkü artık Erkeklerin Gözdesi Seti'nin mucizesine siz de şahitlik edeceksiniz.

Şuraya tıklayıp Erkeklerin Gözdesi Seti'ni indirin.

İşte şok edici yorumların sadece bir kısmı:

blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank blank blank blank blankblank

Daha bunlar gibi yüzlerce hayret verici yorum var.

 

 

İlginizi Çekebilir: Erkeği Mutlu Etmek İçin 12 Harika Taktik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.